.

.

sobota, 24 kwietnia 2010

W Piasecznie znów minimalnie

Przegrały 4:6, ale gospodarzom napędziły mocno strachu. O porażce zadecydowały przegrane w dwóch piątych setach. Gospodynie znacznie wzmocniły swój skład od pierwszego meczu obu zespołów w Płocku, kiedy górą w takim samym stosunku były płocczanki.

Już drugi raz w Piasecznie płocczanki pokazały, że stać je na wiele, wciąż
jednak nie wywiozły z tamtego terenu punktu. Do trzech razy sztuka?

Dwie "żaczki" (kategoria do 10 lat), które wystąpiły w meczu w Płocku teraz zostały zastąpione na drugim stole przez dwie seniorki Aleksandrę Kulikowską i Izabelę Pałygiewicz, które po półrocznej przerwie wróciły do gry w Piasecznie. W ubiegłym sezonie Pałygiewicz wprowadzała pierwszy zespół dzisiejszego Returnu, wówczas GOSiR Piaseczno, do pierwszej ligi. 21-letnia Kulikowska zaczynała swoją karierę w KS Puznówka i od gimnazjum udanie występuje w barwach piaseczynianek.

Wzmocniony zespół z Piaseczna z rezerwową (w jaśniejszej koszulce), która jednak w meczu nie wystapiła

Ale i tak o porażce płocczanek zadecydowały zaledwie dwa pojedynki rozstrzygnięte dopiero w piątych setach - lekko przeziębionej Aleksandry Lau z Moniką Klimczak i pary Katarzyna Bagrowska/Anna Wereszczaka z deblem Klimczak/Agnieszka Banasiak.
Dużym osiągnięciem w Piasecznie może pochwalić się Sylwia Szelkowska, która pokonała osiem lat starszą od siebie Pałygiewicz i to aż 3:0 (!), nie dając rywalce szans na rozegranie się. Pałygiewicz straciła też seta w grze z młodszą o kolejne dwa lata Anną Wereszczaka.

Warto zauważyć też zwycięstwo Kasi Bagrowskiej (młodziczki) nad czołową kadetką w województwie mazowieckim - Agnieszką Banasiak.

Porażka w Piasecznie zadecydowała jednak, że w ostatnim meczu sezonu z Bronią Radom w Płocku (29 kwietnia, 17.30, sala "Ekonomika"), dziewczęta Nadwiślanina walczyć będą o to by nie zakończyć ligi na ostatnim miejscu. Na szczęście w tym sezonie z II ligi kobiet Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego nie spada żadna drużyna.

23 kwietnia 2010 r.
Piaseczno
UKS Return Piaseczno - MLUKS NadwiślaninBS Mazowsze Płock

Monika Klimczak - Aleksandra Lau 3:2 (11-6, 4-11, 12-10, 7-11, 11-5), Izabela Pałygiewicz - Sylwia Szelkowska 0:3 (9-11, 8-11, 6-11), Agnieszka Banasiak - Katarzyna Bagrowska 2:3 (6-11, 11-9, 3-11, 11-7, 7-11), Aleksandra Kulikowska - Anna Wereszczaka 3:0 (11-9, 11-3, 11-5), Klimczak/Banasiak - Bagrowska/Wereszczaka 3:2 (7-11, 11-7, 11-4, 6-11, 11-3), Pałygiewicz /Kulikowska - Lau/Szelkowska 1:3 (4-11, 11-7, 10-12, 3-11), Klimczak - Bagrowska 3:1 (4-11, 11-5, 11-6, 11-7), Pałygiewicz - Wereszczaka 3:1 (8-11, 11-6, 11-4, 11-3), Banasiak - Lau 2:3 (8-11, 11-7, 6-11, 11-9, 7-11), Kulikowska - Szelkowska 3:0 (11-5, 11-6, 11-4).