.

.

niedziela, 28 marca 2010

Wiktoria siódma w Polsce!

Wiktoria Ziemkiewicz zajęła siódme miejsce w nieoficjalnych mistrzostwach Polski w kategorii żaczek (rocznik 1999 i młodsze) - 27. Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Przeglądu Sportowego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Wiktoria jest o rok młodsza od najstarszych dziewczynek w tej kategorii wiekowej, zatem za rok będzie miała szansę poprawić i ten wynik. To ogromny sukces dziewięciolatki.

Wiktoria, siódma żaczka w Polsce!

Wiktoria wygrała swoją grupę eliminacyjną w turnieju mistrzowskim rozgrywanym w Gdańsku, po drodze pokonując 3:2 Anetę Dziadkowiec z LUKS Chełmno (woj. kujawsko - pomorskie). Był to najbardziej emocjonujący pojedynek w grupie "F", w której wystąpiła płocczanka. Piąty set został rozstrzygnięty dopiero po grze na przewagi. Wygrała 13:11 "Wiki".

W turnieju głównym mistrzostw, do którego awansowała Wiktoria, przyszło się jej zmierzyć najpierw z Małgorzatą Kałą z województwa opolskiego i ten mecz, młoda płocczanka pewnie wygrała 3:1. W ćwierćfinale jednak Wiktoria trafiła na późniejszą zwyciężczynię turnieju Angelikę Janik z Krakowa, której uległa 0:3, tak jak wszystkie przeciwniczki w turnieju głównym. O porażce Wiktorii zadecydował dramatyczny pierwszy set, w którym płocczanka prowadziła już 10:7, by przegrać tę partię po walce na przewagi. Janik w Gdańsku straciła tylko dwa sety i było to w grupie eliminacyjnej. W finale turnieju pokonała również stosunkiem 3:0 rozstawioną z numerem 1 w turnieju Julię Ślązak z ULKS ASTS Łask (łódzkie).

Wiktoria była już jednak w tym momencie w pierwszej ósemce mistrzostw i tym samym uzyskała zaproszenie na specjalny obóz szkoleniowy z trenerami kadry narodowej w lipcu w Gdańsku. W turnieju o piąte miejsce uległa Kindze Kosmal (z woj. małopolskiego), by w meczu decydującym o siódmym miejscu, po raz drugi wygrać z Sarą Pytel z LKS Olimpia Bucze (również z małopolskiego). Wcześniej dziewczynki spotkały się w grupie eliminacyjnej.

Już czwarty rok z rzędu Nadwiślanin miał swoją reprezentację na turnieju o Puchar Przeglądu Sportowego i PZTS. Najwyższe zdobyte tam trofeum to brązowy medal Katarzyny Bagrowskiej w zeszłym roku. Miejsce Wiktorii jest drugim najwyższym miejscem, jakie zajęły płocczanki z Nadwiślanina na tej imprezie. Gratulacje!
Gdańsk, 27-28 marca 2010 r.
XXVII Turniej Tenisa Stołowego
o Puchar Przeglądu Sportowego
i Polskiego Związku Tenisa Stołowego
Centrum Sportu PZTS Gdańsk
Spotkania Wiktorii Ziemkiewicz - eliminacje - grupa F: Wiktoria Ziemkiewicz (MLUKS Nadwiślanin Płock) - Weronika Januś (MOSiR MOSM Tychy) 3:1 (11-9, 7-11, 11-5, 11-5), Ziemkiewicz - Wiktoria Skrzypczak (KS Polonia Śmigiel) 3:0 (11-4, 11-3, 11-5), Ziemkiewicz - Aneta Dziadkowiec (LUKS Chełmno) 3:2 (6-11, 11-6, 11-8, 8-11, 13-11), Ziemkiewicz - Sara Pytel (LKS Olimpia Bucze) 3:1 (11-6, 11-13, 11-5, 11-9), Ziemkiewicz - Weronika Richert (KS AZS-AWFiS) 3:0 (11-8, 11-3, 12-10). Kolejność w grupie: 1. Ziemkiewicz, 2. Pytel, 3. Dziadkowiec, 4. Weronika Januś, 5. Richert, 6. Skrzypczak.
Turniej główny - 1/8 finału: Ziemkiewicz - Małgorzata Kała (KTS MOKSiR Zawadzkie) 3:1; ćwierćfinał: Ziemkiewicz - Angelika Janik (OSKIR Podwawelski Kraków) 0:3.
Turniej o 5 miejsce: Ziemkiewicz - Kinga Kosmal (KS Spektrum Słopnice) 1:3; mecz o 7. miejsce: Ziemkiewicz - Pytel 3:0.
Kolejność końcowa: 1. Angelika Janik (OSKiR Podwawelski Kraków), 2. Julia Slązak (LKS ASTS Łask), 3. Karolina Januś (MOSiR MOSM Tychy), ..., 7. Wiktoria Ziemkiewicz (MLUKS Nadwiślanin Płock), ... , 13-16. Maria Saganowska (UKS Return Piaseczno), ... , 25-32. Milena Kacprzak, ...., 41-48. Paulina Molska (obie UKS Bielany 273 Warszawa).