sobota, 6 listopada 2010

Do finałów UKS bez straty seta!

Wśród Uczniowskich Klubów Sportowych z czterech województw - mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko - mazurskiego, najlepszą drużyną dziewcząt starszych dysponuje obecnie MLUKS Nadwiślanin Płock. W minioną sobotę w Stróży pod Kraśnikiem (woj. lubelskie) zawodniczki płockiego klubu - Katarzyna Bagrowska i Anna Wereszczaka wygrały półfinałowy turniej drużynowych mistrzostw Polski UKS. Styl, w jakim wywalczyły w ten sposób awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski, musi budzić podziw, bowiem wychowanki trenera Grzegorza Lipczyńskiego dokonały niemalże rzezi na rywalkach, mistrzyniach i wicemistrzyniach w swoich województwach, w całym turnieju nie przegrywając nawet seta.

Płocczanki na najwyższym stopniu podium (w środku). Obok zawodniczki Pandy Liśnik Duży (z lewej) i Warmi Lidzbark Warmiński (z prawej)
Kasia i Ania jechały do Stróży w roli faworytek, w turnieju rozstawione były z numerem jeden, ale i tak ich postawa przeszła najśmielsze oczekiwania. Zwłaszcza, że obie wracały do gry po przerwie w treningach spowodowanej kłopotami zdrowotnymi, ale widać przerwa ta spowodowała duży głód sukcesu, który w Lubelskiem został zaspokojony.

Dziewczęta z UKS Jantar Kazimierz Dolny postawiły płocczankom bardzo trudne
warunki w pierwszym secie gry podwójnej

Na pierwszy ogień poszły następczynie ubiegłorocznych mistrzyń Polski UKS w kategorii dziewcząt starszych z Jantara Kazimierz Dolny - Iga Żmuda (nr 72 wśród młodziczek w Polsce - złota medalistka poprzedniej edycji DMP UKS) i Aleksandra Wiak. Gorąco w tym meczu było jedynie w grze deblowej, kiedy w pierwszym secie płocczanki przegrywały najpierw 1-5, potem 3-7, a następnie 7-10, broniąc trzy setbole i ostatecznie wygrywając seta 16-14, pojedynek deblowy 3:0 i potem cały mecz też 3:0.

Kasia i Ania w meczu przeciw ULKS Dzierzkowice

Potem w meczach w zasadzie bez historii Kasia i Ania pokonały po 3:0 ULKS Dzierzkowice i LUKS Warmia Lidzbark Warmiński wygrywając swoją grupę, co dawało awans do finału turnieju drużynowego UKS o Puchar Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Wygrana w meczu z Warmią Lidzbark Warmiński (na zdjęciu - Ada Górska i Maja
Mańkiewicz) dała pierwsze miejsce w grupie i awans do turnieju finałowego
Drużynowych Mistrzostw Polski UKS


W grze o pierwsze miejsce półfinału DMP UKS w Stróży płocczanki pokonały zwyciężczynie drugiej grupy eliminacyjnej zespół Panda Liśnik Duży, w którego składzie wystąpiła Aleksandra Herzog, ubiegłoroczna finalistka mistrzostw Polski UKS. Tu nie obyło się bez emocji w grze Kasi Bagrowskiej z Justyną Grot, kiedy w pierwszych setach płocczanka musiała gonić rywalkę i w pojedynku deblowym, kiedy dziewczęta Nadwiślanina w pierwszym secie przegrywały już 1-6. Tym razem obyło się jednak już bez gry na przewagi. O dziwo, Ania Wereszczaka wieńcząc swój bardzo dobry występ tego dnia, bez większych problemów pokonała Herzog 3:0, a w zeszłym roku właśnie m.in. przegrana płocczanki z tą zawodniczką, wówczas w barwach LUKS Stróża, pozbawiła dziewczęta z Nadwiślanina awansu do finałowego turnieju UKS.

W ostatnim zatem swoim sezonie startów w rozgrywkach Uczniowskich Klubów Sportowych Kasia Bagrowska i Ania Wereszczaka zagrają w turnieju finałowym o mistrzostwo Polski, nie pozostając bez szans na medal. W 2008 roku w Rzeszowie płocczanki wywalczyły wicemistrzostwo Polski UKS w kategorii dziewcząt młodszych. Turniej o mistrzostwo drużynowe UKS odbędzie się 27 i 28 listopada w Pelplinie (woj. pomorskie).

Dziewczęta z pucharem, medalami i nagrodami rzeczowymi za pierwsze miejsce

Niestety, tylko z jednym wygranym pojedynkiem wrócili ze Stróży chłopcy młodsi (rocznik 2000 i młodsi) Nadwiślanian Płock - Kacper Kralski i Marcin Dobies. Czwartoklasiści z SP 20 w Płocku po raz pierwszy zagrali na imprezie rangi strefowej i swoje frycowe musieli zapłacić. Ich awans na ten szczebel rozgrywek i tytuł drużynowych mistrzów UKS województwa mazowieckiego w swojej kategorii wiekowej już był dużym osiągnięciem chłopców. W turnieju półfinałowym zajęli piąte miejsce.


Kacper Kralski i Marcin Dobies nabierają ogrania w zawodach rangi
ponadwojewódzkiej


6 listopada 2010 r.
Stróża
Turniej Półfinałowy
Drużynowych Mistrzostw Polski
Uczniowskich Klubów Sportowych
Turnieju UKS o Puchar PZTS

Droga do finału - eliminacje grupowe

Nadwiślanin Płock - Jantar Kazimierz Dolny 3:0.

Katarzyna Bagrowska - Iga Żmuda 3:0 (11-4, 11-6, 11-4); Anna Wereszczaka -Aleksandra Wiak 3:0 (11-3, 11-2, 11-2); Bagrowska/Wereszczaka -Żmuda/Wiak 3:0 (16-14, 11-8, 11-2).

Nadwiślanin - ULKS Dzierzkowice 3:0
Bagrowska - Klaudia Rachoń 3:0 (11-7, 11-5, 11-6); Wereszczaka - Paulina Zapalska 3:0 (11-8, 11-3, 11-4); Bagrowska/Wereszczaka - Rachoń/Zapalska 3:0 (11-2, 11-1, 11-1).

Nadwiślanin - Warmia Lidzbark Warm. 3:0
Bagrowska
- Maja Mańkiewicz 3:0 (11-2, 11-6, 11-7); Wereszczaka - Ada Górska 3:0 (11-3, 11-4, 11-8); Bagrowska/Wereszczaka - Mańkiewicz/Górska 3:0 (11-2, 11-1, 11-6).

Wyniki pozostałych spotkań w grupie: Warmia - Dzierzkowice 3:1, Jantar - Dzierzkowice 0:3, Warmia - Jantar 3:0. Kolejność końcowa w grupie: 1. Nadwiślanin, 2. Warmia, 3. Dzierzkowice, 4. Jantar.

Finał
Nadwiślanin - Panda Liśnik Duży 3:0

Bagrowska - Justyna Grot 3:0 (11-9, 11-8, 11-4); Wereszczaka - Aleksandra Herzog 3:0 (11-7, 11-8, 11-7); Bagrowska/Wereszczaka - Grot/Herzog 3:0 (11-9, 11-2, 11-1).

Kolejność końcowa w kategorii dziewcząt starszych (rocznik 1998 i młodsze): 1. Nadwiślanin (awans), 2. Panda (awans), 3. Warmia, 4. LUKS ABC Żak Pisanica, 5-6. UKS Bielany 273 Warszawa, Dzierzkowice, 7-8. Jantar, Legion Grabów Szlachecki.

Kategoria chłopców młodszych (rocznik 2000 i młodsi).
Grupa B

Nadwiślanin Płock - Legion Grabów Szlachecki 1:3

Kacper Kralski - Jakub Beczek 3:2, Marcin Dobies - Arkadiusz Opieka 0:3, Kralski/Dobies - Beczek/Opieka 1:3, Dobies - Opieka 0:3.

Nadwiślanin - Bobry Bobrowniki 0:3
Kralski
- Przemysław Walasek 0:3, Dobies - Rafał Błaszczyk 0:3, Kralski/Dobies - Błaszczyk/Walasek 0:3.

Kolejność końcowa turnieju chłopców młodszych: 1. Bobry, 2. Dawid Tarnogród, 3. Legion, 4. Pałac Młodzieży Warszawa, 5. Nadwiślanin.

Brak komentarzy: