czwartek, 18 listopada 2010

Niespodziewane rozstrzygnięcia

W rozgrywanym w hali MZOS w Płocku Borowiczkach turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 20 doszło do niespodziewanego rozstrzygnięcia między dziewczętami Nadwiślanina. Po raz pierwszy od niewiadomo już kiedy, Kasia Bagrowska nie stanęła na najwyższym podium turnieju rozgrywanego na Mazowszu między swoimi równieśniczkami. Na szczęście zwycięstwo pozostało i w klubie i w szkole bo przypadło w udziale jej koleżance klubowej Ani Wereszczaka.

Ania sensacyjnie pokonała Kasię w finale 3:1 i zdarzyło się to po raz pierwszy w historii gier między koleżankami z klubu i ze szkolnej ławy. Niewątpliwie forma Ani rośnie w ostatnim czasie, a Kasia, co martwi trenera zespołu, nie może powrócić do swej najwyższej dyspozycji z wiosny tego roku, co nie umniejsza oczywiście osiągnięcia Ani. Dziewczęta startowały w turnieju w swojej szkole już po raz czwarty, ale także po raz ostatni.

Ania odbiera z rąk pani dyrektor dyplom za I miejsce w turnieju. Trzecia była Klaudia Ciesielska z SP 2 Ożarów, a czwarta Dominika Wolińska
Sensacyjnie zakończył się także turniej młodzików. Wygrał go Mateusz Lau pokonując w finale 3:2 dużo wyżej notowanego od siebie Rafała Sztukę z SP 40 Warszawa, który będzie uczestnikiem już II OTK-u młodzików w tym sezonie.

Turniej o Puchar Dyrektora SP 20 w Płocku z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, wyższym poziomem rozgrywek i renomą, a sama szkoła, niemalże przysłowiową kuźnią młodych talentów. Dlatego warto zwrócić uwagę na nazwiska w wynikach (pełne wyniki i relacja z turnieju dostępne są tutaj). W IV edycji turnieju wystartowało 112 adeptów tenisa stołowego z 11 szkół z województwa mazowieckiego.

Brak komentarzy: