.

.

niedziela, 27 października 2013

Blisko, coraz bliżej...

Wygrały tyle samo pojedynków co we wszystkich trzech wcześniejszych meczach pierwszej ligi. Ale to wciąż za mało, by po stronie zysków zapisać sobie choćby jeden punkt za remis. Zabrakło dwóch wygranych pojedynków. W Gdańsku tenisistki stołowe Nadwiślanina BS Mazowsze Płock uległy 3:7 tamtejszemu GKTS-owi, który dzięki zwycięstwu opuścił przedostatnie miejsce w tabeli. Płocczanki pozostały na ostatnim.

Gdański Klub Tenisa Stołowego przyjął płocczanki w następującym składzie (od lewej): Oliwia Weber, Adrianna Przystupa, Marta Krajewska (ex kadra narodowa juniorek), Joanna Kiedrowska

W Gdańsku zespół z Płocka nie mógł zagrać w optymalnym ustawieniu. Ze względu na kontuzję z pierwszego składu wypadła Aleksandra Lau. Ale kapitan zespołu do Trójmiasta się wybrała by pomóc swoim koleżankom choćby dobrą radą i wskazówkami przekazywanymi pomiędzy setami.

Nadwiślanki w Gdańsku. Od lewej: Katarzyna Bagrowska, Sylwia Szelkowska, Anna Nowakowska, Anna Wereszczaka, Aleksandra Lau

Po raz kolejny zaczęło się obiecująco. Od wygrania seta przez Annę Nowakowską w pojedynku z członkinią kadry narodowej juniorek, znacznie wyżej od płocczanek notowaną w krajowych rankingach Joanną Kiedrowską. Niestety, bardzo odważnie i widowiskowo grająca płocczanka w drugiej partii oddała inicjatywę gdańszczance. Ale jeszcze w trzecim secie wszystko było do wygrania. Przy stanie 1:1 w setach i 9:9 w piłkach Kiedrowska nie wypuściła jednak szansy na wygraną seta, a potem w trzeciej pilnie kontrolowała przebieg gry.

W Gdańsku pierwsze zwycięstwa i to od razu dwa zanotowała na swoim koncie Anna Wereszczaka

Na drugim słabszym stole tymczasem Anna Wereszczaka przekonała się, jak trudno wygrać w pierwszej lidze pojedynek, nawet, kiedy rywalka jest teoretycznie dużo słabsza, nie mówiąc o tym, że i młodsza. Młodziczka w składzie GKTS - Oliwia Weber miała z płocczanką bodaj pięć piłek setowych. Nadwiślankę uratowała jednak zimna krew i w tym przypadku dużo większe doświadczenie w grze na różnych szczeblach rywalizacji. Dzięki wygranej w tym pojedynku, płocczanki przystępowały do gier podwójnych z jednym małym punktem za zwycięstwo indywidualne.

Początek gier podwójnych był piorunujący. Sylwia Szelkowska w parze z Katarzyną Bagrowską wygrały pierwszego seta z Kiedrowską i Weber bez straty punku - 11:0! To jednak co działo się później długo powinno śnić się zawodniczkom Nadwiślanina, które przegrały ten pojedynek 2:3. Na drugim stole dwie Anie - Nowakowska i Wereszczaka nie nawiązały walki z parą seniorek - Marta Krajewska, Adrianna Przystupa i po deblach Nadwiślanin mógł liczyć co najwyżej na remis. GKTS prowadził 5:1.

Niestety, gdy na drugim stole niespodziewanie pewnie i w dużo lepszym stylu niż w grze z Weber Anna Wereszczaka pokonała w trzech setach Przystupę, na pierwszym rakietka numer jeden płockiego zespołu Katarzyna Bagrowska, choć podjęła walkę z Joanną Kiedrowską, to jednak w końcówkach wyrównanych trzech setów lepsza była gdańszczanka i dorzucając szósty punkt za wygraną, zdecydowała o zwycięstwie GKTS w meczu. W ostatniej serii gier, trzeci punkt za wygraną dorzuciła do dorobku Nadwiślanina Sylwia Szelkowska w pojedynku z Oliwią Weber.

Płocczanki przegrały w ten sposób swój czwarty mecz w pierwszej lidze. Choć sytuacja zespołu w tabeli jest coraz trudniejsza, cieszy zdobycie trzech małych punktów, pierwsze zwycięstwa w lidze kolejnej płocczanki - Anny Wereszczaka, planowe zwycięstwo Sylwii Szelkowskiej i poprawiający się z meczu na mecz styl gry płocczanek. Wyjazd do Gdańska odbył się przy wsparciu z Urzędu Miasta Płocka.

Gdańsk, 26 października
Grupa północna I ligi kobiet PZTS
GKTS Gdańsk - MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock 7:3
Joanna Kiedrowska - Anna Nowakowska 3:1 (9-11, 11-5, 11-9, 11-7); Adrianna Przystupa - Sylwia Szelkowska 3:0 (11-6, 11-4, 11-8); Marta Krajewska - Katarzyna Bagrowska 3:0 (11-3, 11-7, 11-9); Oliwia Weber - Anna Wereszczaka 0:3 (9-11, 12-14, 7-11); Kiedrowska/Weber - Bagrowska/Szelkowska 3:2 (0-11, 11-3, 11-7, 6-11, 11-8); Krajewska/Przystupa - Nowakowska/Wereszczaka 3:0 (11-5, 11-2, 11-4); Kiedrowska - Bagrowska 3:0 (13-11, 11-2, 11-9); Przystupa - Wereszczaka 0:3 (5-11, 8-11, 4-11); Krajewska - Nowakowska 3:0 (11-5, 11-3, 11-7); Weber - Szelkowska 0:3 (11-13, 9-11, 7-11).
Punkty dla Nadwiślanina: Anna Wereszczaka - 2 pkt, Sylwia Szelkowska - 1 pkt.
Pozostałe wyniki IV kolejki grupy północnej I ligi kobiet: LUKS Agro Sieć Chełmno - Stella Niechan Gniezno 9:1; Galaxy Białystok - UKS Klubsovit Białystok 8:2; Polmlek Zamer II Lidzbark Warmiński - IKTS Noteć Inowrocław 2:8. Mecz rozegrany awansem - 8 września: MRKS Gdańsk - UKS Chrobry Międzyzdroje 5:5.