.

.

sobota, 6 marca 2010

Wiktoria mistrzynią województwa!

Dziewięcioletnia tenisistka stołowa MLUKS Nadwiślanin Płock, uczennica SP 20 w Płocku, Wiktoria Ziemkiewicz wygrała Indywidualne Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w kategorii żaczek (tj. do lat 10 - rocznik 1999 i młodsze). To pierwszy tytuł mistrzowski tej niezwykle utalentowanej młodej zawodniczki. Płocczanka tym samym wywalczyła awans do nieoficjalnych mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej - Turnieju o Puchar Przeglądu Sportowego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego, który odbędzie się w Gdańsku w ostatni weekend marca (27-28).

Wiktoria podczas sobotniego turnieju mistrzowskiego rozegranego w Jeżewie (pow. sierpecki) potwierdziła, że wyraźnie przewyższa swoimi umiejętnościami najlepsze rówieśniczki z województwa mazowieckiego, jak również dziewczynki starsze od siebie o rok. Wszystkie pojedynki turniejowe rozstrzygnęła na swoją korzyść bez żadnych wątliwości, dokładnie tak samo, jak miało to miejsce podczas poprzednich trzech Wojewódzkich Turniejów Kwalifikacyjnych w te kategorii wiekowej.

Dziewczynka swoją przygodę z tenisem stołowym zaczęła w klubie Victoria Płock pod okiem swojego dziadka - Janusza Roznera i mamy Urszuli Ziemkiewicz. Oboje dobrze są znani kibicom. Są zawodnikami posiadającymi znaczący dorobek w krajowym tenisie stołowym. Obecnie Wiktoria trenuje w płockim Nadwiślaninie pod okiem trenera Grzegorza Lipczyńskiego.

Niestety Wiktoria okazała się jedyną reprezentantką Płocka, która zakwalifikowała się do turnieju o mistrzostwo Polski. Nie udała się ta sztuka jej klubowej koleżance - Dominice Wolińskiej i chłopcom z Nadwiślanina - Mateuszowi Lau, Jakubowi Żeberkiewiczowi i Piotrowi Grzelakowi.

Dominika już na początku turnieju musiała zmierzyć siły z ostatecznie trzecią w turnieju Marią Saganowską z Returnu Piaseczno. Płocczanka wygrała dwa sety i była to najcięższa przeprawa w turnieju dla piaseczynianki, która potem przegrała dopiero w półfinale. Później Wolińska przegrała jeszcze z czwartą zawodniczką turnieju Pauliną Molską z UKS Bielany 273 Warszawa i ostatecznie została sklasyfikowana w przedziale miejsc 13-16.

W Jeżewie niewątpliwie kryzys formy dopadł Mateusza Lau. Dotąd w turniejach kwalifikacyjnych nie zajął gorszego miejsca niż czwarte, w Jeżewie natomiast znalazł się nawet poza pierwszą 12 turnieju.

Wiktoria Ziemkiewicz sprawiła, że już drugi rok z rzędu do Nadwiśłanina Płock trafił tytuł mistrzyni województwa i drugi raz będzie reprezentowany na nieoficjalnych mistrzostwach Polski w kategorii żaczek. Rok temu mistrzynią województwa w Piasecznie została Katarzyna Bagrowska, która później zdobyła brązowy medal krajowych mistrzostw. W przedziale miejsc 25-32 sklasyfikowano wówczas Annę Wereszczaka.