niedziela, 25 kwietnia 2010

Na złoto i brązowo

Dwa złote i dwa brązowe, a w zasadzie trzy brązowe medale to niedzielny dorobek dziewcząt Nadwiślanina Płock podczas indywidualnych mistrzostw województwa mazowieckiego, jakie rozegrano w Wyszogrodzie w kategorii młodziczek i kadetek.

Ogromny sukces odniosła Aleksandra Lau wygrywając mistrzostwa w kategorii kadetek, w której należy do młodszych zawodniczek. Do domu przywiozła okazały puchar i medal. To bodaj pierwszy złoty medal dla Płocka w tej kategorii wiekowej na mistrzostwach województwa, przynajmniej w ostatnim dziesięcioleciu. W finale pokonała pewnie 3:0 Patrycję Piętkę z GKTS Wiązowna. Obie zawodniczki wywalczyły awans do półfinałów mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wcześniej jednak nie obyło się bez emocji, szczególnie w półfinale, kiedy płocczanka stoczyła emocjonujący pięciosetowy pojedynek z Aleksandrą Paziewską z KS Puznówka 1996.

Ola Lau z okazałym pucharem

Niewiele zabrakło by w drugim półfinale znalazła się druga zawodniczka Nadwiślanina - Sylwia Szelkowska. Płocczanka w ćwierćfinale musiała jednak uznać wyższość Patrycji Piętki i ostatecznie została sklasyfikowana w przedziale miejsc 5-8, co i tak jest dużym osiągnięciem, zważywszy fakt, że również jest o rok młodsza od najstarszych zawodniczek w tej kategorii wiekowej.

Sylwia nie wyjechała jednak z Wyszogrodu bez medalu. Wraz z Olą zdobyła brąz w grze podwójnej. Zawodniczki Nadwiślanina uległy tylko swoim dobrym znajomym z Alfy Gostynin Lidii Durmaj i Annie Zawitowskiej (1:3). W meczu o 3. miejsce pokonały parę Natalia Brzuziek (Olimpijczyk Jeżewo)/Patrycja Piętka.

Tymczasem w kategorii młodziczek niesamowicie błysnęła wschodząca, można by rzec, gwiazdka tenisa stołowego, zaledwie dziesięcioletnia Wiktoria Ziemkiewicz. W mistrzowskim turnieju deblowym, startując w parze z Beatą Kogut z Pogoni Siedlce zdobyła złoty medal! W finale płocko-siedlecka para pokonała 3:0 debel UKS Return Piaseczno - Monika Klimczak/Magdalena Przesmycka.

Wiktoria Ziemkiewicz (z prawej) ze swoją
deblową partnerką Beatą Kogut

Brązowy medal w turnieju indywidualnym i awans do półfinału mistrzostw Polski w kategorii młodziczek - Pucharu Polski, wywalczyła Katarzyna Bagrowska. W turnieju uległa 2:3 jedynie triumfatorce turnieju Monice Klimczak, a w meczu o 3. miejsce pokonała 3:0 Beatę Kogut.

Kasia Bagrowska z okolicznościowym dyplomem, statuetką i medalem

W grze o wejście do pierwszej czwórki turnieju Kasia wyeliminowała Wiktorię, która została sklasyfikowana w przedziale miejsce 5-8 turnieju głównego - notując swój najlepszy wynik indywidualny w tej kategorii wiekowej. Miejsce w przedziale 9-12 przypadło kolejnej zawodniczce Nadwiślanina Annie Wereszczaka, która w ćwierćfinale nie sprostała starszej od siebie o rok Magdalenie Domańskiej z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Ania i Kasia w turnieju gier podwójnych młodziczek zajęły czwarte miejsce. W meczu o 3. miejsce przeciw parze z KS Puznówka w składzie Dominika Rosłaniec/Karolina Nowak nie udało im się wziąć rewanżu za przegraną w deblu dzień wcześniej w turnieju drużynowym. Przegrały 0:3, tak samo, jak półfinałowy mecz przeciwko parze z Piaseczna - Klimczak/Przesmycka.

W niedzielę w Wyszogrodzie zagrali również chłopcy Nadwiślanina. W kategorii kadet najwyższe swoje dotychczasowe miejsce zajął Mateusz Wojtalewicz (17-24). W kategorii młodzików Mateusz Lau również został sklasyfikowany w przedziale miejsc 17-24, a Adam Fuz - 24-32. Młodsi chłopcy bardzo dobrze zaprezentowali się w turnieju gry podwójnej. Zakończyli zawody na miejscu 9-12 na 17 startujących par, odpadając z turnieju po porażce z późniejszymi triumfatorami mistrzostw - Aleksandrem Wereckim i Markiem Badowskim z UKS Return Piaseczno.

Brak komentarzy: