.

.

niedziela, 14 marca 2010

Z liderem na sucho

Porażką 0:10 zakończyło się spotkanie Nadwiślanina BS Mazowsze z JBB Start Łyse - liderem rozgrywek II ligi kobiet. Płocczankom pozostaje życzyć swoim dużo starszym rywalkom powodzenia w walce o pierwszą ligę.

Zespół JBB Start Łyse przybył do Płocka w najsilniejszym składzie. Od lewej:
Dominika Dąbrowska, Marzena Jasińska, Renata Dziesińska i Alina Żelazna

Była to pierwsza w krótkiej historii zespołu dziewcząt Nadwiślanina BS Mazowsze porażka na sucho - do zera. Mierzący w pierwszą ligę lider rozgrywek przyjechał do Płocka w najsilniejszym składzie. W tej samej kolejce, swoją pierwszą porażkę 0:10 w bieżącym sezonie zanotowały również sąsiadki w tabeli - zawodniczki Broni Radom (w meczu z Olimpijczykiem Jeżewo - następnym przeciwnikiem płocczanek).

Dziewczęta Nadwiślanina BS Mazowsze, choć wyglądają coraz bardziej poważnie to
wciąż jeszcze kadetki, młodziczki i... żaczka

W hali popularnego "Ekonomika" w Płocku żartów nie było. Płocczankom w całym meczu udało się urwać zaledwie jednego seta i było to w grze podwójnej na drugim (słabszym) stole, gdzie zmierzyły się Aleksandra Lau i Sylwia Szelkowska z Renatą Dziesińską i Aliną Żelazną. Choć seta nie urwała, bardzo dobrze na pierwszym stole zaprezentowała się Katarzyna Bagrowska, która popisała się wieloma efektownymi wymianami piłek z bardziej rutynowanymi przeciwniczkami. Momentami efektownie wyglądały również pozostałe pojedynki, ale zawodniczki z zespołu przyjezdnego wystąpiły bardziej w roli nauczycielek, niż rywalek.

Płock
14 marca 2010 r.
Nadwiślanin BS Mazowsze Płock
- JBB Start Łyse
0:10

Katarzyna Bagrowska - Dominika Dąbrowska 0:3 (8-11, 3-11, 8-11), Sylwia Szelkowska - Renata Dziesińska 0:3 (5-11, 7-11, 3-11), Aleksandra Lau - Marzena Jasińska 0:3 (5-11, 1-11, 4-11), Anna Wereszczaka - Alina Żelazna 0:3 (5-11, 5-11, 3-11), Bagrowska/Wereszczaka - Dąbrowska/Jasińska 0:3 (4-11, 4-11, 4-11), Lau/Szelkowska - Dziesińska/Żelazna 1:3 (4-11, 11-9, 2-11, 7-11), Bagrowska - Jasińska 0:3 (6-11, 5-11, 6-11), Szelkowska - Żelazna 0:3 (6-11, 4-11, 3-11), Lau - Dąbrowska (5-11, 3-11, 6-11), Wereszczaka - Dziesińska 0:3 (7-11, 1-11, 1-11).