.

.

sobota, 20 listopada 2010

Kasia i Ania lepiej w kadetkach

W II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym kadetek Kasia Bagrowska i Ania Wereszczaka poprawiły swoje najlepsze dotychczasowe wyniki w tej kategorii wiekowej. Nieco gorzej poszło trzeciej zawodniczce Nadwiślanina Płock Sylwi Szelkowskiej. Aleksandra Lau nie startowała na szczeblu wojewódzkim, gdyż wcześniej 13. miejscem w pierwszym Ogólnopolskim TK zapewniła sobie prawo gry na szczeblu krajowym bez eliminacji i to w tzw. pierwszej kategorii zawodniczek.

W rozgrywanych w Ostrowi Mazowieckiej zawodach Kasia zajęła pozycję tuż za pierwszą czwórką w przedziale miejsc 5-8, Sylwia została sklasyfikowana przedział niżej - 9-12, a Ania o jeszcze jeden przedział niżej - 13-16. W turnieju wystartowało 35 zawodniczek.

Kasia Bagrowska uzyskała najlepszy wynik z płocczanek podczas II WTK kadetek
Pierwsza do boju przystąpiła Ania Wereszczaka zaczynając od pewnego pokonania przeciwniczki, z którą spotkała się na koniec pierwszego WTK-u - Natalii Szmigiel z JBB Start Łyse. Niestety, płocczanka miała bardzo złe losowanie, bo po tej wygranej od razu wpadła na rozstawioną z numerem 1 Dominikę Rosłaniec z KS Puznówka 1996, jak się okazało późniejszą triumfatorkę turnieju. Mimo gry przeciw wysokiej klasy rywalce Ania przyjęła bardzo ofensywny styl, co kosztowało ją przegraną w zaledwie trzech setach. Ale w dwóch setach (pierwszym i ostatnim) płocczanka uzyskiwała prowadzenie, którego nie potrafiła do końca wykorzystać. W grze na "otarcie łez" przeciw Annie Zawitowskiej z UKS Alfa Gostynin Ania znów potrafiła uzyskać wysokie prowadzenie na początku seta (8-2 w pierwszym), ale tylko drugą partię rozstrzygnęła na swoją korzyść. Na plus Ani należy zaliczyć bardzo ładny styl gry, jaki zaprezentowała w przegranych pojedynkach przeciwko starszym o dwa lata rywalkom.

Kasia Bagrowska uzyskała na II WTK-u najlepszy wynik ze startujących w zawodach płocczanek. Na początek "schrupała" znacznie młodszą od siebie adeptkę ping-ponga z Nadarzyna Julię Baranowską, by potem stoczyć wyrównany i zakończony na swoją korzyść pięciosetowy pojedynek z Anną Zawitowską. W ćwierćfinale uległa jednak dość wyraźnie Dominice Rosłaniec, która wcześniej z turnieju głównego wyeliminowała Anię Wereszczaka.

Pecha do Puznówki miała również Sylwia Szelkowska. W 1/8 turnieju, w meczu o wejście do pierwszej ósemki zawodów uległa 0:3 Aleksandrze Paziewskiej, właśnie z Puznówki. Mimo zaprezentowania wysokich umiejętności płocczanka wyraźnie zniechęciła się po przegraniu na przewagi pierwszego seta (13-15) i w dwóch kolejnych nie nawiązała walki z rywalką. Na pocieszenie pokonała 3:2 trudną rywalkę z UKS Return Piaseczno - Magdalenę Przesmycką.

Choć żadna z dziewcząt Nadwiślanina (mimo wielkich apetytów) nie zakwalifikowała się do II OTK (awansowała tylko zwyciężczyni turnieju) to wszystkie potwierdziły swoje miejsce w ścisłej czołówce w województwie w tej kategorii wiekowej (rocznik 1996 i młodsze).

20 listopada 2010 r.
Ostrów Mazowiecka
II WTK kadet
Wyniki gier dziewcząt Nadwislanina Płock - 1/16 turnieju: Anna Wereszczaka - Natalia Szmigiel (JBB Start Łyse) 3:0 (11-7, 11-4, 11-4), Katarzyna Bagrowska - Julia Baranowska (GLKS Nadarzyn) 3:0 (11-2, 11-2, 11-9), Sylwia Szelkowska - Alicja Dys (UKS Bielany 273 Warszawa) 3:0 (11-2, 11-8, 11-8). 1/8: Dominika Rosłaniec (KS Puznówka 1996) - Wereszczaka 3:0 (11-5, 11-3, 11-7), Anna Zawitowska (UKS Alfa Gostynin) - Bagrowska 2:3 (13-11, 10-12, 11-8, 6-11, 5-11), Aleksandra Paziewska (Puznówka) - Szelkowska 3:0 (15-13, 11-3, 11-7). Ćwierćfinały: Bagrowska - D. Rosłaniec 0:3 (8-11, 8-11, 7-11).
O przedział 9-12: Wereszczaka - Zawitowska 1:3 (11-13, 11-3, 10-12, 9-11); Szelkowska - Magdalena Przesmycka (UKS Return Piaseczno) 3:2 (4-11, 11-6, 4-11, 11-6, 11-8).