niedziela, 18 listopada 2012

Lidka urwała seta


Dziewczęta Nadwiślanina BS Mazowsze Płock gładko pokonały w lokalnych derbach UKS Alfa Gostynin 10:0. Płocczanki straciły tylko jednego seta, którego Katarzynie Bagrowskiej wydarła najwaleczniejsza z rywalek - Lidia Durmaj. W zespole Alfy zabrakło jednak rakietki numer jeden Karoliny Garstki. Wydarzeniem meczu było pojawienie się dziewcząt z Płocka w nowych koszulkach ufundowanych przez sponsora zespołu - Bank Spółdzielczy Mazowsze w Płocku.

Dziewczęta Nadwiślanina BS Mazowsze w nowych koszulkach

Koszulki pochodzą z najnowszej kolekcji firmy Butterfly - "Fior", podbijającej w tym roku rynek. Poza dziewczętami z Płocka z linii tej korzysta między innymi Werner Schlager Academy - szkółka tenisa stołowego założona w Schwechat pod Wiedniem przez mistrza świata w grze pojedynczej z 2003 roku, Austriaka Wernera Schlagera. Występ dziewcząt w nowych koszulkach był możliwy nie tylko dzięki zakupowi dokonanemu przez sponsora, ale również niemal błyskawicznemu naniesieniu napisów na stroje przez płocką firmę Grape. 

Alfa Gostynin podjęła płocczanki w składzie (od lewej): Magdalena Szczodrowska, Lidia Durmaj, Karolina Żółtowska i Anna Zawitowska

Nowe stroje rywalek i brak liderki widać tak zbiły z tropu dziewczęta z Gostynina, że te, praktycznie nie podjęły walki ze swoimi koleżankami z Płocka. A przecież jeszcze kilka sezonów temu oba zespoły toczyły wyrównane boje w trzeciej lidze. W piątek w Gostyninie jedynie Lidia Durmaj była w stanie nawiązać walkę z rywalkami. Dość długo trwała także walka w trzecim secie pojedynku deblowego na pierwszym stole. Aleksandra Lau z Sylwią Szelkowską pokonały w nim parę Durmaj/Magdalena Szczodrowska 20:18, a niektórym mogły przypomnieć się stare czasy, kiedy w tenisie stołowym sety rozgrywano do 21 punktów. 

Najtrudniejsze warunki postawiła płocczankom Lidia Durmaj (w głębi stołu)
W tygodniu od 19 listopada płocczanki czekają dwa pojedynki z zespołami, które nie odniosły jeszcze zwycięstwa w II lidze, tegorocznymi beniaminkami - Olimpijczykiem Jeżewo (powiat sierpecki) i Ożarowianką Ożarów Maz. Potem zagrają dwa "mecze prawdy" przeciwko aspirującymi do zwycięstwa w lidze Bronią Radom i Spójnią II Warszawa.

Niezależnie od klasy przeciwnika, koncentracja obowiązuje. Chwila nieuwagi może drogo kosztować
Gostynin, 16 listopada 2012 r.
UKS Alfa Gostynin - MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock 0:10
Magdalena Szczodrowska - Aleksandra Lau 0:3 (-2, -4, -2); Anna Zawitowska - Anna Wereszczaka 0:3 (-7, -4, -8); Lidia Durmaj - Katarzyna Bagrowska 1:3 (-12, -5, 8, -11); Karolina Żółtowska - Sylwia Szelkowska 0:3 (-6, -8, -1); Szczodrowska/Durmaj - Lau/Szelkowska 0:3 (-9, -4, -18); Zawitowska/Żółtowska - Bagrowska/Wereszczaka 0:3 (-5, -7, -5): Szczodrowska - Bagrowska 0:3 (-9, -4, -7); Zawitowska - Szelkowska 0:3 (-6, -10, -8); Durmaj - Lau 0:3 (-7, -4, -9); Żółtowska - Wereszczaka 0:3 (-6, -2, -4).
Punkty dla Nadwiślanina BS Mazowsze: Bagrowska, Lau, Szelkowska, Wereszczaka - po 2,5 pkt.

Brak komentarzy: