czwartek, 2 maja 2013

Wygrały ligę przed terminem. MP juniorek nie dla Płocka

Zespół dziewcząt MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock pokonując 9:1 ekipę Hals Warszawa, już w przedostatniej kolejce sezonu zapewnił sobie pierwsze miejsce w II lidze tenisa stołowego kobiet dla województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Sukces jest ukoronowaniem pięcioletniej pracy trenera Grzegorza Lipczyńskiego z zespołem, który po raz pierwszy zgłoszono do rozgrywek III ligi w sezonie 2008/2009. Teraz płocczanki czeka walka o pierwszą ligę centralną w pojedynkach barażowych ze zwycięzcą II ligi dla województw podlaskiego i lubelskiego, którym będzie najprawdopodobniej Galaxy MOKS Słoneczny Stok z Białegostoku. Kilka dni przed meczem z Halsem, juniorki Nadwiślanina zagrały w turnieju półfinałowym Drużynowych Mistrzostw Polski dla tej kategorii wiekowej. Niestety bez powodzenia.


Hals Warszawa zjawił się w Płocku w następującym składzie (od lewej): Klaudia Cur, Renata Adamkiewicz, Patrycja Piętka i Joanna Walasek

Płocczanki zwycięstwo w lidze zapewniły sobie na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek. W sezonie 2012/2013 wygrały wszystkie dotychczasowe mecze (13), trzykrotnie pokonując rywalki 10:0, czterokrotnie 7:3, pięciokrotnie 9:1 oraz jeden raz 8:2. I właśnie to zwycięstwo 8:2 dziewczęta Nadwiślanina BS Mazowsze odniosły nad Bronią Radom, która jest wiceliderem tabeli. Radomianki podobnie jak płocki zespół, wygrywały wszystkie swoje mecze, jednak do czasu...

Płocczanki do pięciu sezonów występują w niemal niezmienionym składzie. Od lewej: Anna Wereszczaka, Anna Nowakowska (w Nadwiślaninie od sezonu 2011/2012), Aleksandra Lau, Sylwia Szelkowska, Katarzyna Bagrowska

Gdy wydawało się, że sprawa zwycięstwa w lidze rozstrzygnie się w ostatniej kolejce w bezpośrednim pojedynku pomiędzy Bronią a Nawiślaninem BS Mazowsze, niepodziewanie karty w końcówce sezonu rozdała ekipa SCK Hals Warszawa. W XII kolejce warszawianki wywalczyły u siebie sensacyjny remis 5:5 z Bronią Radom. W kolejnym meczu rozegranym awansem w hali MZOS w Ciechomicach stołeczny zespół uległ 1:9 liderowi Nadwiśłaninowi BS Mazowsze, który w ten sposób zapewnił sobie zwycięstwo w lidze. Płocczanki przed ostatnią kolejką mają pięć punktów przewagi  nad drugą w tabeli Bronią, której pozostały do rozegrania dwa mecze. Nie ma już matematycznej szansy by nadwiślanki pozbawione zostały mistrzostwa w lidze, a ostatni mecz nie będzie miał już znaczenia dla  końcowego układu góry tabeli.

Ola i Sylwia stanęły w Ciechomicach na wysokości zadania i pewnie pokonały parę Joanna Walasek/Klaudia Cur

W meczu w hali MZOS w Ciechomicach, do której II liga kobiet zawitała po raz pierwszy, zespół SCK Hals Warszawa wystąpił bez swojej niekwestionowanej liderki - utalentowanej młodziczki Agaty Zakrzewskiej. Mimo to warszawianki postawiły trudne warunki płocczankom, a końcowy wynik może nieco mylić. Bardzo ważny pojedynek przeciw Patrycji Piętce wygrała Aleksandra Lau. W pierwszym secie było co prawda ciężko, płocczanka przegrywała już 9:10, ale zimna krew jaką zachowała przy rozegraniu decydujących piłek pozwoliła jej przełamać w tej partii rywalkę, co z pewnością miało wpływ na wygranie przez płocczankę kolejnych setów.

Kasia Bagrowska (z lewej) i Anna Wereszczaka z trudem, ale pokonały parę Piętka/Adamkiewicz na pierwszym stole i zdobyły szósty punkt meczowy decydujący o zwycięstwie z Halsem i triumfie w II lidze kobiet

Niespodziewanie po jednym secie oddały bardzo dzielnie walczącym rywalkom Katarzyna Bagrowska i Anna Nowakowska. W grze podwójnej na pierwszym, mocniejszym stole eksportowa para płockich kadetek Bagrowska/Anna Wereszczaka przegrywała już 1:2 z deblem Piętka/Renata Adamkiewicz. Ale podobnie jak kilka tygodni temu w Puznówce, płocczanki pozbierały się i przekonująco wygrały dwie ostatnie partie i cały pojedynek. Był to szósty punkt meczowy dla Nadwiślanina, który przesądził o zwycięstwie płocczanek w meczu z Halsem oraz ich triumfie w rozgrywkach II ligi kobiet dla województw mazowieckiego i warmińsko - mazurskiego.

Kilka dni przed meczem z Halsem zespół juniorek Nadwiślanina w składzie: Aleksandra Lau, Sylwia Szelkowska, Anna Nowakowska zagrał w turnieju półfinałowym Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek. W podlubelskich Piaskach płocczanki w swojej grupie eliminacyjnej miały tylko jedne przeciwniczki, za to bardzo mocne. Los zetknął je z drugim zespołem Optimy Lublin, w którym zagrały: jedna z czołowych juniorek w kraju - Natalia Cięszczyk oraz Gabriela Sienkiewicz, która zrobiła znaczne postępy od ubiegłego roku, kiedy niemal wyeliminowała w półfinałowym turnieju indywidualnym do MP kadetek Katarzynę Bagrowską z Nadwiślanina.

W Piaskach juniorki Nadwiślanina wystąpiły w grze podwójnej w składzie Sylwia Szelkowska/Anna Nowakowska

W pierwszym pojedynku na swoim najwyższym możliwym poziomie zagrała Anna Nowakowska. W tenisowych "szachach" udało się płocczance urwać Natalii Cięszczyk seta i być blisko wygrania trzeciej partii. Doświadczona lublinianka, która kilka sezonów temu grała w Nadarzynie, nie pozwoliła jednak rozwinąć bardziej nadwiślance skrzydeł wygrywając końcówkę trzeciej partii i dość wyraźnie czwartego seta. Druga do boju przystąpiła Aleksandra Lau. Choć Gabriela Sienkiewicz zmiażdżyła płocczankę w pierwszym secie, to w drugim nadwiślanka przegrała dopiero na przewagi. Gdy wydawało się, że wygrana jest jeszcze w zasięgu Oli, rywalka przejęła inicjatywę w trzeciej, jak się okazało, ostatniej partii tego pojedynku.

Płocczankom nie udało się nawet wygrać na pocieszenie gry podwójnej i musiały wracać do domu, życząc swoim rywalkom jak najlepszego występu na mistrzostwach Polski. Nie udało się tym samym powtórzyć sukcesu sprzed roku, kiedy Ola i Sylwia zagrały w DMP w Toruniu. W indywidualnych i drużynowych mistrzostwach Polski Nadwiślanin Płock będzie w sezonie 2012/2013 reprezentowany jedynie przez kadetki Katarzynę Bagrowską i Annę Wereszczaka, które w turnieju drużynowym wesprze Dominika Wolińska. 

1 maja 2013 r.
Płock/Ciechomice
II liga kobiet MZTS
MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze - SCK Hals Warszawa 9:1
Katarzyna Bagrowska - Joanna Walasek 3:1 (11-4, 11-8, 9-11, 11-8); Anna Wereszczaka - Klaudia Cur 3:0 (11-7, 11-8, 11-4); Aleksandra Lau - Patrycja Piętka 3:0 (12-10, 11-6, 11-9); Anna Nowakowska - Renata Adamkiewicz 3:1 (11-6, 11-7, 11-13, 11-5); Bagrowska/Wereszczaka - Adamkiewicz/Piętka 3:2 (11-7, 10-12, 9-11, 11-3, 11-5); Sylwia Szelkowska/Lau - Walasek/Cur 3:0 (11-8, 11-5, 11-6); Szelkowska - Piętka 0:3 (4-11, 7-11, 10-12); Wereszczaka - Adamkiewicz 3:0 (11-5, 11-5, 11-6); Lau - Walasek 3:0 (14-12, 11-8, 11-4);  Nowakowska - Cur 3:0 (11-6, 11-8, 11-9).

27 kwietnia 2013 r.
Piaski
Półfinały Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek
KTS Optima II Lublin - MLUKS Nadwiślanin Płock 3:0
Natalia Cięszczyk - Anna Nowakowska 3:1 (11-7, 8-11, 11-9, 11-3); Gabriela Sienkiewicz - Aleksandra Lau 3:0 (11-0, 12-10, 11-6); Cięszczyk/Sienkiewicz - Nowakowska/Sylwia Szelkowska 3:0 (11-5, 11-4, 11-9).

Brak komentarzy: