.

.

poniedziałek, 14 czerwca 2010

Kasia najlepszą zawodniczką Memoriału Grubby

Katarzyna Bagrowska z Nadwiślanina Płock, reprezentująca SP 20 w Płocku - Borowiczkach uznana została najlepszą zawodniczką IV Memoriału Andrzeja Grubby. W ogólnopolskim finale turnieju zespół płockiej podstawówki w składzie Bagrowska, Adam Fuz, Matusz Lau zajął 9. miejsce, przegrywając tylko jeden mecz.

W zawodach w Sopocie wystartowały 23 szkoły (16 wyłonionych w eliminacjach w poszczególnych województwach oraz 7 z tzw. dzikimi kartami). Szkoła Podstawową 20 Płock prawo do gry w ogólnopolskim finale wywalczyła wygrywając eliminacje wojewódzkie na Mazowszu.

W pierwszej fazie pojedynki rozgrywano w 8 grupach. W pierwszym spotkaniu zawodnicy SP 20 wygrali z SP Sobowidz (woj. pomorskie) 3:1, w drugim ulegli późniejszym zwycięzcom całego turnieju SP Stronie Śląskie 1:3 i jak się później okazało była to jedyna porażka, którą zanotowali płoccy tenisiści.

W kolejnych meczach SP 20 pokonała SP Jemielnica (woj. opolskie) 3:1, SP Jeżewo 3:2 i SP Łasin (woj. kujawsko-pomorskie) 3:1, zajmując ostatecznie 9 miejsce. Bardzo pasjonujący przebieg miała rywalizacja o miano najlepszych zawodników turnieju. Dopiero ostatnia seria gier wyłoniła zwycięzców. Wśród chłopców wygrał Szymon Burek (Stronie Śląskie), a wśród dziewcząt Katarzyna Bagrowska (SP 20 Płock) wyprzedzając Katarzynę Galus (Kraków).

Największą atrakcją Memoriału była gra pokazowa Szweda Jorgena Perssona i Bartosza Sucha, po której każdy z uczestników miał możliwość odbicia kilku piłek z mistrzami. Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a najlepsi okazałe puchary.