poniedziałek, 24 września 2012

Powrót formy Kasi


W drugiej odsłonie wojewódzkich turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw Polski zawodniczki i młodzi zawodnicy Nadwiślanina Płock głównie ogrywali się wśród lepszych. Niewątpliwym jednak sukcesem było miejsce 7-8. Katarzyny Bagrowskiej w I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorek, rozegranym w niedzielę w Nadarzynie. W tygodniu reprezentacja Gimnazjum nr 8 w składzie: Dominika Wolińska/Katarzyna Bagrowska zdobyła srebrny medal XIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej szkół gimnazjalnych.

Kasia Bagrowska powtórzyła w Nadarzynie swój najlepszy wynik z WTK seniorek (miejsce 7-8). Przedział miejsc 5-6 w dorosłym tenisie stołowym nadal pozostaje dla zawodniczek Nadwiślanina zaczarowany

Awans do gimnazjalnego finału wojewódzkiego Igrzysk w ubiegłym roku szkolnym wraz z Katarzyną Bagrowską, wywalczyły Aleksandra Lau i Sylwia Szelkowska złote medalistki Igrzysk wojewódzkich sprzed roku i brązowe sprzed dwóch lat. Obie jednak już opuściły mury gimnazjum na Podolszycach, kontynuując naukę w liceum i nie było im dane przysłowiowe spijanie śmietanki z wywalczonego sukcesu. Dominika Wolińska (l. 13) jeszcze w czerwcu była uczennicą SP 20 w Borowiczkach, z którą zdobyła nie tylko złoty medal Igrzysk wojewódzkich, ale także srebro mistrzostw Polski szkół podstawowych. Teraz przyszło jej wspomóc w finale wojewódzkim swoją starszą koleżankę Katarzynę Bagrowską z drugiej klasy Gimnazjum nr 8. I ze swojego zadania wywiązała się znakomicie.

Płocczanki zajęły drugie miejsce w turnieju finałowym Igrzysk rozegranym w Nadarzynie, po drodze pokonując gimnazja z Łomnej, Wiśniewa i Łysych, wszystkie stosunkiem gier 3:0. Niestety w finale uległy również 0:3 reprezentacji gimnazjum w Trąbkach (powiat garwoliński) i musiały zadowolić się srebrnym medalem igrzysk wojewódzkich, który zważywszy zmiany, jakie nastąpiły w składzie jest sukcesem płockiego gimnazjum. 

W sobotę rozegrano WTK młodzików (rocznik 2000 i młodsi). Nadwiślanin Płock posłał do boju szkoleniowy "narybek" - żaków i żaczki z rocznika 2002, a także młodszych. Celem było zatem nie zdobywanie laurów, a doświadczenia, które z pewnością będzie procentować w przyszłości. W gronie młodzików miejsce w przedziale 25-32. zajął najstarszy z płocczan, już nie żak - Kuba Woliński, w przedziale 33-48. zameldował się Cezary Nowacki, a lokaty 49-68. stały się udziałem Igora Modzelewicza i Jakuba Kosielińskiego. Płockie żaczki - Zuzanna Rajchman i Alicja Kwiecień zakończyły natomiast zawody w Nadarzynie w ostatnim przedziale miejsc - 33-37.

Wyśmienitą okazją do konfrontacji z najlepszymi zawodniczkami w województwie, zwłaszcza, że znacznie podniósł się poziom zawodów, miały natomiast podczas WTK seniorek tenisistki stołowe pierwszego zespołu Nadwiślanina Płock. Bardzo dobrze zaprezentowała się Katarzyna Bagrowska. W ćwierćfinale przegrała dopiero po grze na przewagi w piątym secie z późniejszą zwyciężczynią turnieju, trzy lata od siebie starszą - Moniką Żbikowską z GLKS Nadarzyn. W turnieju pocieszenia o III miejsce, premiowane bezpośrednim awansem do Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Seniorów, płocczanka uległa dopiero Natalii Gawrylczyk - Zielińskiej, koleżance klubowej mistrzyni paraolimpijskiej Natalii Partyki z ekstraklasowego SKTS Sochaczew. Kasia jednak walczyła jak równa z równą, wydzierając rywalce jednego seta. A przecież jeszcze w maju, w półfinale wojewódzkich rozgrywek Pucharu Polski, kiedy klub z Sochaczewa z Partyką w składzie wygrał z Nadwiślaninem 4:0, Gawrylczyk pewnie pokonała liderkę zespołu z Płocka - Aleksandrę Lau.

Aleksandra Lau miała w Nadarzynie okazję do rewanżu za pojedynek w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski... Było blisko, ale rewanż się nie udał

W Nadarzynie Ola nie skorzystała jednak z okazji do rewanżu za tamten pojedynek. A miała ją również w turnieju pocieszenia. Mimo przegranej 0:3, każdego z setów płocczanka przegrywała minimalną liczbą piłek, w tym pierwszego po grze na przewagi (11:13). W turnieju głównym Ola musiała uznać wyższość Eweliny Tkaczyk, medalistki mistrzostw Polski w młodzieżowych kategoriach wiekowych, która z lubelskiego przeniosła się do stolicy by studiować i reprezentować barwy KU SGH Warszawa. Tkaczyk odprawiła także z turnieju Sylwię Szelkowską, która wcześniej mogła sprawdzić swoje umiejętności w przegranej konfrontacji z zawodniczką, która była w niedzielę druga - Pauliną Stachecką z GLKS Nadarzyn. Sylwii udało się jednak wyrwać seta tej rywalce.

Sylwia Szelkowska urwała seta Paulinie Stacheckiej, która w turnieju była druga. Chyba mogła więcej...
Anna Wereszczaka już w pierwszej rundzie trafiła na doświadczoną, powracającą do gry w kraju po kilkuletnich występach w angielskiej lidze mężczyzn, Klaudię Szadkowską, obecnie reprezentującą barwy KS Sparty Nasielsk. I w tym przypadku, mimo przegranej, zawodniczka Nadwiślanina nawiązała walkę z przeciwniczką, wygrywając trzeciego seta i w czwartym dorównując jej kroku. Z następną przeciwniczką - Dianą Wrzosek z Nadarzyna, Wereszczaka stoczyła najdłuższego seta z płocczanek w Nadarzynie, przegrywając go jednak 15:17 i cały pojedynek 1:3, mimo bardzo dobrego początku - wygrania pierwszej partii, w której prowadziła już 5-1 i 6-2.

Anna Wereszczaka w pojedynku z Klaudią Szadkowską (w głębi stolu)

Anna Nowakowska , pokonała w pierwszej rundzie Weronikę Rosłaniec z KS Puznówka, ale później musiała uznać wyższość utytułowanej byłej kadrowiczki z Nadarzyna, Olgi Szymańskiej  (bardzo dobry początek pierwszego seta Nowakowskiej) oraz w turnieju pocieszenia - Sylwii Borkowskiej (18 l.) z Pogoni Siedlce.

Anna Nowakowska (w głębi stołu) w walce z Olgą Szymańską

Mimo wyższego niż przed rokiem poziomu WTK-seniorek płocczanki utrzymały swój status quo w dorosłym tenisie stołowym, w kilku przypadkach poprawiając swoje lokaty w tzw. kroczącym rankingu seniorek. Już drugi raz Kasia Bagrowska zajęła miejsce w przedziale 7-8, którego przekroczenie pozostaje jednak wciąż jakby zaczarowane dla zawodniczek Nadwiślanina.     

I WTK Senior
Nadarzyn, 23 września 2012 r.
I runda: Aleksandra Lau (MLUKS Nadwiślanin Płock) - Ewelina Tkaczyk (Warszawa) 2:3 (11-4, 7-11, 11-8, 6-11, 7-11); Anna Nowakowska (Nadwiślanin) - Weronika Rosłaniec (KS Puznówka 1996) 3:0 (11-1, 11-4, 11-7); Anna Wereszczaka (Nadwiślanin) - Klaudia Szadkowska (Sparta Nasielsk) 1:3 (6-11, 4-11, 11-9, 8-11); Paulina Stachecka (GLKS Nadarzyn) - Sylwia Szelkowska (Nadwiślanin) 3:1 (6-11, 8-11, 11-6, 7-11). 1/8: Katarzyna Bagrowska (Nadwiślanin) - Katarzyna Osińska (IKTS Broń Radom) 3:2 (9-11, 11-8, 5-11, 11-6, 11-6); Olga Szymańska (Nadarzyn) - Nowakowska 3:0 (11-8, 11-6, 11-8). Ćwierćfinały: Monika Żbikowska (Nadarzyn) - Bagrowska 3:2 (9-11, 11-6, 11-5, 9-11, 12-10).
Turniej pocieszenia o 3. miejsce, II runda: Dominika Rosłaniec (Puznówka) - Lau 0:3 (6-11, 4-11, 7-11); Sylwia Borkowska (Pogoń Siedlce) - Nowakowska 3:0 (11-2, 11-2, 11-9); Wereszczaka - Diana Wrzosek (Nadarzyn) 1:3 (13-11, 9-11, 15-17, 4-11); Tkaczyk - Szelkowska 3:0 (11-4, 11-4, 11-5). III runda: Marta Marszałkiewicz (Broń) - Lau 1:3 (7-11, 11-6, 10-12, 10-12). IV runda: Lau - Gawrylczyk Natalia (SKTS Sochaczew) 0:3 (11-13, 9-11, 9-11); Bagrowska - Beata Kogut (Pogoń) 3:0 (11-5, 11-6, 11-9); V runda: Bagrowska - Gawrylczyk 1:3 (5-11, 11-9, 11-13, 6-11).
Kolejność końcowa: 1. Żbikowska, 2. Stachecka, 3. Małgorzata Kowalska (Spójnia Warszawa); ..., 7-8. Bagrowska,..., 9-12. Lau, ..., 17-22. Nowakowska, Szelkowska, Wereszczaka,...  

Brak komentarzy: