.

.

wtorek, 8 czerwca 2010

Srebro i brąz Igrzysk

Srebro i brąz to dorobek dziewcząt - tenisistek stołowych Nadwiślanina Płock reprezentujących swoje szkoły w wojewódzkich finałach XII Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gimnazjalistki z płockiego Gimnazjum nr 8 - Aleksandra Lau i Sylwia Szelkowska wywalczyły brązowy medal igrzysk w kategorii gimnazjum, uczennice w barwach SP 20 w Płocku Borowiczkach: Katarzyna Bagrowska, Anna Wereszczaka, Wiktoria Ziemkiewicz - zdobyły srebrny medal w kategorii szkół podstawowych.
Reprezentacja SP 20 Płock ze srebrnymi medalami XII Igrzysk Młodzieży Szkolnej
Gimnazjalistki z klasy I O walczyły w Chorzelach (powiat przasnyski) pod okiem trenera - nauczyciela Gimnazjum nr 8 - Piotra Górnickiego. W grupie wygrały dwa mecze stosunkiem 3:0, by stoczyć pasjonujący bój o pierwsze miejsce w grupie z reprezentacją radomskiego gimnazjum (zawodniczki Broni Radom). Minimalnie przegrały mecz 2:3 i w drugiego dnia zawodów, w półfinale przyszło im zmierzyć się z pozostającą całkowicie poza zasięgiem wszystkich uczestników turnieju - reprezentacją gimnazjum w Nadarzynie (Monika Żbikowska, Zuzanna Samsel, Olga Szymańska).

Po przegranej 3:0 w półfinale, w meczu o III miejsce płocczanki pewnie pokonały 3:0 reprezentację Gimnazjum w Łysych i przywiozły do domu okazałe brązowe medale. Pierwszego dnia zawodów odbył się dodatkowy turniej indywidualny, nie wliczany jednak do klasyfikacji Szkolnego Związku Sportowego. Ola i Sylwia, które należały do najmłodszych uczestniczek gimnazjalnych igrzysk spotkały się w... finale turnieju! Nie startowały, co prawda, zawodniczki z Nadarzyna, ale to i tak duże indywidualne osiągnięcie płocczanek. Szczególnie Sylwia Szelkowska była zadowolona z pokonania znanej z drugiej ligi rywalki z Radomia - juniorki Ewy Bielak. Ostatecznie Ola zajęłą pierwsze, a Sylwia 3. miejsce w turnieju indywidualnym.

Uczennice Szkoły Podstawowej numer 20 rywalizowały w pięknej hali w Ciechanowie. W grupie bez problemu pokonały 3:0, nie przegrywając seta reprezentacje SP Nasielsk i SP Wiśniewo. W półfinale również stosunkiem 3:0 pokonały zespół SP 273 Warszawa (Alicja Dys, Julia Kacprzak). W finale przeciw SP Puznówka (Dominika Rosłaniec, Katarzyna Rosłaniec) uległy jednak przeciwniczkom 1:3. Jedyną grę dla Nadwiślanina w tym meczu wygrała Katarzyna Bagrowska przeciw swojej imienniczce Rosłaniec.

To trzeci medal z rzędu SP w wojewódzkich finałach Igrzysk szkół podstawowych. Rok temu złoto zdobyły Aleksandra Lau, Sylwia Szelkowska i Katarzyna Bagrowska, dwa lata temu srebrny medal był udziałem reprezentacji w składzie Lau/Szelkowska.
8 czerwca 2010 r.
Ciechanów
XII Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Finał wojewódzki szkół podstawowych

Faza grupowa
SP 20 Płock - SP Nasielsk 3:0
Anna Wereszczaka - Aleksandra Grycz 3:0 (11-9, 11-5, 11-5), Katarzyna Bagrowska - Katarzyna Hermanowska 3:0 (11-1, 11-3, 11-3), Wereszczaka/Bagrowska - Grycz/Hermanowska 3:0 (11-5, 11-4, 11-2).
SP 20 Płock - SP Wiśniewo 3:0
Bagrowska - Sylwia Lemanek 3:0 (11-0, 11-0, 11-1), Wiktoria Ziemkiewicz - Julita Bednarska 3:0 (11-4, 11-5, 11-8), Bagrowska/Ziemkiewicz - Lemanek/Bednarska 3:0 (11-4, 11-4, 11-2).
Kolejność końcowa grupy: 1. SP 20 Płock, 2. SP Wiśniewo, 3. SP Nasielsk.
Półfinał
SP 20 Płock - SP 273 Warszawa 3:0
Bagrowska - Julia Kacprzak 3:0 (11-6, 11-8, 11-5), Wereszczaka - Alicja Dys 3:1 (11-6, 12-10, 9-11, 11-5), Bagrowska/Ziemkiewicz - Dys/Kacprzak 3:0 (11-4, 11-6, 12-10).
Finał
SP 20 Płock - SP Puznówka 1:3
Bagrowska - Katarzyna Rosłaniec 3:0 (11-3, 11-9, 11-1), Ziemkiewicz - Dominika Rosłaniec 0:3 (9-11, 3-11, 15-17), Bagrowska/Ziemkiewicz - K. Rosłaniec/D. Rosłaniec 1:3 (5-11, 11-7, 1-11, 8-11), Bagrowska - Dominika Rosłaniec 1:3 (9-11, 11-13, 13-11, 5-11).