czwartek, 22 grudnia 2011

Drugi raz w Orlen Arenie

Dzięki uprzejmości organizatorów Turnieju Gwiazd Polskiej Superligi Tenisa Stołowego dziewczęta Nadwiślanina Płock już drugi raz w tym roku miały okazję rozegrać turniej pokazowy w płockiej Orlen Arenie. Choć wyniki były dużo mniej istotne, jak możliwość gry w superligowych warunkach, w grach między dziewczętami doszło do kilku niespodziewanych rozstrzygnięć. Dziewczęta miały także okazję poznać znaczące postacie męskiego tenisa - trenera kadry narodowej seniorów Tomasza Krzeszewskiego, który wręczył im po turnieju upominki i zawodnika numer Superligi - Lucjana Błaszczyka, którego udało się namówić do pozowania do zdjęcia z dziewczętami.

Dziewczęta Nadwiślanina z legendą polskiego tenisa stołowego Lucjanem Błaszczykiem przed grami półfinałowymi Turnieju Gwiazd Polskiej Superligi. Od lewej stoją: Lucjan Błaszczyk, Katarzyna Bagrowska, Anna Wereszczaka, Sylwia Szelkowska, Dominika Wolińska, Aleksandra Lau
Pierwszy raz w Orlen Arenie dziewczęta zagrały w czerwcu tego roku z okazji finału drużynowego Superpucharu mężczyzn. Wtedy turniej wygrała Aleksandra Lau przed Katarzyną Bagrowską. Teraz znów Ola była pierwsza w turnieju rozegranym systemem każdy z każdym, ale drugie miejsce zajęła Anna Wereszczaka, wyprzedzając dzięki lepszemu stosunkowi setów Kasię Bagrowską. Pierwszy raz w Orlen Arenie swoje umiejętności zaprezentowała najmłodsza z drugoligowego zespołu Nadwiślanina - Dominika Wolińska i była bardzo blisko sprawienia niespodzianki, pokonania starszej od siebie o trzy lata Sylwii Szelkowskiej. Co nie udało się Dominice, udało się natomiast Ani, która niespodziewanie wygrała z Olą 3:1 w setach, dzięki czemu po turnieju mogła się cieszyć z drugie miejsca, mimo porażki z Kasią.

Trener reprezentacji Polski seniorów, Tomasz Krzeszewski, wręcza płocczankom drobne upominki za udział w turnieju pokazowym
21 grudnia 2011 r.
Orlen Arena, Płock
Turniej pokazowy 
towarzyszący 
Turniejowi Gwiazd Polskiej Superligi Tenisa Stołowego
Sylwia Szelkowska - Dominika Wolińska 3:2, Anna Wereszczaka - Katarzyna Bagrowska 1:3; Aleksandra Lau - Wolińska 3:0; Szelkowska - Bagrowska 1:3; Wereszczaka - Lau 3:1; Bagrowska - Wolińska 3:0; Szelkowska - Lau 2:3; Wereszczaka - Wolińska 3:0; Lau - Bagrowska 3:0; Szelkowska - Wereszczaka 1:3. 
Kolejność końcowa: 1. Lau; 2. Wereszczaka, 3. Bagrowska, 4. Szelkowska, 5. Wolińska.


Brak komentarzy: