.

.

niedziela, 27 marca 2011

Mistrzynie Mazowsza w grze podwójnej!

Złoto w turnieju deblowym, srebro w drużynówce i w turnieju indywidualnym to dorobek kadetek Nadwiślanina Płock Sylwii Szelkowskiej i Aleksandry Lau z dwudniowych mistrzostw województwa w tej kategorii wiekowej, eliminacji do półfinałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W finałach OOM wystąpi Aleksandra Lau, ale to już było wiadomo wcześniej. Ola wywalczyła prawo gry bez eliminacji w Ogólnopolskich Turniejach Kwalifikacyjnych. W półfinale do OOM zagra natomiast zespół Nadwiślanina.

Najlepsze w województwie mazowieckim deblistki w kategorii kadet w sezonie 2010/2011, mistrzynie województwa

Zawody odbywały się w Wyszogrodzie. Pierwszego dnia w turnieju drużynowym płocczanki przegrały tylko finał z KS Puznówka 1996 (Dominika Rosłaniec, Aleksandra Paziewska) z powiatu garwolińskiego. W bardzo zaciętym meczu płocczanki przegrały 2:3, ale zdobyły srebro mistrzostw województwa i awans do turnieju półfinałowego przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży.

Drugiego dnia w turnieju indywidualnym o awans do półfinałów nie miała szczęścia Sylwia Szelkowska. W grze o półfinał uległa Monice Klimczak z UKS Return Piaseczno, która miała swój dzień w Wyszogrodzie. Piaseczynianka wygrała cały turniej i wraz z drugą w turnieju głównym Beatą Kogut z Pogoni Siedlce wywalczyła awans do półfinałów OOM. Sylwia musiała zadowolić się miejscem w przedziale 5-8.

W turnieju dodakowym o mistrzostwa Mazowsza Ola Lau wystąpiła w roli challengerki. Wraz z dwoma innymi zawodniczkami z Mazowsza Ola wywalczyła sobie wcześniej, podczas Ogólnopolskich Turniejów Kwalifikacyjnych tzw. limit - prawo udziału w finale OOM bez udziału w eliminacjach. Z turnieju głównego do walki z trójką eksportowych zawodniczek Mazowsza awansowała tylko zwyciężczyni - Monika Klimczak z UKS Return Piaseczno. I właśnie na nią Ola trafiłą w półfinale. Tym razem jednak górą był Nadwiślanin - Ola wygrała 3:1 i w finale przyszło jej się zmierzyć z Dominiką Rosłaniec, z którą dzień wcześniej wygrała w turnieju drużynowym. Niestety, nie udało się płocczance powtórzyć sobotniego wyniku i musiała zadowolić się srebrnym medalem mistrzostw województwa, mimo, że rok temu na tych zawodach zdobyła złoto.

Drobne niepowodzenia z drużynówki i turnieju indywidualnego dziewczęta Nadwiślanina powetowały sobie w turnieju gry podwójnej, w którym zdobyły tytułu mistrzyń województw mazowieckiego. Najpierw pokonały parę Adrianna Adamczyk (Nadwiślanin Słubice)/Kinga Kalisz (Ożarowianka Ożarów), by w półfinale pokonać 3:1 debel Alfy Gostynin Lidia Durmaj/Anna Zawitowska, a w finale po emocjonującym pojedynku pokonać parę Patrycja Piętka (GKTS Wiązowna)/Monika Jałowiecka (KS Bogoria Grodzisk Maz.) 3:2.