.

.

wtorek, 1 grudnia 2009

Ola trzecia, Kasia czwarta

Kasia Bagrowska wywalczyła czwarte miejsce w finale Mazowieckiej Olimpiady Młodzieży w kategorii młodziczek - 12 lat i młodsze. Ola Lau w kategorii kadetek (do lat 14) zajęła trzecie miejsce w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w Ostrowii Mazowieckiej. Sylwia Szelkowska w II WTK-u została sklasyfikowana w przedziale miejsc 9-12.

W rozegranym w Warszawie w dniu święta Niepodległości XVII Memoriale Zbigniewa Calińskiego, który w tym sezonie zyskał rangę Mazowieckiej Olimpiady Młodzieży, Kasia musiała uznać wyższość jedynie starszych od siebie o rok Dominiki Rosłaniec (KS Puznówka), Beaty Kogut (Pogoń Siedlce) i Moniki Klimczak (Return Piaseczno).

Kilka dni później w nowo oddanym obiekcie między innymi z Moniką Klimczak przyszło rywalizować Oli Lau. Ola w kolejnych fazach turnieju pewnie pokonała Lidię Durmaj z Alfy Gostynin i Monikę Jałowiecką z Bogorii Grodzisk Mazowiecki, ale zatrzymała się na właśnie na Klimczak, późniejszej zwyciężczyni zawodów. W meczu o 3. miejsce pokonała pewnie 3:0 Agnieszkę Banasiak, również z Piaseczna, z którą niespełna tydzień wcześniej przegrała w Płocku w meczu drugiej ligi 2:3.

Wcześniej Banasiak wygrała z Sylwią Szelkowską zatrzymując ją w drodze do pierwszej czwórki turnieju. Sylwia uległa również Jałowieckiej, co spowodowało, że ostatecznie zajęła gorsze miejsce niż w pierwszym WTK. Awans do Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego dawało tylko pierwsze miejsce w turnieju.