.

.

sobota, 11 września 2010

Ania dołączyła do Oli

Ola Lau w kadetkach nie będzie jedyną zawodniczką Nadwiślanina Płock, która zagra w półfinałowych turniejach przed pierwszymi Ogólnopolskimi Turniejami Kwalifikacyjnymi. W kategorii młodzik wystartuje Ania Wereszczaka, która udział na tym szczeblu rozgrywek zapewniła sobie w sobotę w Nadarzynie, zajmując tam piąte miejsce podczas I Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego. Dwa sezony temu Ola również zająła w I WTK młodziczek piąte miejsce, a potem była jedyną reprezentantką województwa mazowieckiego, która utrzymała się w OTK-u.
W zawodach w Nadarzynie wystartowała również Dominika Wolińska. Niestety w trakcie zawodów doszło do "siostrobójczej" walki zawodniczek Nadwiślanina, w której starsza o rok Ania wyeliminowała z zawodów swoją koleżankę, wygrywając 3:0 (11-5, 11-5, 11-8). Dominika zajęła ostatecznie miejsce w przedziale 9-12 na 40 startujących zawodniczek.

Mimo, że w Nadarzynie wystartowały tylko dwie zawodniczki Nadwiślanina na 40
wszystkich uczestniczek, to i tak doszło do pojedynku wewnątrzklubowego

Ania rozpoczęła od pewnych wygranych - 3:0 (11-2, 11-5, 11-7) z Kamilą Wojdyną (SKS 40 Warszawa) i 3:0 (11-1, 11-8, 11-6) z Aleksandrą Paruszewską (ULKS Tęcza Budki Piaseckie).

Potem w ćwierćfinale, w bodaj najbardzej widowiskowym i emocjonującym pojedynku turnieju zmierzyła się z Elizą Brzęczek z GLKS Nadarzyn, żaczką która w bieżącym sezonie sprawiła już niespodziankę zajmując miejsce 9-12 w I WTK juniorek przed tygodniem. Ania dość łatwo oddała pierwsze dwa sety 5-11, 8-11, by w kolejnym nawiązać pasjonującą walkę z zawodniczką, która w ubiegłym sezonie reprezentowała barwy LKS Biała Rawska (woj. łódzkie). W trzecim secie płocczanka obroniła dwie piłki meczowe i rozstrzygnęła go na swoją korzyść wygrywając 13-11. Kolejnego pewnie kontrolowała i wygrywając go 11-8 wyrównała stan meczu na 2:2 w setach.

Ania zaprezentowała w Nadarzynie bardzo ofensywny i widowiskowy styl gry

Na początku decydującego seta Ania szybko uzyskała przewagę zdobywając prowadzenie 6:1. Po dwóch kolejnych niefrasobliwie straconych piłkach trener Ani wziął czas. Niestety, przerwa w grze nie odniosła zamierzonego celu i Ania do końca meczu wygrała już tylko trzy piłki, choć obroniła jeszcze jednego meczballa przy stanie 10:8 dla przeciwniczki. Trzeba dodać, że pojedynek obfitował w długie wymiany topspinowe, obie zawodniczki przyjęły bardzo ofensywny styl gry, co miało wpływ na wysoką widowiskowość meczu, który zwrócił uwagę wielu obecnych w hali.

Pojedynek tak wyczerpał Brzęczek, że do końca turnieju nie wygrała już żadnego meczu. Ania stała przed trudniejszym zadaniem, bo do awansu do półfinałów OTK potrzebowała jeszcze dwóch wygranych. Najpierw pokonała Dominikę Wolińską, ale potem przyszło jej się zmierzyć z Klaudią Rokicką z KS Puznówka, która w ubiegłym sezonie była wyżej sklasyfikowana od Ani. Pierwszego seta Ania oddała przegrywając 1-11 i zanosiło się na kolejny horror. W kolejnych trzech setach płocczanka jednak złapała właściwy rytm gry i pewnie je wygrała (kolejno 11-3, 11-1 i 11-5), zapewniając sobie tym samy udział na dalszym szczeblu rozgrywek.

Ani zostały w tym momencie do rozegrania dwa pojedynki. Pierwszy o wejście do pierwszej czwórki zawodów przegrała 1:3 (5-11, 6-11, 11-7, 7-11) z Wiktorią Ziemkiewicz z GLKS Nadarzyn, drugi - mecz o 5. miejsce wygrała z Mileną Kacprzak z UKS 273 Bielany Warszawa - 3:0 (11-7, 11-6, 11-7).

Dominika w turnieju pokonała Angelikę Iłowską z Iskry Sońsk 3:0 (11-7, 11-7, 11-8) awansując do pierwszej 16tki turnieju, która miała możliwość walki o awans do półfinału przed OTK. Potem trafiła na swoją byłą koleżankę klubową - Ziemkiewicz, której uległa 0:3 (6-11, 10-12, 8-11) mimo nawiązania równorzędnej walki. Potem Dominika pokonała w ciekawym meczu Martę Siemieńską z Olimpijczyka Jeżewo 3:1 (11-7, 9-11, 11-1, 11-8), dalej trafiając na Anię Wereszczaka, na której zakończyła swój udział w turnieju.

Przed Dominiką Wolińską jeszcze jeden sezon startów w kategorii młodziczek

Wśród chłopców o awans do półfinału otarł się Mateusz Lau, zajmując ostatecznie 7. miejsce - pierwsze z niepremiowanych awansem. Czwarty z reprezentantów Nadwiślanina Płock - Piotr Grzelak zajął miejsce 33-40, piąty - Adam Fuz sklasyfikowany został w przedziale miejsc 49-56. Mateusz i Piotr, podobnie jak Dominika mają przed sobą jeszcze jeden sezon startów w kategorii młodzik.

Półfinałowe turnieje do I OTK odbędą się 26 września w Ciechanowie.