.

.

sobota, 10 kwietnia 2010

Ola i Sylwia mistrzyniami województwa

Aleksandra Lau i Sylwia Szelkowska z Nadwiślanina Płock zdobyły tytuł drużynowych mistrzyń województwa mazowieckiego w tenisie stołowym w kategorii kadet (roczniki 1995 i 96). Rozegrany w sobotę, 10 kwietnia w Wyszogrodzie turniej mistrzowski kończony był w atmosferze powagi żałoby narodowej, ogłoszonej w trakcie zawodów w związku z tragicznymi wydarzeniami pod Smoleńskiem. Zrezygnowano z dekoracji na podium i wręczania pucharów.

Mistrzynie województwa z Płocka - Sylwia Szelkowska i Aleksadra Lau

Płocczanki w drodze do tytułu mistrzowskiego pokonały pierwszy zespół JBB Start Łyse (Ewelina Dąbkowska, Wioletta Krzynówek) oraz w finale Alfę Gostynin w składzie Lidia Durmaj, Anna Zawitowska. Mecz finałowy dziewczęta Nadwiślanina wygrały 3:1. Dwie gry pojedyncze rozstrzygnęła na swoją korzyść Ola Lau, trzecie zwycięstwo płocczanki odniosły w grze deblowej. W ostatnim pojedynku Ola pokonała Lidię 3:1.

To drugi z rzędu drużynowy tytuł mistrzyń województwa, jaki wywalczyły Ola z Sylwią. Rok temu dziewczęta triumfowały w kategorii młodziczek. Potem zakwalifikowały się do ogólnopolskiego finału Pucharu Polski, turnieju o randze mistrzostw Polski. Teraz zwycięstwo dało płocczankom awans do półfinałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z drugiego miejsca do półfinałów, które rozegrane będą w Lidzbarku Warmińskim awansowały również dziewczęta Alfy Gostynin.

W finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czekają na 8 drużyn, które awansują z półfinałów, w tym być może na płocczanki, zespoły z czołowymi krajowymi tenisistkami, takie jak: GLKS Nadarzyn z Sandrą Wabik i Olgą Szymańską w składzie, czy KS Bronowianka Kraków z Sylwią Pawlak i Karoliną Komosińską (dawniej z Nadwiślanina Płock).

W związku z żałobą, dla uczczenia pamięci Prezydenta RP i wszystkich ofiar katastrofy lotniczej, Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego odwołał indywidualne mistrzostwa województwa, które miały się odbyć w niedzielę, 11 kwietnia, również w Wyszogrodzie.

Nie powiodło się w Wyszogrodzie chłopcom Nadwiślanina Płock. Klub wystawił aż trzy zespoły w kategorii kadet i wszystkie nie przeszły pierwszej rundy, co spowodowało, że zostały sklasyfikowane w ostatnim przedziale miejsc w województwie - 9-16. Składy - Nadwiślanin I: Jarosław Siery, Mateusz Wojtalewicz; Nadwiślanin II: Michał Oliwkowski, Adrian Graczyk; Nadwiślanin III: Przemysław Sulkowski, Radosław Lewandowski.