.

.

wtorek, 8 grudnia 2009

Druga wiktoria Wiktorii

Dziewięcioletnia Wiktoria Ziemkiewicz z Nadwiślanina już drugi raz z rzędu wygrała Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii do 10 lat. Tym razem przez cały turniej przeszła pewnie pokonując wszystkie przeciwniczki. Dopiero jej pojedynek finałowy z Mileną Kacprzak z UKS Bielany 273 obfitował w większe emocje. Puchar za trzecie miejsce wśród chłopców odebrał Mateusz Lau, brat Oli, również zawodnik Nadwiślanina.

Dominika i Wiktoria

W turnieju rozgrywanym w szczęśliwej dla płocczan hali warszawskiej Spójni, bardzo dobrze zaprezentowała się Dominika Wolińska (10 l.). Już w pierwszej grze przyszło jej zmierzyć siły z późniejszą finalistką Mileną Kacprzak z UKS Bielany 273 Warszawa. Walka była zacięta, mało brakowało by na początku turnieju wygrała z jedną z faworytek, ale ostatecznie warszawianka lepiej rozegrała końcówkę decydującego seta i pokonała płocczankę.

Potem było już lepiej i Dominika zajęła w turnieju miejsce 5-8. Kacprzak przegrała potem dopiero w finale 1:3 z Ziemkiewicz.
Mateusz nie poprawił w sobotę swojego wyniku z I WTK-u (poprzednio był drugi), ale najważniejsze, że na każdym turnieju potwierdza przynależność do czołówki w województwie mazowieckim. W sobotę przegrał jedynie z Dawidem Kobylińskim z Pogoni Siedlce, który w turnieju ostatecznie był drugi.

Dobrze zaprezentowali się w zawodach inni chłopcy z płockiego klubu – Jakub Żeberkiewicz (miejsce 13-16) i debiutujący w rozgrywkach Marcin Dobies.