.

.

niedziela, 28 lutego 2010

Idą śladami trenera

Ponad trzydzieści lat temu w hali szkoły podstawowej w Gostyninie, turniej, wówczas pod patronaem jednej tylko redakcji, wygrał Grzegorz Lipczyński. W tym roku, kiedy turniej na szczeblu finału międzypowiatowego wrócił pod nową nazwą do Gostynina, z awansu do finału wojewódzkiego tej imprezy cieszyło się w tej samej hali pięcioro wychowanków dziś trenera Lipczyńskiego, w tym trzy dziewczęta z drugoligowego zespołu Nadwiślanin BS Mazowsze.

W finale tegorocznego turnieju o Puchar Redaktora Janusza Strzałkowskiego (dawniej pod nazwą m.in. Turnieju Siedmiu Redakcji) wystąpią dziewczęta Wiktoria Ziemkiewicz (I miejsce wśród żaczek), Katarzyna Bagrowska (II wśród młodziczek), Anna Wereszczaka (III) oraz Jakub Żeberkiewicz i Mateusz Lau (odpowiednio I i II miejsce wśród żaków. Turniej finałowy zagości w Ostrowii Mazowieckiej już 27 marca.

Trzy szczęśliwe finalistki 55. Turnieju TS o Puchar Redaktora Janusza
Strzałkowskiego

W eliminacjach międzypowiatowych o awans do finału najstarszego turnieju na Mazowszu wywalczyli Katarzyna Bagrowska, Anna Wereszczaka i Jakub Żeberkiewicz. Wiktoria Ziemkiewicz i Mateusz Lau uzyskali prawo gry w finale wcześniej, dzięki wysokim miejscom w wojewódzkich turniejach kwalifikacyjnych w kategorii żak (do 10 lat). Płocki powiat grodzki zdobył w Gostyninie Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego dla najlepszego powiatu w klasyfikacji punktowej.

W Gostyninie nie obyło się bez pojedynków między zawodniczkami i zawodnikami Nadwiślanina. W grze o pierwsze miejsce w turnieju głównym spotkały się Kasia i Ania (górą była Kasia) oraz chłopcy Jakub i Mateusz (wygrał niespodziewanie Jakub). Co ciekawe, Ania Wereszczaka dwukrotnie musiała rywalizować z tą samą zawodniczką aby dostać się do finału turnieju. Dwa razy udało się jej jednak pokonać Aleksandrę Karasek z Nadwiślanina Słubice (w setach 3:2 i 3:1). Natomiast Kasi Bagrowskiej już trzeci raz w tym tygodniu przyszło grać przeciwko Adriannie Adamczyk również z Nadwiślanina Słubica i po raz pierwszy płocczanka przegrała. Wcześniej w międzypowiatowym finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej (w środę) i podczas III WTK młodziczek (w sobotę) górą była płocczanka, by w niedzielę w Gostyninie przegrać w meczu o pierwsze miejsce turnieju. Wszystkie te pojedynki trwały po pięć setów.

W kategorii najstarszej dziewcząt (roczniki 1995 i 1996) nie udało się uzyskać awansu Aleksandrze Lau i Sylwii Szelkowskiej z Nadwiślanina. Najbliżej kwalifikacji była Ola, która zajęła 3. miejsce w turnieju. Musiała uznać wyższość najpierw Marty Banaszak z Tęczy Budki Piaseckie (powiat sochaczewski), a potem w meczu o 2. miejsce Lidii Durmaj z Alfy Gostynin. Starsze dziewczęta Nadwiślanina będą miały jednak szansę powalczyć o awans do finału tego turnieju już za rok.

Rok temu turniej w najmłodszej kategorii dziewcząt wygrała Kasia Bagrowska, dziś walcząca już w kategorii młodziczek (rocznik 1997 i 1998).