.

.

sobota, 20 marca 2010

Na "Strzałkowskim" w żaczkach rządzi Płock

Jedno pierwsze, dwa czwarte, jedno miejsce w przedziale 7-8 i jedno 12-16 to dorobek młodych tenisistek i tenisistów stołowych Nadwiślanina Płock w finale jubileuszowego 55. Turnieju TS o Puchar Redaktora Janusza Strzałkowskiego (dawniej Siedmiu Redakcji). Po raz drugi z rzędu zwycięstwo w tym turnieju najmłodszej kategorii dziewcząt przypadło zawodniczce z Płocka. Zeszłoroczny sukces Katarzyny Bagrowskiej powtórzyła Wiktoria Ziemkiewicz. Turniej finałowy rozegrano w nowoczesnej, nowowybudowanej hali w Ostrowi Mazowieckiej.

Wiktoria w drodze do pierwszego miejsca pokonała kolejno Magdalenę Siemieńską z Jeżewa, Paulinę Molską z Warszawy (3:1) i w meczu o pierwsze miejscę Milenę Kacprzak również z Warszawy. Potwierdziła tym samym swą dominującą pozycję w najmłodszej kategorii dziewcząt w województwie mazowieckim.

Wiktoria Ziemkiewicz na podium 55. Turnieju o Puchar Redaktora Janusza
Strzałkowskiego

W "średniej" kategorii wiekowej (roczniki 1997-98) udanie zaprezentowały się Katarzyna Bagrowska i Anna Wereszczaka. Podobnie jak w przypadku Wiktorii był to już ich drugi występ w finale tego najstarszego turnieju na Mazowszu. Rok temu w najmłodszej kategorii wygrała Kasia, Ania była piąta, a Wiktoria siódma. Teraz w starszej kategorii Kasia zajęła 4. miejsce, dwukrotnie przegrywając z trzecią w turnieju Dominiką Rosłaniec z Puznówki (1:3 i 2:3), a Anię sklasyfikowano na miejscu 7-8 po przegranych pojedynkach z triumfatorką zawodów - Beatą Kogut z Siedlec i... z Kasią Bagrowską. Płocczanki wygrały kolejno - Kasia z: Edytą Mielcarczyk (Olszanka) i Karoliną Nowak (Puznówka), Ania z: Sylwią Lemanek (Wiśniewo) i Darią Baran (Radom). Z dziewcząt ze swojego rocznika Kasia i Ania zajęły dwa najlepsze miejsca w turnieju co jest dobrym prognostykiem przed kolejnym sezonem.

Tradycyjnie w finałowym turnieju o Puchar red. Strzałkowskiego zmierzyły się
Kasia Bagrowska i Ania Wereszczaka

Najwyższe w ostatnich latach miejsce z chłopców z Płocka w najmłodszej kategorii zajął natomiast Mateusz Lau. Przegrał z Adrianem Majchrzakiem z Grodziska Mazowieckiego (III miejsce w turnieju) i z Dawidem Kobylińskim z Siedlec (II miejsce), ale dopiero po ciężkich pojedynkach. Wcześniej pokonał Maksymiliana Sulikowskiego z Warszawy, Aleksandra Wolszczaka z Radomia i w meczu o wejście do pierwszej czwórki turnieju Piotra Różyckiego z Jeżewa.

Mateusz Lau zdobył najwyższe w ostatnich latach miejsce z chłopców z Płocka

Udanie zadebiutował w finałowym turnieju Jakub Żeberkiewicz zajmując miejsce w przedziale 9-12, ale niewiele brakowało by był wyżej. Po przegranej z Aleksandrem Wereckim (Piaseczno), który nota bene Puchar Strzałkowskiego w kategorii żak zdobył w Ostrowi Mazowieckiej drugi raz z rzędu, Kuba stoczył emocjonujący pięciosetowy pojedynek z Piotrem Różyckim, do którego wygrania zabrakło płocczaninowi nieco szczęścia i doświadczenia.