.

.

środa, 17 lutego 2010

Wiktoria po raz trzeci

Tym razem z pozycji faworytki utalentowana najmłodsza w składzie Nadwiślanina BS Mazowsze Wiktoria Ziemkiewicz wygrała już trzeci Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii żaczek (do 10 lat). Wiktoria dziesięć lat dopiero skończy w tym roku.

Popularna "Wiki" nie tylko nie oddała przeciwniczkom seta w turnieju, ale w każdym pojedynku przegrywała jedynie kilka piłek. W turnieju rozgrywanym w szczęśliwej dla Nadwiślanina hali Spójni Warszawa przy Wisłostradzie, nie wystartowała Dominika Wolińska.

Teraz przed dziewczętami Indywidualne Mistrzostwa Województwa. Turniej odbędzie się 6 marca w Jeżewie. Są to jednocześnie eliminacje do nieoficjalnych mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej (oficjalnych się nie rozgrywa), Turnieju o Puchar Przeglądu Sportowego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. W ubiegłym roku w tym ogólnopolskim finale brązowy medal wywalczyła Kasia Bagrowska, a startująca z dziką kartą Ania Wereszczaka została sklasyfikowana na miejscu 25-32.

Nieco słabiej niż w poprzednich startach w turniejach klasyfikacyjnych poszło Mateuszowi Lau, bratu Oli. Wśród chłopców zajął 4 miejsce (w poprzednich WTK-ach zajmował kolejno miejsca 2. i 3.). Miejsca w przedziale 17-20 zajęli koledzy klubowi Mateusza z Nadwiślanina Piotr Grzelak i Jakub Żeberkiewicz. Wszyscy jednak zakwalifikowali się do mistrzostw województwa.