.

.

sobota, 5 marca 2011

Pokazały klasę

Żadna nie jest jeszcze juniorką, a podczas III Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego w tej kategorii aż trzy (z czterech) znalazły się w pierwszej dwunastce zawodów, stanowią 1/4 stawki w tym poziomie. Młode tenisistki stołowe Nadwiślanina Płock sprawiły sporą niespodziankę, a dwie z nich bliskie były super niespodzianki odpadając z turnieju dopiero w ćwierćfinale po grach z zawodniczkami mającymi w swej kolekcji tytuły mistrzowskie Polski i nie tylko. Co więcej płocczanki zademonstrowały w Wyszogrodzie bardzo ofensywny styl gry, pokazując nie lada klasę.

Mowa o młodziczkach Nadwiślanina, Kasi Bagrowskiej (12 lat) i Ani Wereszczka (13 l.). Kasia zaczęła od wyeliminowania zawodniczek KTS Broń Radom Kingi MolendyKatarzyny Osińskiej. Szczególnie cieszy zwycięstwo nad imienniczką z Radomia, która niejednokrotnie pokonywała zawodniczki Nadwiślanina w rozgrywkach ligowych. Była to jednak dopiero zapowiedź prawdziwych emocji.

W ćwierćfinale Kasia stoczyła jeden z najciekawszych pojedynków zawodów. W pierwszym secie wygranym 11:3 niemalże zmiażdżyła Dominikę Konofał, osiemnastolatkę z GLKS Nadarzyn, wicemistrzynię Polski w singlu i drużynową mistrzynię Polski kadetek sprzed trzech lat. Potem prowadziła z utytułowaną rywalką już 2:0 w setach! Wspierana przez chińskiego trenera przeciwniczka pozbierała się jednak na tyle, by nieco szczęśliwie pokonać ostatecznie płocczankę, choć było bardzo gorąco - czwartego seta nadarzynianka wygrała dopiero na przewagi, by w piątym decydującym gonić rywalkę od stanu 6:9 dla zawodniczki Nadwiślanina.

Kasia w pojedynku z Dominiką Konofał uraczyła obecnych widowiskiem tenisa stołowego na bardzo wysokim poziomie

Ania Wereszczaka zaczęła koncertową grę od pewnej wygranej z Moniką Jałowiecką z Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Na początku sezonu podczas jednego z pierwszych WTK-ów Ania przegrała z tą rywalką 0:3, teraz wzięła rewanż za tamtą porażkę wygrywając tym samym stosunkiem setów. Prawdziwą niespodziankę płocczanka sprawiła w 1/8 turnieju, eliminując z niego czołową kadetkę województwa i kraju (aktualnie 18. miejsce w Polske w kat. do 14 lat - Ania jest w tej klasyfikacji 181.), Patrycję Piętkę z GKTS Wiązowna. Płocczanka wygrala po ciężkiej pięciosetowej walce. Potem przyszło jej zmierzyć się z szesnastoletnią Zuzanną Samsel z GLKS Nadarzyn, wielokrotną reprezentatką kraju w młodszych kategoriach, mistrzynią Polski kadetek w deblu (2008 r) i wicemistrzynią Malta Junior '09 w kategorii kadetek.
Ania (w głębi stołu) nawiązała walkę z Zuzanną Samsel
Tytuły jednak nie grają i pierwszego seta płocczanka wygrała na przewagi 13:11. Na następne dwa sety zawodniczce Nadwiślanina uciekła nieco koncentracja, która wróciła dopiero w czwartym secie, ale było już za późno by walczyć o zwycięstwo w tym pojedynku.

Miejsce w przedziale 9-12 zajęła Sylwia Szelkowska z Nadwiślanina. W 1/8 pokonała czołową młodziczkę z Ożarowa Mazowieckiego Klaudię Ciesielską, ale w następnej rundzie odpadła po przegranej z... Kasią Bagrowską. Mimo porażki z koleżanką klubową był to najlepszy wynik Sylwi w tej kategorii wiekowej, podobnie, jak wynik Kasi i Ani. Aleksandrę Lau, której turniej w Wyszogrodzie wyjątkowo nie wyszedł (zajęła miejsce w przedziale 21-24) wyeliminowała z turnieju Patrycja Piętka.

Ola w grze z Patrycją Piętką

Turniejem w Wyszogrodzie dziewczęta Nadwiślanina zakończyły swój udział w rozgrywkach w kategorii junior (18 lat i młodsze) w tym sezonie, bowiem jako młodsze nie są uprawnione do udziału w mistrzostwach województwa, czy mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej.

5 marca 2011 r., Wyszogród
III WTK junior
Wyniki gier płocczanek - 1/32: Katarzyna Bagrowska (Nadwiślanin Płock) - Kinga Molenda (KTS Broń Radom) 3:0 (11-1, 11-4, 11-2); Anna Wereszczaka (Nadwiślanin) - Julia Baranowska (GLKS Nadarzyn) 3:0 (11-5, 11-2, 11-2). 1/16: Aleksandra Lau (Nadwiślanin) - Patrycja Piętka (GKTS Wiązowna) 1:3 (11-7, 7-11, 5-11, 6-11); Wereszczaka - Monika Jałowiecka (KS Bogoria Grodzisk Maz.) 3:0 (11-4, 11-4, 13-11), Bagrowska - Katarzyna Osińska (KTS Broń) 3:1 (16-18, 11-8, 11-7, 11-7); Sylwia Szelkowska (Nadwiślanin) - Klaudia Ciesielska (Ożarowianka Ożarów Maz.) 3:0 (11-7, 11-2, 12-10). 1/8: Bagrowska - Szelkowska 3:0 (11-7, 11-6, 11-8); Wereszczaka - Piętka 3:2 (11-9, 4-11, 11-7, 8-11, 11-8). Ćwierćfinały: Dominika Konofał (Nadarzyn) - Bagrowska 3:2 (3-11, 10-12, 11-6, 14-12, 11-9); Zuzanna Samsel - Wereszczaka 3:1 (11-13, 11-4, 11-2, 11-9).
Turniej pocieszenia: Lau - Jałowiecka 3:1 (15-13, 11-8, 11-13, 11-9). O miejsca 17-20: Lau - Monika Nogaj (Broń) 2:3 (11-9, 8-11, 11-9, 8-11, 9-11). O miejsca 9-12: Szelkowska - Magdalena Szczodrowska (UKS Alfa Gostynin) 3:0 (11-8, 11-5, 11-8).
Kolejność końcowa - juniorki (42 zawodniczki): 1. Sylwia Borkowska (MKS Pogoń Siedlce), 2. Samsel, 3. Konofał, 3. Dominika Rębelska (KS Spójnia Warszawa), 5-8. Bagrowska, Wereszczaka, Monika Klimczak, Patrycja Banasiak (obie Return Piaseczno), 9-12. Szelkowska (...), 21-24. Lau.