.

.

sobota, 9 maja 2015

Kasia wysoko na Mistrzostwach Polski. Młodzicy z brązowym medalem na Mazowszu

Katarzyna Bagrowska (17 lat), zawodniczka Nadwiślanina Płock zajęła wysokie miejsce w rozegranych w Krakowie Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek w tenisie stołowym. Nieco gorzej powiodło się zespołowi dziewcząt Nadwiślanina. Ale to nie koniec startów płocczan w mistrzostwach Polski młodzieżowych kategorii w tenisie stołowym. Awans z eliminacji wojewódzkich wywalczyła młodziczka Zuzanna Rajchman. Na najważniejszej imprezie w roku w kategorii żaków Płock reprezentować będzie trójka najmłodszych Nadwiślan. W mistrzostwach Mazowsza w grze podwójnej młodzików brązowy medal wywalczyła płocka para Igor Modzelewicz i Kajetan Kachniewski.

Katarzyna Bagrowska została sklasyfikowana na miejscu 17-24. Mistrzostw Polski Juniorek. To najlepszy wynik Nadwiślanina w tej kategorii wiekowej


Bagrowska do turnieju mistrzowskiego zakwalifikowała się dzieki dobrym wynikom na przestrzeni całego sezonu. Wysoki ranking dał jej prawo gry w mistrzostwach bez konieczności udziału w eliminacjach wojewódzkich. W ostatniej chwili na listę startową mistrzostw "załapała" się druga juniorka Nadwiślanina - Dominika Wolińska, korzystając z wolnego miejsca udostępnionego przez organizatorów.

Dominika Wolińska debiutowała w turnieju indywidualnym w imprezie rangi oficjalnych mistrzostw Polski PZTS

Obie płocczanki nie przebrnęły pierwszej rundy (1/32) turnieju głównego mistrzostw, w którym mecze rozgrywano do czterech wygranych setów. Katarzyna uległa 2:4 Alicji Borszowskiej ze Śnieżnika Stronie Śląskie, mimo, że jedną z partii wygrąła z ogromną przewagą 11-3. Debiutująca w imprezie tej rangi Dominika niewiele miała natomiast do powiedzenia w grze przeciw rozstawionej z numerem 6. Agacie Uchnast z Jedynki Łódź. Również w pierwszej rundzie turnieju pocieszenia Dominice nie udało się ugrać seta w pojedynku przeciw Julii Bibik z Warmii Lidzbark Warmiński.

Tymczasem Katarzyna Bagrowska w turnieju pocieszenia rozpoczęła pochód w kierunku krajowej czołówki juniorek. To bardzo dobrze wróży przed kolejnym sezonem, w którym będzie w najstarszym roczniku w tej kategorii wiekowej. Pokonała kolejno Patrycję Waszczuk z SMS Włodawa (3:0), Marcelinę Kamińską z LUKS Straszyn (3:1) i Patrycję Kapek (3:2) z MKS Czechowice-Dziedzice. Płocczankę zatrzymała dopiero Maja Mańkiewicz z LUKS Warmia i to dopiero po ciężkim pięciosetowym pojedynku, wygrywając 3:2 (10-12, 11-6, 11-7, 12-14, 11-8). Katarzyna zakończyła zatem turniej sklasyfikowana w przedziale miejsc 17-24. i jest to najlepszy wynik Nadwiślanina w juniorkach. Dominika została sklasyfikowana w ostatnim przedziale miejsc (49-64), ale punkty rankingowe zdobyte w Krakowie dadzą jej znakomitą pozycję wyjściową w województwie na początku następnego sezonu.

Płocczanki nie zaistniały niestety w turnieju gry podwójnej odpadając ze swoimi partnerkami w pierwszych rundach. Kasia z Adą Górską z Warmii uległy 0:3 parze gospodarzy turnieju KS Bronowianka Kraków - Sarze Pytel i Ewie Kołodziej. Dominika w parze z Grażyną Cieślą z KS Polonia Śmigiel miały natomiast przyjemność stawić czoła rozstawionej z numerem 3 parze Paulina Knyszewska (Bronowianka), Klaudia Nawrocka (Galaxy Białystok), poźniejszym mistrzyniom Polski. W turnieju miksta wystąpiła tylko Dominika ale i tu w parze z Markiem Witczakiem (Łobzonka Wyrzysk) nie dała rady wyrwać seta Dominice Wołowiec (Bronowianka) i Kamilowi Urbanowiczowi (Warmia).

Wielką nieobecną zespołu Nadwiślanina była w Krakowie Anna Nowakowska, która przyczyniła się do awansu płockiego klubu do turnieju drużynowego mistrzostw Polski juniorek. Z powodu kontuzji płocczanka zdołała jedynie stanąc do dekoracji podczas turnieju drużynowych mistrzostw Mazowsza, kiedy Katarzyna Bagrowska i Dominika Wolińska wywalczyły brązowy medal. W tym turnieju nadwiślanki uległy tylko zespołowi GLKS Nadarzyn, w którym zagrała Anna Wereszczaka, jeszcze w poprzednim sezonie zawodniczka Nadwiślanina. Mecz trwał blisko dwie godziny a płocczanki uległy minimalną różnicą pojedynków - 2:3. W meczu o III miejsce zdecydowanie za to pokonały 3:0 ekipę GLUKS Start Łyse.

Brązowe medalistki Drużynowych Mistrzostw Mazowsza juniorek ze swoim trenerem. Od lewej: Anna Nowakowska, Katarzyna Bagrowska, Radosław Matlewski i Dominika Wolińska

Na mistrzostwach Polski, grając w okrojonym składzie płocczanki nie miały wiele szans. Oba pojedynki w fazie grupowej przegrały po 3:0, z: UKS Płomień Limanowa i LUKS Warmia Lidzbark Warmiński. Na dodatek w ostatnim meczu Dominika musiała skreczować swój pojedynek z Mają Mańkiewicz i płocczanki oddały też walkowera w grze podwójnej. Ostatecznie zostały sklasyfikowane w przedziale miejsc 17-24.

Tymczasem miłymi niespodziankami zakończyły się turnieje mistrzostw województwa mazowieckiego młodziczek i młodzików. Awans do turnieju mistrzostw Polski wywalczyła Zuzanna Rajchman, której drogę do drugiego miejsca w turnieju eliminacyjnym otworzyło zwycięstwo 3:1 (10-12, 11-5, 11-9, 11-8) nad faworyzowaną Amelią Kotarską z Returnu Piaseczno. Niewiele brakowało, by w półfinale Zuzia zagrała przeciw żaczce z Nadwiślanina Julii Czubakowskiej, która jednak musiała w ćwierćfinale uznać wyższość Patrycji Puchalskiej z SCKiS Hals Warszawa. 

Zuzanna Rajchman będzie pierwszą od 2011 roku młodziczką Nadwiślanina, która zagra w mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej. Cztery lata temu złoty medal w singlu, srebrny w drużynie i brązowy w deblu wywalczyła jej starsza koleżanka Katarzyna Bagrowska

Na deser mistrzowskich zmagań Zuzia i Julia udanie zagrały w turnieju gry podwójnej docierając do półfinału, w którym przegrąły z późniejszymi złotymi medalistkami - Julią Więckowską (Hals) i Martyną Lis (Bogoria Grodzisk Maz.). W grze o III miejsce niestety uległy 2:3 Oliwii Kornackiej i Amelii Kotarskiej (Return), choć prowadziły już 2:1 w setach. Płocczanki po drodze w 1/8 odprawiły z turnieju występującą w parze z Karoliną Sadowską (Return) Alicję Firszt z Nadwiślanina, która całkiem nieźle jak na żaczkę zaprezentowała się w turnieju gry pojedynczej (miejsce 17-20.).

Co nie udało się w grze podwójnej dziewczętom, to osiągnęłi chłopcy - Kajetan Kachniewski w parze z Igorem Modzelewiczem. Po przegranej w półfinale z późniejszymi mistrzami województwa Łukaszem Sokołowskim (Spójnia Warszawa) i Mikołajem Kicińskim (Hals) w meczu o III miejsce płocczanie pewnie pokonali 3:0 (11-7, 11-8, 11-5) debel Returnu Piaseczno Jakub Brzezik / Bartłomiej Szołkowski i przywieźli do domu brązowe medale mistrzostw Mazowsza. W turnieju indywidualnym płocczanom nie powiodło się jednak tak dobrze jak ich koleżankom. Kajetan Kachniewski został sklasyfikowany w przedziale miejsc 17-20., Igor Modzelewicz 21-24., a Kuba Kosieliński w przedziale 33-48. Ten ostatni z płocczan turniej gry podwójnej zakończył w pierwszej rundzie, kiedy w parze z Jakubem Fligielem z Alfy Gostynin musiał uznać wyższość późniejszych brązowym dedalistów debla - Kachniewskiego i Modzelewicza.

Swój pierwszy sukces na mistrzostwach Mazowsza odniosła także skrzatka - najmłodsza z reprezentantów Nadwiślanina na turniejach wojewódzkich - Natalia Kosielińska. W rozegranym w Warszawie turnieju dla dziewięciolatków i młodszych zajęła 4. miejsce.

Udział zawodniczek i zawodników Nadwiślanina Płock w rozgrywkach jest możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka w ramach wykonywania przez klub zadania publicznego pn. ORGANIZACJA SZKOLENIA SPORTOWEGO ORAZ UDZIAŁ WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM ROZGRYWEK LIGOWYCH W ZAKRESIE TENISA STOŁOWEGO.


2 komentarze:

AasaPolska.pl pisze...

Bardzo dobrze że dziewczyna spełnia swoje marzenia. Każdy powinien tak samo postępować jak ta dziewczyna.

Granitprodukten Hersteller pisze...

Brawo! Powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu!