.

.

poniedziałek, 27 września 2010

Ola i Ania wśród najlepszych w Polsce!

Zawodniczki Nadwiślanina BS Mazowsze Płock - Aleksandra Lau w kadetkach i Ania Wereszczaka w młodziczkach wywalczyły awans do pierwszych w sezonie Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych. Kwalifikacje w półfinałowych zawodach dla czterech województw - mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego zawodniczki prowadzone przez trenera Grzegorza Lipczyńskiego przeszły bez straty seta i znalazły się w gronie 40 najlepszych zawodniczek w Polsce w swoich kategoriach wiekowych.

Szczęśliwe z awansu dziewczęta ze swoim trenerem Grzegorzem Lipczyńskim

W pierwszej serii OTK-ów (w sezonie są trzy) wystartują aż trzy zawodniczki reprezentujące barwy płockiego klubu. Katarzyna Bagrowska zapewniła sobie udział w turnieju młodziczek na najwyższym szczeblu w kraju dzięki rewelacyjnym wynikom osiągniętym w ubiegłym sezonie. W młodziczkach płocki klub będzie po raz pierwszy reprezentowany ma OTK przez dwie zawodniczki. Ola Lau w kadetkach również przeciera szlaki swoim młodszym koleżankom. Do tej pory to właśnie ona ma na koncie najwięcej startów na tym szczeblu rozgrywek - trzy razy w OTK i raz w mistrzostwach Polski.

W półfinałowym turnieju rozegranym w niedzielę w Ciechanowie, Ola Lau, po zwycięstwie w pierwszym Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym, rozstawiona była z numerem 1. Ania Wereszczaka w młodziczkach dostała numer 8. Dzięki tak wysokim notowaniom dziewcząt, do awansu potrzebowały wygrania dwóch pojedynków i zadanie wykonały celująco.
Pierwsza do boju przystąpiła Ania i w meczu bez historii pokonała 3:0 (11-6, 11-7, 11-7) przeciwniczkę z województwa lubelskiego - Dominikę Rawską ze Spartakusa Dzwola. Po kilkugodzinnym oczekiwaniu w meczu o awans musiała zmierzyć się z rozstawioną z numerem 1 w turnieju Pauliną Żukowską z LUKS ABC Żak Pisanica z województwa warmińsko - mazurskiego. Płocczanka szybko obejmując prowadzenie 5:0 w pierwszym secie "ustawiła" grę i bez większych problemów pokonała rywalkę 3:0 (11-3, 11-7, 11-7), uzyskując w ten sposób awans do grona najlepszych młodziczek (rocznik 1998 i młodsze) w Polsce.

Ania odbiera dyplom za awans do OTK od sędziego głównego
półfinałowych zawodów - Sylwestra Małeckiego,
członka zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego,
przewodniczącego Wydziału Rozgrywek

Oli Lau w kadetkach przyszło się zmierzyć dwukrotnie z młodszymi o rok zawodniczkami - Kornelią Walczak z UKS Jantar Kazimierz Dolny (woj. lubelskie) i Zuzanną Woźniak z Victorii Więcki (warm.-maz.), ale zadanie wygrania z tymi rywalkami było nieco trudniejsze. Pierwszy mecz płocczanka wygrała bez większych problemów 3:0 (11-7, 11-8, 11-4), w drugim również pewnie pokonała rywalkę 3:0, ale nie obyło się bez zafundowania trenerowi maleńkich horrorów w końcówkach dwóch setów. Pierwszy set przeciwko Woźniak Ola rozstrzygnęła dopiero po grze na przewagi, wygrywając 12-10, a po wygraniu drugiego seta (11-6), w trzecim moment dekoncentracji poskutkował objęciem przez rywalkę prowadzenia 9:6. Ola zagrała końcówkę jednak bardzo uważnie - wygrała pięć kolejnych piłek, całą grę i zdobyła awans do grona najlepszych kadetek (rocznik 1996, 1997) w kraju.

I Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny kadetek rozegrany zostanie już w najbliższy weekend w Radomsku (woj. łódzkie), młodziczki na najwyższym w kraju szczeblu rywalizować będą 16 i 17 października w Gdańsku. Powodzenia!