.

.

niedziela, 27 marca 2011

Ania trzecia we Włocławku

We Włocławku po raz pierwszy rozegrano turniej memoriałowy poświęcony pamięci miejscowego zawodniika, a później działacza Stefana Rutkowskiego. Korzystając z przerwy w innych startach w zawodach wzięła udział Ania Wereszczaka i zajęła trzecie miejsce.

Podium w kategorii open kobiet I Memoriału Stefana Rutkowskiego
W kategorii open kobiet wystartowało tylko pięć zawodniczek, ale nie ilość świadczyła tu o poziomie zawodów, a jakość. Swój pierwszy garnitur młodych zawodniczek przysłał do Włocławka Start Lubraniec - kadetkę Paulinę Rogińską, wielokrotną uczestniczkę Ogólnopolskich Turniejów Kwalifikacyjnych i Zuzannę Wojtkowską, obecnie 10. młodziczkę w Polsce.

Ale Ania w pierwszym pojedynku turnieju rozgrywanego systemem każdy z każdym zmierzyła się z inną dobrą zawodniczką z sąsiedniego województwa,  starszą od siebie o rok Natalią Ciemną z IKTS Noteć Inowrocław, na co dzień występującą w II lidze strefowej województw pomorskiego i kujawsko - pomorskiego. Już w pierwszym secie było bardzo ciekawie. Rywalka prowadziła 10:4, ale Ania nagle złapała wiatr w żagle i wygrała sześć kolejnych piłek doprowadzając do remisu i następnie wygrywając walkę na przewagi 13-11. Potem płocczanka prowadziła już 2:0 w setach, co z tego, jak w kolejnych dwóch partiach lepsza była inowrocławianka. Wszystko rozstrzygnął dopiero piąty set, wygrany przez Anią na przewagi. Jak się później okazało był to jedyny przegrany pojedynek Natalii Ciemnej w tym turnieju.

Następnie Ania po nawiązaniu walki w pierwszym i trzecim secie uległa Rogińskiej. Nagle jednak dość niespodziewanie Rogińska uległa Ciemnej i w turnieju zrobiła się bardzo ciekawa sytuacja. W zależności od wyniku gry Ani z Zuzią Wojtkowską pierwsze miejsce trafiało albo do Rogińskiej, albo do Ciemnej. Ania z powodu niekorzystnego bilansu setów w przypadku zwycięstwa mogła już co najwyżej zająć trzecie miejsce, mimo, że przegrała tylko jedną grę. I to trzecie miejsce Ania zdobyła wygrywając z wyżej notowanąWojtkowską 3:1.

Ania gra z Zuzią. W zależności od wyniku tej gry mogła się zmienić cała kolejność pierwszej czwórki turnieju
Włocławek, 27 marca 2011
I Memoriał Stefana Rutkowskiego
Kobiety open: Anna Wereszczaka (Nadwiślanin Płock) - Natalia Ciemna (IKTS Noteć Inowrocław) 3:2 (13-11, 11-7, 4-11, 6-11, 12-10); Wereszczaka - Paulina Rogińska (Start Lubraniec) 0:3 (9-11, 3-11, 11-13); Wereszczaka - Aleksandra Leszczyńska (UKS 22 Włocławek) 3:0 (11-6, 11-4, 11-8); Wereszczaka - Zuzanna Wojtkowska (Start) 3:1 (11-3, 11-8, 12-14, 11-6). Pozostałe wyniki: Ciemna - Leszczyńska 3:0, Rogińska - Wojtkowska 3:0, Ciemna - Wojtkowska 3:1, Leszczyńska - Rogińska 0:3, Wojtkowska - Leszczyńska 3:0, Ciemna - Rogińska 3:2. Kolejność końcowa: 1. Rogińska, 2. Ciemny, 3. Wereszczaka, 4. Wojtkowska, 5. Leszczyńska.