.

.

sobota, 4 kwietnia 2009

Kasia mistrzynią województwa!

Katarzyna Bagrowska z MLUKS Nadwiślanin Płock wygrała mistrzostwa województwa mazowieckiego w kategorii żaczek (rocznik 1988 i młodsze). Teraz czeka ją udział w nieoficjalnych mistrzostwach Polski, którymi jest turniej o Puchar Przeglądu Sportowego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego (Gdańsk, 18-19 kwietnia).

Tenisistka stołowa z Płocka nie miała sobie równych w rozgrywkach w kategorii żaczek w województwie mazowieckim. Wygrała wszystkie trzy poprzedzające mistrzostwa Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne i podobnie było w sobotę (4 kwietnia) w Piasecznie, gdzie pewnie pokonała wszystkie rywalki, jedynego seta tracąc dopiero w finałowej grze przeciw Klaudii Rokickiej z KS Puznówka 1996. Na krajowej liście żaczek przed turniejem o Puchar PS i PZTS Kasia zajmuje 11. miejsce i nie pozostaje bez szans w walce o najwyższe trofea w kraju.

Niestety, Kasia będzie jedyną reprezentantką Płocka na tym turnieju. Najbliżej zajęcia jednego z pierwszych trzech miejsc premiowanych awansem do mistrzostw Polski była jej koleżanka z trzecioligowego zespołu Nadwiślanin BS Mazowsze - Anna Wereszczaka. W ćwierćfinale turnieju w Piasecznie nie sprostała jednak wyśmienicie dysponowanej w sobotę Klaudii Rokickiej, ostatecznie wicemistrzyni województwa. Ania zajęła miejsce w przedziale 5-8 potwierdzając w ten sposób swoje miejsce w czołówce województwa w swojej kategorii wiekowej.

Turniej zupełnie nie udał się płockim żakom, Mateuszowi Lau i Adamowi Fuzowi. Klasyfikowani przed turniejem na 7. i 8. pozycji przegrali po dwie gry i zajęli miejsca w przedziale 25-32. Lepiej zaprezentował się od nich Bartosz Skalski, który zajął miejsce w przedziale 21-24 poprawiając swoje miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej. Wszyscy startujący zawodnicy Nadwiślanina Płock są uczniami Szkoły Podstawowej nr 20 w Borowiczkach.