.

.

sobota, 19 czerwca 2010

Kasia z pucharem PKOl

Katarzyna Bagrowska zdobyła Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Turniej o Puchar PKOl. ma rangę nieoficjalnego finału mistrzostw Polski tenisa stołowego w jej kategorii wiekowej tj. dla rocznika 1998 i młodszych w kończącym się sezonie 2009/2010. W finale turnieju o Puchar PKOl. Katarzyna pokonała Karolinę Lalak z KKS Sygnał Lublin 3:1.

Katarzyna Bagrowska (po prawej) z Pucharem PKOl. Obok finalistka turnieju
Karolina Lalak

W Wiśniowej Górze pod Łodzią, gdzie odbywały się dwudniowe zawody Kasia okazała się bezsprzecznie najlepszą zawodniczką w swoim roczniku. Pierwszego dnia w finale rozgrywek Mini Olympic Games Kasia zagrała w finale nieznacznie ulegając 2:3 Karolinie Tokarczyk z LITS-ANDERS Jedność Żywiec, by nazajutrz w turnieju, w którym udział wzięło 16 najlepszych dziewczynek wyłonionych w MOG, odnieść spektakularne zwycięstwo. To ogromny sukces zarówno młodej zawodniczki, jak i jej trenera Grzegorza Lipczyńskiego. Jest to pierwsze zwycięstwo zawodniczki Nadwiślanina w finale ogólnopolskich rozgrywek.

Finał Mini Olympic Games rozpoczął się od rozgrywek w grupach. Kasia w swojej grupie straciła tylko jednego seta - w grze z Klaudią Rachoń z ULKS Dzierzkowice (woj. lubelskie). Awansowała do turnieju głównego, gdzie przyszło jej zmierzyć się najpierw z Moniką Zdyb z LUKS Stróża (woj. lubelskie). Był to ciężki pięciosetowy pojedynek, ale ostatecznie Kasia przeważyła szalę zwycięstwa na swoją stronę w piątym secie, wygrywając ostatecznie 3:2.

W ćwierćfinale Kasia trafiła na rozstawioną z numerem jeden, najwyżej obecnie notowaną młodziczkę z rocznika 1998 w Polsce (nr 3 na Ogólnopolskiej Liście Klasyfikacyjnej) - Katarzynę Galus z LUKS Skrzyszów. Galus do pojedynku z Kasią nie straciła nawet seta, choć kilka przeciwniczek zdołało nawiązać walkę z reprezentantką województwa małopolskiego. Kasia postawiła faworytce turnieju bardzo trudne warunki i dzięki konsekwentnej grze pokonała rywalkę również stosunkiem setów 3:2, mimo przegrywania w setach 1:2.

Po dwóch horrorach przyszedł czas na pojedynek półfinałowy, gdzie Bagrowska zmierzyła się z Julią Ślązak (UKS ASTS Łask), choć młodszą od płocczanki o rok, również wysoko notowaną na listach klasyfikacyjnych PZTS. Kasia nie dała jednak bardzo ofensywnie grającej rywalce rozwinąć skrzydeł i półfinał pewnie wygrała 3:0.

Ostatni set finału MOG z Karoliną Tokarczyk (w głębi stołu)

W finale spotkała się z Karoliną Tokarczyk z LITS Anders Społem Żywiec, która wcześniej pokonała inną faworytkę turnieju Karolinę Lalak z Lublina. Finał był bardzo wyrównany i emocjonujący. Piąty decydujący set od początku ułożył się nie po myśli płocczanki, która musiała gonić rywalkę ze stanu 3:5. Po wyrównaniu na 6:6 Kasia chciała za szybko rozstrzygnąć finał na swoją korzyść i po niedokładnych atakach przegrała ostatnie pięć piłek gry i ostatecznie w finale MOG zajęła drugie miejsce.

Drugiego dnia zawodów w turnieju o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego, w którym prawo gry wywalczyło pierwsze szesnaście dziewcząt z finału Mini Olympic Games, Kasia zagrała znacznie pewniej. Już w grupie pokonała Katarzynę Galus 3:1, ale w ćwierćfinale nie obyło się bez horroru w pojedynku z Julią Ślązak. Kasia w pierwszym secie przegrywała już 7:10, i tylko dzięki zachowaniu zimnej krwi i wygraniu pięcu kolejnych piłek doprowadziła najpierw do wyrównania i a następnie do wygrania seta, a potem całego meczu 3:2. Półfinał i finał należały już do Kasi, która mimo straty dwóch setów w obu pojedynkach, nie dała rywalkom wiele nadziei na zwycięstwo.

W turnieju finałowym Mini Olypic Games wystąpiły również koleżanki klubowe Kasi - Anna Wereszczaka (l. 12) i Wiktoria Ziemkiewicz (l. 10). Ania zajęła miejsce w przedziale 25-28, potwierdzając swoje miejsce w krajowej czołówce w swoim roczniku. Wiktoria, dla której sam awans do ogólnopolskiego finału w starszej kategorii wiekowej był ogromnym sukcesem, zdobyła cenne doświadczenie, zajmując miejsce w przedziale 29-32.

Ania jako jedyna w pierwszej fazie turnieju urwała seta zwyciężczyni swojej grupy Kindze Rosińskiej z GKS Sierakowice (woj. pomorskie). Potem przyszło jej się zmierzyć z późniejszą przeciwniczką Kasi - Moniką Zdyb i tu też nawiązała walkę wygrywając seta. W ostatnim meczu w grupie Ani zabrakło pewności siebie, by pokonać Marcelinę Ancypę z Rokity Brzeg Dolny, choć dwa sety wygrała, a ostatniego piątego przegrała dopiero 9-11.

W turnieju pocieszenia płocczanka otrzymała okazję rewanżu za porażkę w grupie z Ancypą, jednak po wygraniu 11-2 pierwszego seta, w kolejnych dała rywalce przejąć inicjatywę i w kolejnej rundzie turnieju "z drugiej strony" przyszło jej zmierzyć się ze znajomą żaczką z województwa mazowieckiego Pauliną Molską z UKS Bielany 273 Warszawa. Pojedynek z coraz lepszą warszawianką zawodniczka Nadwiślanina wygrała dopiero po rozegraniu pięciu setów.

Ania zajmując miejsce 25-28 nieznacznie poprawiła swój wynik w rozgrywkach Mini Olympic Games. W ubiegłym roku w finale MOG w Grajewie, gdzie rozgrywano spotkania o wszystkie miejsca - zajęła 28. lokatę. Podobnie jak w przypadku Kasi był to jej ostatni start w Mini Olympic Games - dziewczęta w przyszłym sezonie przekraczają granicę wieku dozwoloną w tych rozgrywkach.

Wiktoria Ziemkiewicz trafiła w swojej grupie na zawodniczki zbliżone wiekowo - rówieśniczkę i dziewczynkę młodszą od siebie o rok, ale rywalki prezentowały na tyle wysoki poziom gry, że mimo niezwykle ambitnej i dzielnej postawy płocczanka nie ugrała w grupie seta. Była jednak bardzo blisko. Dwa sety przegrała dopiero po grze na przewagi w tym jeden set przeciwko zwyciężczyni swojej grupy, starszej od siebie o dwa lata, Dianie Wrzosek z UKS Dwójka Rawa Mazowiecka (nr 14. na Ogólnopolskiej Liście Klasyfikacyjnej młodziczek). W pierwszej rundzie turnieju pocieszenia Ziemkiewicz wygrała wreszcie swoje dwa pierwsze sety, jednak do pokonania starszej o dwa lata i znacznie wyżej notowanej przeciwniczki Aleksandry Rusieckiej z AZS AWFiS Gdańsk zabrakło płocczance doświadczenia i zimnej krwi. W ostatnim swoim meczu w turnieju przeciw o rok starszej Joannie Maślak, płocczanka znów walczyła na przewagi w dwóch setach, ale ponownie musiała uznać wyższość rywalki, przegrywając pojedynek 0:3. Dziesięcioletnia zaledwie Wiktoria będzie mogła wystąpić w rozgrywkach Mini Olympic jeszcze dwa razy i z pewnością swój wynik poprawi.

Wprowadzając aż trzy zawodniczki do finału MOG Nadwiślanin Płock miał największą w swojej historii reprezentację w tych rozgrywkach. Katarzyna Bagrowska również uzyskała najlepszy jak dotąd wynik reprezentanta Płocka.

Wiśniowa Góra
18 czerwca 2010 r.
Finał Mini Olympic Games

Gry płocczanek - grupa F: Wiktoria Ziemkiewicz - Anelika Janik (Podwawelski Kraków) 0:3 (7-11, 7-11, 8-11), Ziemkiewicz -Diana Wrzosek (Dwójka Rawa Mazowiecka) 0:3 (3-11, 4-11, 11-13), Ziemkiewicz - Natalia Mozler (JKTS Jastrzębie) 0:3 (10-12, 8-12, 8-12). Kolejność w grupie: 1. Wrzosek, 2. Mozler, 3. Janik, 4. Ziemkiewicz.
Grupa G: Anna Wereszczaka -
Kinga Łosińska (GKS Sierakowice) 1:3 (5-11, 8-11, 13-11, 6-11), Wereszczaka - Monika Zdyb (LUKS Stróża) 1:3 (9-11, 11-8, 5-11, 7-11), Wereszczaka - Marcelina Ancypa (Rokita Brzeg Dolny) 2:3 (9-11, 11-9, 11-9, 8-11, 9-11). Kolejność w grupie: 1. Łosińska, 2. Zdyb, 3. Ancypa, 4. Wereszczaka.
Grupa H: Katarzyna Bagrowska
- Klaudia Rachoń (ULKS Dzierzkowice) 3:1 (8-11, 11-5, 11-6, 11-7), Bagrowska - Aleksandra Ciura (Śnieżnik Stronie Śląskie) 3:0 (11-7, 11-2, 11-6), Bagrowska - Julia Wójcik (Victoria Chróścice) 3:0 (11-9, 11-7, 11-5). Kolejność w grupie: 1. Bagrowska, 2. Ciura, 3. Wójcik, 4. Rachoń.
Turniej pocieszenia - I runda: Ziemkiewicz - Aleksandra Rusiecka (AZS AWFiS Gdańsk) 2:3 (11-4, 11-13, 11-8, 5-11, 7-11), Wereszczaka - Ancypa 1:3 (11-2, 8-11, 7-11, 9-11); II runda: Ziemkiewicz - Joanna Maślak (Orlęta Czacz) 0:3 (12-14, 8-11, 10-12), Wereszczaka - Paulina Molska (UKS Bielany 273) 3:2 (13-15, 11-6, 3-11, 11-8, 11-8).
Turniej główny - I runda: Bagrowska - Zdyb 3:2 (9-11, 11-7, 11-9, 7-11, 11-9); ćwierćfinał: Bagrowska -Katarzyna Galus (LUKS Skrzyszów) 3:2 (11-9, 5-11, 12-14, 11-6, 11-7); półfinał: Bagrowska - Julia Ślązak (ASTS Łask) 3:0 (11-4, 11-8, 11-7).
Finał: Bagrowska - Karolina Tokarczyk (Lits Anders-Jedność Żywiec) 2:3 (12-10, 4-11, 9-11, 11-4, 6-11).
Kolejność końcowa finału MOG: 1. Tokarczyk, 2. Bagrowska, 3-4. Ślązak, Lalak, 5-8. Galus, Patrycja Danaj (Rokicie Szczytniki), Elżbieta Lech, Łosińska, ... 25-28. Wereszczaka, 29-32. Ziemkiewicz.

19 czerwca 2010 r.
Turniej o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Faza grupowa: Bagrowska - Kornelia Dunst (GKS Sierakowice) 3:1, Bagrowska - Zdyb 3:0, Bagrowska - Galus 3:1.
Ćwierćfinał: Bagrowska - Ślązak 3:2 (12-10, 9-11, 11-7, 9-11, 11-7); półfinał: Bagrowska - Elżbieta Lech (Tarnovia Tarnów) 3:1 (11-8, 9-11, 12-10, 11-6).

Finał: Bagrowska - Karolina Lalak (Sygnał Lublin) 3:1 (11-7, 11-5, 7-11, 11-7).

Kolejność końcowa turnieju o Puchar PKOl.: 1. Bagrowska, 2. Lalak, 3-4. Galus, Lech, 5-8. Ślązak, Łosińska, Tokarczyk, Wrzosek.