.

.

sobota, 5 grudnia 2009

Pierwszy raz na mistrzostwach

Najmłodsze dziewczęta Nadwiślanina Płock Dominika Wolińska i Wiktoria Ziemkiewicz nie miały szczęścia w turnieju finałowym o drużynowe mistrzostwo Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Trafiły do najsilniejszej grupy eliminacyjnej, w której nie udało im się wygrać ani jednego meczu i swój udział w zawodach w Stroniu Śląskim (21-22 XI) zakończyły już pierwszego dnia. Koledzy dziewcząt Mateusz Lau i Piotr Grzelak otarli się o pozycje medalowe, zajmując 4. miejsce w Polsce.

Płocka ekipa w Stroniu Śląskim.
Od lewej: Dominika Wolińska,
Wiktoria Ziemkiewicz, Piotr Grzelak i Mateusz Lau

Dominika i Wiktoria musiały się zmierzyć w grupie eliminacyjnej z późniejszymi srebrnymi i brązowymi medalistkami mistrzostw, odpowiednio UKS GIM TIM 5 ze Stalowej Woli i ULKS ASTS Łask. No i przegrały oba mecze stosunkiem 1:3. Z trzecim zespołem w grupie LUKS II Chełmno walczyły dzielnie, ale znów nie udało się wygrać gry deblowej i po porażce 2:3 zajęły ostatecznie miejsce 7-8 w turnieju. Dla dziewcząt był to pierwszy start w karierze w tak prestiżowej imprezie na najwyższym szczeblu krajowym.

Tymczasem chłopcy młodsi awans do rozgrywanych drugiego dnia półfinałów turnieju wywalczyli sobie już w pierwszym meczu pokonując MUKS I Jedynka Pszów z województwa śląskiego. W drugim meczu w grupie ulegli 1:3 późniejszym mistrzom Polski UKS GIM TIM 5 ze Stalowej Woli.

Drugiego dnia płocczanie mieli wielką chrapkę na złoto i stoczyli pasjonujący pojedynek półfinałowy z UKS Kosynier Sobowidz (Kamil Staniszewski, Dawid Zimny) z woj. pomorskiego. Zadecydowała gra deblowa, w której płocczanom zabrakło dwóch piłek do zwycięstwa. Ostatecznie musieli uznać wyższość kosynierów przegrywając 2:3 i został im udział jedynie w małym finale, meczu o trzecie miejsce i brązowe medale mistrzostw Polski. Po wyczerpującym półfinale ulegli jednak trzyosobowej drużynie PUKS Arka Ryki (lubelskie) 0:3 i zakończyli turniej na czwartym miejscu.

Drugi rok z rzędu Nadwiślanin Płock był reprezentowany przez dwa zespoły w ogólnopolskim finale mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Drugi raz w finałach wystąpił Mateusz Lau i niewiele zabrakło w tym roku, by chłopcy młodsi powtórzyli ubiegłoroczny sukces swoich obecnie starszych koleżanek z klubu, które w Rzeszowie wywalczyły wicemistrzostwo Polski.