.

.

wtorek, 4 grudnia 2012

Pracowity weekend dziewcząt Nadwiślanina

Pierwszy weekend grudnia był bardzo pracowity dla dziewcząt Nadwiślanina BS Mazowsze Płock. Najpierw w Ożarowie zdecydowanie pokonując 9:1 KS Ożarowianka Ożarów Mazowiecki umocniły się na pozycji lidera drugiej ligi, by następnego dnia w Nadarzynie wziąć udział w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym seniorek. Plonem startu w WTK było miejsce 5-6. Katarzyny Bagrowskiej, najwyższe w dotychczasowej historii startów płocczanek na tym szczeblu rozgrywek w dorosłej już kategorii wiekowej.

Beniaminek II ligi z Ożarowa w meczu z Nadwiślaninem BS Mazowsza wystąpił w składzie - od lewej: Klaudia Ciesielska, Alicja Kwiatkowska, Agata Biesaga i Zuzanna Rednowska
Mecz w Ożarowie toczył się wprawdzie do przysłowiowej jednej bramki, ale rywalki z Ożarowa nie tylko dzielnie stawiały czoła w każdym pojedynku. Zdobyły honorowy punkt za zwycięstwo w grze podwójnej na pierwszym stole.

Nadwiślanin BS Mazowsze zagrał w Ożarowie Maz. w składzie: Anna Wereszczaka, Aleksandra Lau, Anna Nowakowska i Katarzyna Bagrowska
Pierwszego seta dla rywalek zdobyła Agata Biesaga w pojedynku z płocką rakietką nr 1 tego meczu Aleksandrą Lau. Potem dzielnie, poczynająca sobie Alicja Kwiatkowska, w walce na przewagi wygrała drugą partię na 1:1 pojedynku z Anną Nowakowską. Wreszcie zawodniczki z Ożarowa Agata Biesaga z Klaudią Ciesielską pokonały płocki debel Lau/Nowakowska na pierwszym stole 3:1.

Gry z Agatą Biesagą (w głębi stołu) przyniosły najwięcej emocji podczas meczu w Ożarowie. Ale nie tylko. Nie zabrakło również akcentów humorystycznych, z których śmieli się wszyscy włącznie z głównymi bohaterkami zabawnych zagrań
Pojedynek miał ciekawy przebieg. W pierwszym secie płocczanki prowadziły już 10:5, by partię... przegrać do 10. Koncentracja wróciła do nadwiślanek dopiero w trzecim secie, gdy rywalki prowadziły już 8:6. Niestety mimo prowadzenia 10:9 w czwartym secie, nie starczyło im koncentracji by doprowadzić do piątego seta i walki na przewagi. Honorowy punkt za zwycięstwo w grze pozostał w Ożarowie. W drugiej serii gier kolejne dwa sety padły łupem Agaty Biesagi i Alicji Kwiatkowskiej, tym razem w pojedynkach z Katarzyną Bagrowską i Anną Wereszczaka, które jednak ostatecznie w Ożarowie zdobyły po komplecie punktów meczowych.

Płocczankom w pierwszej rundzie został do rozegrania już tylko jeden mecz - ze Spójnią II Warszawa, którego termin ze względu na Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny seniorów, został przesunięty. Rezerwy występującej w tym sezonie w ekstraklasie Spójni Warszawa są trzecim zespołem obok IKTS Broń Radom oraz niepokonanego dotąd Nadwiślanina BS Mazowsze Płock, który wciąż liczy się w walce o zwycięstwo w lidze.

W WTK seniorek dziewczęta Nadwiślanina rozegrały aż trzy pojedynki między sobą. Najpierw, rozstawiona w losowaniu z numerem czwartym Katarzyna Bagrowska wyeliminowała z turnieju głównego Sylwię Szelkowską, która później pożegnała się z turniejem pocieszenia o III miejsce po przegranej z Anną Nowakowską. Szansę na wyższe miejsce pogrzebała również w wewnątrz klubowej rywalizacji Aleksandra Lau, dość niespodziewanie przegrywając 0:3 z Anią Wereszczaka, dla której było to pierwsze zwycięstwo nad starszą koleżanką z własnego klubu.

W Nadarzynie doszło aż do trzech wewnątrz klubowych pojedynków zawodniczek Nadwiślanina. W jednym padł zaskakujący rezultat - Ania Wereszczaka pokonała Olę Lau (w dalszym planie)

Mimo wydawałoby się zdecydowanego zwycięstwa 3:0 w setach bieg wydarzeń zmieniał się w tym pojedynku jak w kalejdoskopie. W pierwszym secie Ola wygrała pierwszą piłkę przy sensacyjnym stanie gry 8:0 dla Ani. A mimo to zdołała zdobyć jeszcze 5 punktów. W drugim secie Ola prowadziła 8:3. Po kolejnym jednak zagraniu, po którym piłeczka zatrzymała się na siatce, Ania poprosiła sędziego o jej poprawienie i od tego momentu Ola wygrała tylko jedną piłkę. W trzeciej partii zapowiadało się, że dojdzie do powtórki z Iłowa, kiedy Ania prowadziła z Olą 2:0 w setach by przegrać pojedynek 2:3. Starsza z nadwiślanek prowadziła bowiem 10:7 i trudno było liczyć na to, że jej rywalka obroni aż trzy piłki setowe. Ale tak się właśnie stało, a potem, w grze na przewagi, Ania okazała się minimalnie lepsza zaliczając w ten sposób pierwsze swoje zwycięstwo nad Olą w oficjalnym turnieju.

Dziewczęta z Płocka nie były bynajmniej zadowolone, że już drugi raz w ostatnich dniach (pierwszy raz w Iłowie) przyszło im rywalizować we własnym sosie. Na pierwszym planie Anna Nowakowska, w głębi stołu Sylwia Szelkowska
Szkoda, że Ani nie wystarczyło koncentracji do końca turnieju. Kolejna bowiem jej rywalka, Monika Klimczak z UKS Return Piaseczno wzięła w Nadarzynie srogi rewanż za porażkę z płocczanką podczas lipcowych finałów Mistrzostw Polski Kadetek - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Piaseczynianka już w pierwszym secie pokazała nadwiślance miejsce w szeregu wygrywając partię 11:1. W dwóch kolejnych, mimo nawiązania walki Ania nie dała rady przełamać rywalki i dalej, zresztą z dużym powodzeniem grała w turnieju Monika Klimczak.

Prawdziwym "katem" dla płocczanek okazała się jednak w Nadarzynie młodziczka Agata Zakrzewska z SCK Hals Warszawa, jedyna zawodniczka, która w II lidze, potrafiła pokonać Kasię Bagrowską i Aleksandrę Lau. Identycznie w Nadarzynie, utalentowana zawodniczka już w pierwszej rundzie turnieju głównego wygrała z Olą 3:1, po to by później w repasażowym turnieju o III miejsce nie pozwolić Kasi Bagrowskiej wejść do pierwszej czwórki końcowej klasyfikacji turnieju. W rywalizacji seniorek wyniki wciąż jednak nie są najważniejsze w przypadku dziewcząt Nadwiślanina - trzech nominalnych juniorek i dwóch kadetek (juniorek młodszych). Liczy się dla nich głównie zbieranie cennych doświadczeń. Ważna są też okazje do rywalizacji z zawodniczkami z innych klubów, których akurat w Nadarzynie miały mniej niż zwykle.

Zawodniczka z ekstraklasy - Alicja Leśniak (niebieska koszulka) tylko o włos wygrała pierwszego seta półfinałowego pojedynku z Kasią Bagrowską
Skorzystały z nich jednak Sylwia Szelkowska, która urwała seta kadrowiczce - juniorce, Paulinie Stacheckiej z GLKS Nadarzyn, Ania Wereszczaka, która zobaczyła ile dzieli ją jeszcze od Olgi Szymańskiej (Nadarzyn), zaliczanej do krajowej czołówki juniorek oraz Kasia Bagrowska, która zaledwie o mały włos przegrała pierwszego seta pojedynku półfinałowego turnieju głównego z późniejszą triumfatorką zawodów, zawodniczką ekstraklasy - Alicją Leśniak ze Spójni Warszawa.

Ożarów Mazowiecki, 1 grudnia 2012 r.
KS Ożarowianka Ożarów Maz. - MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock 1:9
Agata Biesaga - Aleksandra Lau 1:3 (2-11, 8-11, 11-8, 8-11); Zuzanna Rednowska - Anna Wereszczaka 0:3 (2-11, 4-11, 4-11); Klaudia Ciesielska - Katarzyna Bagrowska 0:3 (4-11, 4-11, 1-11); Alicja Kwiatkowska - Anna Nowakowska 1:3 (7-11, 12-10, 4-11, 7-11); Biesaga/Ciesielska - Lau/Nowakowska 3:1 (12-10, 11-4, 8-11, 12-10); Rednowska/Kwiatkowska - Bagrowska/Wereszczaka 0:3 (5-11, 5-11, 6-11); Biesaga - Bagrowska 1:3 (11-8, 9-11, 6-11, 10-12); Rednowska - Nowakowska 0:3 (5-11, 6-11, 6-11); Ciesielska - Lau 0:3 (5-11, 10-12, 10-12); Kwiatkowska - Wereszczaka 1:3 (7-11, 5-11, 11-9, 6-11).
Nadarzyn, 2 grudnia, II WTK senior
Turniej główny kobiet, I runda (1/16): Aleksandra Lau (Nadwiślanin Płock) - Agata Zakrzewska (SCK Hals Warszawa) 1:3 (8-11, 6-11, 11-9, 9-11); Justyna Tusień (Spójnia Warszawa) - Sylwia Szelkowska (Nadwiślanin) 2:3 (7-11,  11-5, 11-8, 6-11, 7-11); Anna Nowakowska (Nadwiślanin) - Ewelina Tkaczyk (KU AZS SGH Warszawa) 1:3 (4-11, 4-11, 11-7, 9-11); Anna Wereszczaka (Nadwiślanin) - Dominika Rębelska (Spójnia) 3:0 (11-8, 11-7, 13-11). II runda: Katarzyna Bagrowska (Nadwiślanin) - Szelkowska 3:0 (11-5, 11-4, 11-7); Olga Szymańska (GLKS Nadarzyn) - Wereszczaka 3:0 (11-9, 11-5, 11-4). Ćwierćfinał: Bagrowska - Sylwia Borkowska (MKS Pogoń Siedlce) 3:0 (11-7, 11-7, 11-8). Półfinał: Alicja Leśniak (Spójnia) - Bagrowska 3:0 (12-10, 11-5, 11-6).
Turniej pocieszenia o III miejsce, II runda: Wereszczaka - Lau 3:0 (11-6, 11-9, 13-11); Nowakowska - Szelkowska 3:1 (11-8, 11-7, 6-11, 11-5). III runda: Monika Klimczak (UKS Return Piaseczno) - Wereszczaka 3:0 (11-1, 11-8, 11-8); Katarzyna Osińska (IKTS Broń Radom) - Nowakowska 3:1 (11-7, 7-11, 11-8, 11-7). VI runda (półfinał): Bagrowska - Zakrzewska 0:3 (8-11, 5-11, 9-11).
O miejsca 17-20:  Lau - Klaudia Ciesielska (KS Ożarowianka Ożarów Maz.) 3:1 (14-12, 11-5, 10-12, 11-9); Paulina Stachecka (GLKS Nadarzyn) - Szelkowska 3:1 (11-3, 8-11, 11-7, 11-4).
Kolejność końcowa: 1. Leśniak, 2. Małgorzata Kowalska-Sawecka (Spójnia), 3. Szymańska, ..., 5-6. Bagrowska,..., 13-16. Nowakowska, Wereszczaka,..., 17-20. Lau,..., 21-24. Szelkowska ... Sklasyfikowano 25 zawodniczek.