.

.

niedziela, 7 lutego 2010

Awansowały w komplecie

Jeszcze przed feriami, jak przystało na "zawodowczynie" dziewczęta Nadwiślanina BS Mazowsze w komplecie awansowały do eliminacji międzypowiatowych 55. Turnieju TS o Puchar red. Janusza Strzałkowskiego. Swoje kategorie wiekowe wygrały w płockich eliminacjach - turnieju o Puchar Dyrektora Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych w Płocku Aleksandra Lau (rocznik 1994-96), Katarzyna Bagrowska (97-98) i Dominika Wolińska (99 i młodsze).

Jedno z pierwszych najwyższych miejsc
na podium Dominiki Wolińskiej. Młodej zawodniczce
sukcesu gratuluje trener dziewcząt
Grzegorz Lipczyński

Drugie miejsca w swoich kategoriach, które również dały awans do dalszych rozgrywek zajęły odpowiednio Sylwia Szelkowska i Anna Wereszczaka. Wiktoria Ziemkiewicz, dzięki swym osiągnięciom w Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych w kategorii żak (dwa zwycięstwa na dwa możliwe) uzyskała prawo startu w turnieju finałowym bez konieczności udziału w eliminacjach.

Pozostałe dziewczęta czeka walka w eliminacjach międzypowiatowych, gdzie może nie być już tak łatwo. Wszystkie (oprócz Dominiki) są o rok młodsze (a w kategorii kadetek o dwa lata) od najstarszych zawodniczek w swoich kategoriach wiekowych. Awans każdej z dziewcząt będzie dużym osiągnięciem.

Kasia na najwyższym stopniu podium, obok Ania.
Czy dziewczęta wywalczą podium
w dalszych eliminacjach i finale?

Przed rokiem pierwsze miejsce w 54. Turnieju TS o Puchar red. J. Strzałkowskiego zajęła Katarzyna Bagrowska w najmłodszej kategorii wiekowej. W tym roku walczyć już w starszej kategorii - młodziczek (do lat 12).

Finał tegorocznego turnieju zaplanowano 20 marca w Ostrowi Mazowieckiej.