niedziela, 21 lutego 2010

Udanie w kadetkach

Hala w Wyszogrodzie jest coraz bardziej szczęśliwa dla zawodniczek Nadwiślanina BS Mazowsze. W rozegranym tam w sobotę 20 lutego III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w kategorii kadetek (juniorek młodszych - do lat 15) swoje najlepsze wyniki w tej kategorii wiekowej zanotowały Aleksandra Lau (po raz drugi trzecia na tym szczeblu rozgrywek), Sylwia Szelkowska (miejsce 5-6) i Katarzyna Bagrowska (9-12).

Ola Lau uż drugi raz zdobyła trzecie miejsce w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w tej kategorii wiekowej. W sobotę w Wyszogrodzie uległa jedynie triumfatorce turnieju Agnieszce Banasiak z Returnu Piaseczno (w setach 2:3) i to po bardzo zaciętym pojedynku.

Zawody zaliczą do udanych również Sylwia Szelkowska i Katarzyna Bagrowska. Sylwia została sklasyfikowana na miejscu 5-6 i jest to jej największe dotychczasowe osiągnięcie w tej kategorii wiekowej. Po drodze pokonywała z którymi wcześniej nie udawało jej się wygrać.
Kasia Bagrowska zawody ukończyła na miejscu 9-12. Trzeba dodać, że Katarzyna jest o trzy lata młodsza od najstarszych zawodniczek w tej kategorii wiekowej, a Aleksandra i Sylwia są młodsze od nich o rok.
Nie powiodło się w sobotę jedynie drugiej obok Bagrowskiej młodziczce z Nadwiślanina, Annie Wereszczaka, która już w pierwszej grze spotkała się z Agnieszką Banasiak. Potem płocczanka nie nawiązała walki z o rok starszą Magdaleną Domańską z Bogorii Grodzisk Mazowiecki i zakończyła zawody w ostatnim przedziale miejsc sklasyfikowanych zawodniczek.
Co ciekawe w Wyszogrodzie doszło do "bratobójczego" pojedynku między Katarzyną a Olą. Mecz trwał aż pięć setów i górą były starsza Ola.

Brak komentarzy: