.

.

środa, 21 listopada 2012

Na czele tabeli

Po drugim z rzędu zwycięstwie 10:0, tym razem nad SLKS Olimpijczyk Jeżewo, zespół dziewcząt Nadwiślanina BS Mazowsze Płock objął prowadzenie w tabeli II ligi tenisa stołowego. Płocczanki na fotelu lidera pozostaną co najmniej do soboty, kiedy w pierwszym meczu prawdy tego sezonu podejmą IKTS Broń Radom, jedyny obok Nadwiślanina niepokonany w tej rundzie zespół II ligi kobiet.

Wygrywając drugi mecz z rzędu stosunkiem 10:0 dziewczęta Nadwiślanina wskoczyły na fotel lidera II ligi

Chociaż mecz rozgrywany był w Jeżewie zespół Nadwiślanina BS Mazowsze pełnił w nim rolę gospodarza. Wobec braku hali w Płocku, rywalki zgodziły się rozegrać spotkanie u siebie. Ale w Jeżewie płocczanki czują się u siebie. To tutaj w wakacje szlifują formę podczas obozów technicznych organizowanych dla kadry Mazowsza.

Gościnne rywalki z Jeżewa. Od lewej: Natalia Brzuziek, Magdalena Siemieńska, Marta Siemieńska i Julia Brodowska

Zespół z Jeżewa ma doświadczenie w rozgrywkach drugoligowych. W sezonie 2009/2010, w którym płocczanki debiutowały w II lidze, jeżewianki zajęły drugie miejsce w tej klasie rozgrywkowej. W barwach Olimpijczyka występowała wówczas ostatni sezon przed przerwą zakończoną w tym sezonie, obecna rakietka numer jeden zespołu z Płocka - Małgorzata Przybylska. Jednak w kolejnym sezonie Olimpijczyka nie zgłoszono już do rozgrywek. Jeżewianki wróciły ligi w zeszłym roku, ale już w całkiem nowym, odmłodzonym składzie. W zespole pozostała jedynie Natalia Brzuziek, która zaczynała, gdy klub z Jeżewa miał swoje najlepsze jak dotąd lata.

Natalia Brzuziek pamięta najlepsze lata zespołu z Jeżewa

Mecz z sąsiadkami z powiatu sierpeckiego przypominał pierwsze ligowe boje płocczanek. Tylko wtedy to dziewczęta Nadwiślanina zbierały przysłowiowe baty i doświadczenie. Teraz rywalkom nie udało się nawet urwać seta obecnym liderkom z Płocka. Na pochwałę jednak zasługuje szczególnie postawa najmłodszej zawodniczki zespołu z Jeżewa - dziesięcioletniej Julii Brodowskiej, która wcale nie zrażona klasą rywalek ciułała punkt po punkcie by nazbierać ich najwięcej ze swoich koleżanek klubowych.

Dzielna dziesięciolatka z Jeżewa - Julia Brodowska

W meczu z Jeżewem, po raz pierwszy w historii swoich występów II lidze, dziewczęta Nadwiślanina nie straciły nawet seta.

Jeżewo, 20 listopada 2012 r.
MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock - SLKS Olimpijczyk Jeżewo 10:0
(Nadwiślanin występował w roli gospodarza)
Aleksandra Lau - Natalia Brzuziek 3:0 (4, 5, 6); Anna Wereszczaka - Marta Siemieńska 3:0 (2, 5, 6); Katarzyna Bagrowska - Magda Siemieńska 3:0 (5, 3, 7); Sylwia Szelkowska - Julia Brodowska 3:0 (8, 7, 10); Lau/Szelkowska - Brzuziek/Mag. Siemieńska 3:0 (9, 6, 5);  Bagrowska/Wereszczaka - Brodowska/Mar. Siemieńska 3:0 (2, 9, 7); Lau - Mag. Siemieńska 3:0 (4, 2, 5); Wereszczaka - Brodowska 3:0 (5, 6, 4); Bagrowska - Brzuziek 3:0 (5, 8, 7); Szelkowska - Mar. Siemieńska 3:0 (3, 4, 7).