poniedziałek, 21 października 2013

Na wszystkich frontach

Niesamowicie pracowicie upłynął miniony weekend dla zawodniczek i zawodników Nadwiślanina Płock. Największy sukces klub odniósł w II lidze kobiet Mazowieckiego Związku Tenisa Stołowego, pokonując na wyjeździe 6:4 dotychczasowego lidera tabeli - IKTS Broń Radom. Na rozegranym w Ostródzie pierwszym "dorosłym" Grand Prix Polski - Seniorek i Seniorów zadebiutowały dwie zawodniczki Nadwiślanina i udanie przeszły eliminacje do turnieju grupowego, gdzie zdobyły dodatkowe punkty rankingowe oraz... bardzo duże doświadczenie. W rozegranych w Jeżewie drużynowych mistrzostwach województwa Uczniowskich Klubów Sportowych awans do strefowego półfinału wywalczyły dziewczęta młodsze. Udział w mistrzostwach UKS, jak również start ośmiorga adeptów tenisa stołowego w niedzielnym I WTK żaczek i żaków odbył się przy wsparciu Urzędu Miasta Płocka. 

Lider pokonany!
Na mecz II ligi do lidera tabeli wybrał się w pełni pierwszoligowy skład zespołu dziewcząt Nadwiślanina Płock. Do radomskiego zespołu powróciła w tym sezonie po przerwie spowodowanej kontuzją, doświadczona Magdalena Wilk i Broń pozostaje wśród faworytów do wygrania ligi. W bardzo zaciętym meczu pierwszej i drugiej ekipy poprzedniego sezonu rozegrano aż 46 setów - osiem z 10 pojedynków zakończyło się po pięciosetowej walce. 

W Radomiu w barwach Nadwiślanina II Płock zagrały dziewczęta z pierwszoligowego zespołu Nadwiślanin BS Mazowsze, od lewej: Katarzyna Bagrowska, Sylwia Szelkowska, Anna Nowakowska i Anna Wereszczaka

Piąty punkt za wygraną grę dla Nadwiślanina II, oczko na wagę remisu, zdobyła Sylwia Szelkowska pokonując 3:2 rutynowaną Milenę Bytys. Szóste oczko, decydujące o zwycięstwie dorzuciła w ostatniej serii gier Katarzyna Bagrowska, pokonując 3:2 Martę Marszałkiewicz. Emocje trwały do końca spotkania, Bagrowska przegrywała już 0:2 w setach, kiedy w rozgrywanym równolegle na drugim stole pojedynku również 0:2 w setach przegrywała Anna Nowakowska. Obie nadwiślanki doprowadziły jednak do remisu w swoich grach, ale piątą partię wygrała już tylko Bagrowska, niepokonana w tym sezonie w II lidze w grach pojedynczych. 

Broń Radom do meczu z Nadwiślaninem II prowadziła w tabeli II ligi kobiet MZTS. Od lewej: Milena Bytys, Magdalena Wilk, Marta Marszałkiewicz, Katarzyna Osińska i Katarzyna Bielak

Dwa punkty zdobyte w Radomiu pozwoliły drugiemu zespołowi Nadwiślanina ponownie na chwilę zasiąść w fotelu lidera II ligi - zapewne do czasu rozegrania przez stołeczne zespoły SCKiS Hals Wadwicz i SKS 40 przełożonego meczu. 

Niestety nie udało się w III lidze wygrać zespołowi seniorów Nadwiślanina Płock. W III kolejce przegrali u siebie 4:8 z GUKS Liberpol Orzeł Siedlin i z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami zajmują obecnie zagrożone spadkiem ósme miejsce w stawce 10 zespołów. Udział zespołu mężczyzn w rozgrywkach III ligi MZTS wspiera Urząd Miasta Płocka.

Z Partyką nie zagrały, ale...
Dwie Anie Nadwiślanina - Nowakowska i Wereszczaka zagrały w Radomiu niemal wprost po powrocie z Ostródy, gdzie wzięły udział w I Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów, pierwszego z serii trzech turniejów, które w tym sezonie w wyniku reformy rozgrywek zastąpiły ogólnopolskie turnieje kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski.  Obu udało się przebrnąć przez otwarty dla wszystkich uczestników kwalifikacji wojewódzkich (WTK) turniej eliminacyjny i zakwalifikować się do pierwszej 64 seniorek w Polsce. A obie są juniorkami. Anna Nowakowska wywalczyła awans pokonując po zaciętym meczu Dominikę Górecką z LUKS Warmia Lidzbark Warmiński. Potem zmierzyła się ze znaną sobie z zeszłorocznego turnieju półfinałowego Pucharu Polski, Sylwią Pawlak z KTS Optima Lublin. O ile rok temu płocczanka nie uzbierała na seta w pojedynku z lublinianką, o tyle w Ostródzie w dwóch setach objęła prowadzenie po 6:2, by w trzecim prowadzić nawet 7:2. Niestety nie udało się skonsumować dobrego wejścia w sety, ale i tak Ani Nowakowskiej udało się wywalczyć awans do turnieju grupowego GPP Polski z drugiego miejsca.

Tymczasem druga Ania z Nadwiślanina zaczęła turniej bardzo nieszczęśliwie. Uległa 1:3 z Julii Bibik z Warmii, dość pechowo przegrywając na przewagi dwa sety. Po tej porażce wydawało się, że szans na awans do dalszych gier raczej nie będzie, bo kolejną przeciwniczką płocczanki była Małgorzata Kowalska ze Spójni Warszawa, z  którą  Wereszczakównie nigdy dotąd nie udało się nawet nawiązać walki. Ogromna jednak motywacja, a także bardzo rozważna gra w pojedynku o wszystko, doprowadziła do pewnego rodzaju sensacji. Ania Wereszczaka pokonała Małgorzatę Kowalską 3:0, a po zwycięstwie Kowalskiej z Bibik, awansowała do dalszej fazy turnieju z pierwszego miejsca w grupie, choć rozstawiona była w niej z numerem trzecim. Był to jedyny taki przypadek w turnieju eliminacyjnym.

Ania Nowakowska poczuła w Ostródzie smak gry przeciw zawodniczce, jak się okazało, ze ścisłej czołówki seniorek w Polsce

W ten sposób obie płocczanki znalazły się w gronie 64 zawodniczek, wśród których rozegrano już turniej o punkty rankingowe. Z kolejnej fazy grupowej, gdzie na kwalifikantki czekały zawodniczki z pierwszych i drugich miejsc wojewódzkich kwalifikacji można było awansować do grona 32 najlepszych w Polsce zawodniczek. Tam w rozgrywanym systemem pucharowym turnieju głównym Grand Prix Polski czekały już na rywalki najlepsze tenisistki stołowe w Polsce z Natalią Partyką, Antoniną Szymańską, Magdaleną Grzybowską, czy Agatą Pastor na czele. Do tej fazy płocczankom nie udało się jednak awansować, ale za to miały okazję dokonać rozeznania co do poziomu czołówki. Ania Nowakowska miała szczęście rozegrać pojedynek z Anną Urbańczyk (LKS 45 Bujaków-Mikołów), która została na koniec sklasyfikowana na 6. miejscu GPP. Ania Wereszczaka mogła się natomiast sprawdzić w grze przeciw Sylwii Składanek - czołowej zawodniczce UKS Chrobry Międzyzdroje, zespołu grupy północnej pierwszej ligi, z którym niebawem przyjedzie potykać się nadwiślankom spod znaku BS Mazowsze. W tej fazie turnieju nadwiślankom udało się niestety wygrać już tylko po jednym secie - Ani Nowakowskiej z Anną Kowal (UZTS Barcin), a Ani Wereszczaka z Aleksandrą Leśnicką z Gorzovii Gorzów Wlkp. Obie płocczanki zakończyły udział w ostatnim punktowanym przedziale miejsc Grand Prix Polski 57-63.

Niespodzianka w dziewczętach młodszych
W mistrzostwach województwa Uczniowskich Klubów Sportowych w Nadwiślaninie stawiano raczej na dziewczęta starsze, jeśli chodzi o awans do półfinałów strefowych. Alicja Kwiecień i Zuzanna Rajchman musiały jednak niespodziewanie uznać wyższość aż dwóch innych ekip z województwa mazowieckiego - UKS Return I Piaseczno i SKS 40 Warszawa. Drugie miejsce dające awans do turnieju półfinałowego drużynowych mistrzostw Polski UKS (Kocudza, 16 listopada) wywalczyły natomiast w Jeżewie (powiat sierpecki) Wiktoria Białecka i Julia Czubakowska pozostawiając w pokonanym polu ekipę gospodarzy i Tęczy Budki Piaseckie. 
Miejsce 5-6. zajęli w mistrzostwach chłopcy młodsi (rocznik 2003 i młodsi) Nadwiślanina - Jakub Kosieliński i Wiktor Smolicki, zaś w przedziale 4-6. mistrzostw województwa uplasowali się chłopcy starsi (rocznik 2001-2002)  - Jakub Woliński i Igor Modzelewicz. W tych kategoriach startowało odpowiednio 8 i 9 zespołów.
W niedzielę najmłodsi adepci Nadwiślanina spróbowali swoich sił w I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym żaczek i żaków. Dopiero w ćwierćfinale Julię Czubakowską zatrzymała rozstawiona z numerem jeden w turnieju Amelia Kotarska z Returnu Piaseczno. Najwyższe miejsce z płockich żaków zajął Jakub Kosieliński (21-24.). W przedziale gwarantującym udział w kończących sezon mistrzostwach województwa uplasował się również Wiktor Smolicki (25-32.). Niestety, mimo dużej liczby startujących chłopców zawodnicy Nadwiślanina w drugiej fazie  turnieju musieli walczyć między sobą i po kolei nawzajem się eliminować. 

Start zawodniczek i zawodników Nadwiślanina Płock w mistrzostwach UKS i w I WTK żaczek i żaków był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka.

Ostróda, 18-20 października
I Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów
Turniej eliminacyjny, grupa D: Dominika Górecka (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński) - Anna Nowakowska (MLUKS Nadwiślanin Płock) 1:3 (6-11, 7-11, 12-10, 10-12); Sylwia Pawlak (KTS Optima Lublin) - Nowakowska 3:0 (11-9, 12-10, 11-8); Pawlak - Górecka 3:0. Kolejność: 1. Pawlak, 2. Nowakowska (obie awans do turnieju grupowego), 3. Górecka.
Grupa E: Julia Bibik (Warmia) - Anna Wereszczaka (Nadwiślanin) 3:1 (13-11, 14-12, 11-13, 7-11); Małgorzata Kowalska (KS Spójnia Warszawa) - Wereszczaka 0:3 (8-11, 6-11, 8-11); Kowalska - Bibik 3:0. Kolejność: 1. Wereszczaka, 2. Kowalska (obie TG), 3. Bibik.
Turniej grupowy - grupa K: Anna Kowal (UZTS Barcin) - Nowakowska 3:1 (8-11, 11-2, 11-3, 11-6); Anna Urbańczyk (LKS 45 Bujaków-Mikołów) - Nowakowska 3:0 (11-2, 11-3, 11-8); Urbańczyk - Kowal 3:0. Kolejność: 1. Urbańczyk (awans do turnieju głównego), 2. Kowal, 3. Nowakowska.
Grupa M: Sylwia Składanek (UKS Chrobry Międzyzdroje) - Wereszczaka 3:0 (11-6, 11-9, 12-10); Weronika Łuba (KU AZS PWSIiP Łomża) - Wereszczaka 3:0 (11-5, 11-6, 12-10); Łuba - Składanek 1:3. Kolejność: 1. Składanek (TG), 2. Łuba, 3. Wereszczaka.
O miejsca 49-56.: Aleksandra Leśnicka (Gorzovia Gorzów Wlkp.) - Wereszczaka 3:1 (11-9, 9-11, 11-5, 11-8); Izabela Krawczyk (AZS PWSZ Nysa) - Nowakowska 3:0 (11-8, 12-10, 11-8).
Klasyfikacja końcowa: 1. Natalia Partyka (SKTS Sochaczew), 2. Antonina Szymańska (GLKS Nadarzyn), 3-4. Agata Pastor, Katarzyna Grzybowska (obie MKSTS Polkowice), 5. Daria Łuczakowska (KU AZS UE Wrocław), 6. Urbańczyk, ..., 57-63. Nowakowska, Wereszczaka (sklasyfikowano 69 zawodniczek).
Warszawa, 20 października
I WTK Żaczek i Żaków
Dziewczęta - I runda (1/16): Maya Motylewska (SKS 40 Warszawa) - Alicja Firszt (MLUKS Nadwiślanin Płock) 3:0 (11-2, 11-3, 11-3); Katarzyna Jałocha (KS Puznówka 1996) - Julia Czubakowska (Nadwiślanin) 0:3 (6-11, 10-12, 6-11); Oliwia Kozakiewicz (Nadwiślanin) - Aleksandra Krajewska (SKS 40) 3:0 (11-4, 11-5, 11-1); Wiktoria Białecka (Nadwiślanin) - Wiktoria Szulc (SKS 40) 3:0 (12-10, 11-6, 11-9). II runda (1/8): Julia Rosłaniec (Puznówka) - Czubakowska 0:3 (1-11, 0-11, 1-11); Julia Kowalczyk (ULKS Tęcza Budki Piaseckie) - Kozakiewicz 3:0 (11-4, 11-2, 11-1); Julia Kałasa (Puznówka) - Białecka 3:1 (11-9, 11-8, 9-11, 11-9). Ćwierćfinały: Amelia Kotarska (UKS Return Piaseczno) - Czubakowska 3:0 (11-2, 11-4, 11-8). O miejsca 13-16.: Maja Kochańska (Sokół Serock) - Firszt 3:0 (11-5, 11-8, 11-1); Białecka - Jałocha 3:1 (11-3, 11-8, 7-11); Kozakiewicz - Anna Gruszecka (Return) 0:3 (9-11, 9-11, 2-11). O miejsca 9-12.: Kochańska - Białecka 3:0 (11-9, 11-5, 11-6). O miejsca 7-8.: Agnieszka Szymańska (UKS Bielany 273 Warszawa) - Czubakowska 3:0 (11-5, 11-8, 11-9). Klasyfikacja końcowa: 1. Zuzanna Molendowska (IKTS Broń Radom), 2. Kotarska, 3. Patrycja Puchalska (SKS 40), ..., 9-12. Czubakowska, 13-16. Białecka, 17-24. Firszt, Kozakiewicz (sklasyfikowano 28 zawodniczek).
Chłopcy, I runda (1/32): Karol Matyjek (UKS Lupus Kabaty Warszawa) - Michał Czubakowski (Nadwiślanin) 3:0 (11-1, 11-5, 11-4); Michał Krajewski (SKS 40) - Wiktor Smolicki (Nadwiślanin) 0:3 (5-11, 2-11, 2-11). II runda (1/16): Filip Kostecki (GLKS Nadarzyn) - Mikołaj Skotak (Nadwiślanin) 3:0 (11-0, 11-4, 11-5); Jakub Kosieliński (Nadwiślanin) - Michał Wiśniewski (MKS Pogoń Siedlce) 0:3 (3-11, 14-16, 8-11); Nikodem Zofczak (Tęcza) - Smolicki 3:0 (11-6, 11-6, 11-2). O miejsca 25-32.: Smolicki - Czubakowski 3:2 (7-11, 11-7, 12-10, 7-11, 11-8); Krzysztof Blicharski (UKS Darex Janówek) - Skotak 3:0 (11-2, 11-7, 11-5). O miejsce 21-24. Kosieliński - Smolicki 3:1 (4-11, 11-3, 11-3, 18-16). O miejsce 17-20.: Mikołaj Parys (KS Bogoria Grodzisk Maz.) - Kosieliński 3:1 (8-11, 11-5, 11-4, 11-8).
Kolejność końcowa: 1. Maciej Kubik (SCKiS Hals Warszawa), 2. Adam Banasik (Bogoria), 3. Maksymilian Miastowski (KS Soping Sochaczew), ..., 21-24. Kosieliński, 24-32. Smolicki, 33-38. Czubakowski, Skotak.
Radom, 20 października
II liga kobiet MZTS
IKTS Broń Radom - Nadwiślanin II Płock 4:6
Katarzyna Osińska - Katarzyna Bagrowska 0:3 (8-11, 11-13, 9-11); Milena Bytys - Anna Nowakowska 0:3 (8-11, 10-12, 9-11); Marta Marszałkiewicz - Anna Wereszczaka 2:3 (11-13, 11-9, 13-11, 6-11, 9-11); Magdalena Wilk - Sylwia Szelkowska 3:2 (11-13, 3-11, 11-4, 11-8, 11-8); Osińska/Marszałkiewicz - Bagrowska/Szelkowska 3:2 (11-6, 5-11, 9-11, 11-8, 11-4); Bytys/Wilk - Nowakowska/Wereszczaka 2:3 (11-7, 7-11, 11-9, 9-11, 4-11); Osińska - Wereszczaka 3:2 (8-11, 7-11, 11-6, 11-7, 11-4); Bytys - Szelkowska 2:3 (7-11, 5-11, 11-5, 11-7, 5-11); Marszałkiewicz - Bagrowska 2:3 (11-9, 12-10, 8-11, 7-11, 7-11); Wilk - Nowakowska 3:2 (11-5, 11-8, 8-11, 12-14, 11-5).
Punkty dla Nadwiślanina: Bagrowska 2, Nowakowska i Wereszczaka po 1.5, Szelkowska - 1.
Pozostałe wyniki kolejki: KS Puznówka 1996 - KS Spójnia Warszawa 7:3; SKS 40 Warszawa - SCKiS Hals Wadwicz Warszawa (przełożony); SLKS Olimpijczyk Jeżewo - UKS Alfa Gostynin (przełożony); GLUKS Naprzód Skórzec KG Plast (pauza).
Tabela II ligi
1. Nadwiślanin II 4 12-8

2. Broń 4 22-8
3. Hals Wadwicz 4 12-8
4. Spójnia 4 16-14
5. SKS 40 2 11-9
6. Puznówka 2 13-19
7. Naprzód KG Plast 0 7-13
8. Alfa 0 1-9
9. Olimpijczyk 0 0-10

 

Brak komentarzy: