.

.

niedziela, 28 lutego 2010

Kasia pierwsza w młodziczkach!

Katarzynę Bagrowską z Nadwiślanina BS Mazowsze czeka jeszcze jeden sezon gry w młodziczkach. Ale już teraz, pod koniec bieżącego sezonu wygrała Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny tenisa stołowego w tej kategorii wiekowej (do lat 12). Sztuka taka nie udała się jeszcze żadnej z jej klubowych koleżanek. Jedenastoletnia płocczanka wystąpi w gronie 40 najlepszych w kraju młodziczek podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego, który zostanie rozegrany w Łomży 13 i 14 marca.

Szczęśliwa Kasia z pucharem i dyplomem za pierwsze miejsce w III WTK na
Mazowszu

Zwycięstwo w najważniejszym turnieju w wojewódzwie zaliczanym do ogólnopolskiej klasyfikacji jest ogromnym osiągnięciem Kasi. Ale o zwycięstwo w zawodach rozegranych w Wyszogrodzie nie było łatwo. W drodze do zdobycia pucharu i medalu za pierwsze miejsce zawodniczka Nadwiślanina BS Mazowsze Płock musiała pokonać między innymi starsze od siebie Adriannę Adamczyk z Nadwiślanina Słubice i w finale Beatę Kogut z Pogoni Siedlce, uczestniczkę dwóch poprzednich tegorocznych OTK-ów. Oba pojedynki płocczanka wygrała stosunkiem 3:2.

Turniej zaliczą do udanych pozostałe zawodniczki Nadwiślanina Płock, które pojechały do Wyszogrodu - Anna Wereszczaka (12 l.) i Wiktoria Ziemkiewicz (9 l.), które utrzymały poziom z poprzedniego WTK-u, zajmując odpowiednio miejsca w przedziałach 5-8 i 9-12. Obie z walki o wyższe miejsca wyeliminowała przeciwniczka Kasi Bagrowskiej z finału - Beata Kogut. Wiktorię pokonała w grze o wejście do pierwszej ósemki zawodów, Anię w grze o wejście do pierwszej czwórki. Ani udało się urwać seta siedlczance i był to pierwszy przegrany przez Beatę Kogut set w tym turnieju.

Dobrze zaprezentowali się również chłopcy z płockiego klubu, także młodsi od najstarszych zawodników grających w tej kategorii wiekowej. Mateusz Lau (10 l.) zajął miejsce 17-20, a Adam Fuz (11 l.) 21-24 na 66 startujących.