czwartek, 25 lutego 2010

Pojadą na Igrzyska

Dwie reprezentacje - Szkoły Podstawowej nr 20 i Gimnazjum nr 8 z dziewczętami Nadwiślanina BS Mazowsze w składzie zagrają w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W obu kategoriach dziewczęta wywalczyły awans do finałów Igrzysk nie przegrywając żadnej gry.

Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w obu kategoriach odbyły się w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Jeżewie (powiat sierpecki). Najpierw rywalizowały dziewczęta ze szkół podstawowych. Mimo wygrania wszystkich meczów nie obyło się bez emocjonującego finału, w którym płocczanki zmierzyły się z SP Słubice. Szczególnie emocjonujący był pojedynek Katarzyny Bagrowskiej z Adrianną Adamczyk, wygrany przez Katarzynę 3:2.

Złote medalistki Miedzypowiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, od lewej:
Wiktoria Ziemkiewicz, Anna Wereszczaka i Katarzyna Bagrowska

Dzień później również w Jeżewie rywalizowały gimnazjalistki. Tutaj najtrudniejszym przeciwnikiem dla Aleksandry Lau i Sylwi Szelkowskiej była reprezentacja gimnazjum w Zawidzu. W finałowym meczu płocczanki wygrały jednak pewnie 3:0 i po raz drugi z rzędu wystąpią w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W ubiegłym roku w kategorii szkół podstawowych Ola, Sylwia i Kasia, reprezentując SP 20 Płock wygrały imprezę organizowaną przez Szkolny Związek Sportowy.

Kolejność końcowa Międzypowiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej - szkoły podstawowe: 1. SP 20 Płock, 2. SP Słubice, 3. SP Jeżewo, 4. SP Słupia, 5. SP 18 Płock, 6. SP Kobylniki.
Gimnazja: 1. Gimnazjum nr 8 Płock, 2. Gimnazjum Zawidz, 3. GimnazjumBrudzeń, 4. Gimnazjum Wyszogród, 5. Gimnazjum nr 1 Płock.

Brak komentarzy: