.

.

sobota, 5 czerwca 2010

Parzyście na TOP TEN

Parzyste miejsca upodobały sobie młodziczki Nadwiślanina Płock i jeden "żak" startujący w prestiżowym turnieju TOP 10 w Nadarzynie dla najlepszych w tych kategoriach wiekowych na Mazowszu. Kasia Bagrowska była czwarta, a Ania Wereszczaka i Mateusz Lau zajęli w swoich turniejach szóste miejsca. Z klubu "wyłamała" się jedynie Wiktoria Ziemkiewicz, startująca w młodszej kategorii dziewczynek. Zajęła pierwsze miejsce. Specjalne wyróżnienie na zakończenie zawodów za tak liczną reprezentację odebrał trener Nadwiślanina, Grzegorz Lipczyński.

Grzegorz Lipczyński (pierwszy z prawej) wśród najlepszych trenerów młodych
roczników na Mazowszu

W starszej kategorii wiekowej (rocznik 1997 i młodsze) czwarte miejsce zajęła Kasia Bagrowska kolejno pokonała w swojej grupie Magdalenę Przesmycką (Return Piaseczno), Magdalenę Peikert (GLKS Nadarzyn) oraz późniejszą zwyciężczynię turnieju Beatę Kogut (3:2) z Pogoni Siedlce. Przegrała jedynie z numerem 14. na ogólnopolskiej liście klasyfikacyjnej młodziczek - Dianą Wrzosek (2:3) z Dwójki Rawa Mazowiecka. O tym, że nie zagrała w finale zadecydował gorszy stosunek setów od Beaty Kogut. W pojedynku o trzecie miejsce płocczanka uległa najwyżej sklasyfikowanej młodziczce z Mazowsza - Monice Klimczak (na miejscu jedenastym) z Piaseczna.

Ania (trzecia z lewej) i Kasia (piąta z lewej) w gronie najlepszych młodziczek
na Mazowszu

Ania po przegranych z Pauliną Stachecką (nr 17 w Polsce) z Rawy Mazowieckiej i Moniką Klimczak (1:3) wygrała wszystkie pozostałe mecze w swojej grupie z wyżej notowanymi zawodniczkami - 3:1 z Klaudią Ciesielską z KS Ożarowianka i 3:2 z Magdaleną Domańską (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), co dało jej prawo gry w meczu o 5. miejsce. Tu jednak, mimo nawiązania walki, nie dała rady Dianie Wrzosek.

Zadowolony z dyplomu i szóstego miejsca w tak "zacnym" gronie Mateusz
Lau

W młodszej kategorii chłopców (rocznik 1999 i młodsi) bardzo dobrze zaprezentował się Mateusz Lau z Nadwiślanina, zajmując szóste miejsce. Mimo przegrania w grupie tylko jednego pojedynku, podobnie, jak w przypadku Kasi, gorszy stosunek setów zadecydował, że Mateusz zagrał w meczu o piąte miejsce, a nie o trzecie. Wiktoria Ziemkiewicz wygrała zawody w kategorii najmłodszych dziewczynek - żaczek, w której wystąpiło osiem zawodniczek.