.

.

poniedziałek, 24 października 2011

Udany debiut w Nadwiślaninie

Udany debiut w zespole kobiet Nadwiślanina Płock stał się udziałem Anny Nowakowskiej (14 l.), która do płockiego klubu przyszła z UKS Księżak Łowicz. W wyjazdowym meczu z KS Spójnia II Warszawa na inaugurację rozgrywek zdobyła komplet punktów w grach pojedynczych. Niestety, występujące w barwach Majonezu Kętrzyńskiego i Banku Spółdzielczego Mazowsze w Płocku zawodniczki Nadwiślanina uległy 3:7 stołecznym rywalkom, których pierwszy zespół jest obecnie liderem pierwszej ligi. Trzeci punkt dla płocczanek zdobyła Katarzyna Bagrowska.

Pierwsza z lewej, Anna Nowakowska zanotowała udany debiut ligowy w barwach Nadwiślanina Płock
Przeciwko dziewczętom z Nadwiślanina Spójnia wystawiła zawodniczki, które w zeszłym sezonie  grały w pierwszej lidze, ale nie tylko. W ostatniej grze meczu wystąpiła Małgorzata Zdunek, która na początku lat 2000 występowała w ekstraklasie w GLKS Nadarzyn.

Zespół Spójni II Warszawa przed meczem z płocczankami. Od lewej: Sandra Składanek, Justyna Tusień, Agnieszka Wójcicka, Małgorzata Kowalska, Dominika Rębelska i Małgorzata Zdunek

Nie obyło się jednak bez emocji i walki. W pierwszej serii gier tylko łutu szczęścia, w końcówce przegranego 12:14 piątego seta, zabrakło trzynastoletniej Annie Wereszczaka z Nadwiślanina by pokonać juniorkę Dominikę Rębelską. Do ostatniej piłeczki w trzech setach rozstrzygniętych po grze na przewagi walczyła też Sylwia Szelkowska ze starszą o 9 lat Agnieszką Wójcicką, jeszcze w zeszłym sezonie sporadycznie łapiącą się do pierwszoligowego składu Spójni. Tegoroczna mistrzyni Polski młodziczek Katarzyna Bagrowska, stojąc na z góry straconej pozycji w pojedynku z bardziej doświadczoną Małgorzatą Kowalską również potrafiła wygrać seta. Ale trzy sety i grę w tej części meczu udało się zapisać na swoje konto tylko debiutującej w barwach Nadwiślanina Annie Nowakowskiej.

W pierwszej serii gier punkt udało się zdobyć jedynie debiutującej Annie Nowakowskiej, która pokonała Justynę Tusień 3:1

Przed grami podwójnymi warszawianki prowadziły w meczu 3:1 i wciąż była szansa na wywiezienie korzystnego rezultatu ze stolicy. Niestety w obu grach podwójnych płocczankom udało się ugrać tylko po jednym secie. Bliżej szczęścia były młodsze nadwiślanki, Kasia i Ania, ale po wyrównaniu w setach na 1:1 nie potrafiły złapać właściwego rytmu gry, choć decydującą partię przegrały dopiero 10:12. Grające pierwszy raz debla w lidze Sylwia Szelkowska i Anna Nowakowska wyśmienicie spisały się w pierwszym secie przeciw Kowalskiej i Wójcickiej. Potem jednak inicjatywę przejęły rywalki i niewiele dały płocczankom do powiedzenia w kolejnych dwóch setach tego pojedynku.

W stolicy jeden punkt zdobyła mistrzyni Polski młodziczek w sezonie 2010/2011 Kasia Bagrowska pokonując zawodniczkę z pierwszoligowym stażem

W ostatniej serii gier klasę pokazała Bagrowska w miarę pewnie pokonując Wójcicką. Ten pojedynek obfitował w największą liczbę długich i efektownych wymian. Pierwsze dwa sety Kasia wygrała różnicą zaledwie dwóch piłek na przewagi. Trzeci punkt meczowy dołożyła Nowakowska pokonując młodziczkę, Sandrę Składanek, która weszła na zmianę. Niestety, ani Sylwia Szelkowska, ani Anna Wereszczaka niewiele miały do powiedzenie w pojedynkach ze znacznie starszymi i bardziej doświadczonymi Kowalską i Zdunek.

Ania Wereszczaka (w głębi stołu) nie miała wielkiej szansy zwojowania czegokolwiek w pojedynku z była zawodniczką ekstraklasy, ale zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje

Sponsorowany przez "Majonezy" SPP-H w Kętrzynie oraz Bank Spółdzielczy Mazowsze w Płocku zespół kobiet Nadwiślanina po pierwszej kolejce zajmuje piąte miejsce w tabeli II ligi Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

II liga kobiet MOZTS
Warszawa, 23 października 2011
KS Spójnia II Warszawa - MLUKS Nadwiślanin Płock 7:3
Małgorzata Kowalska - Katarzyna Bagrowska 3:1 (11-8, 8-11, 11-6, 11-8); Dominika Rębelska - Anna Wereszczaka 3:2 (13-15, 11-5, 11-8, 7-11, 14-12); Agnieszka Wójcicka - Sylwia Szelkowska 3:1 (11-8, 12-14, 12-10, 14-12); Justyna Tusień - Anna Nowakowska 1:3 (11-7. 8-11, 10-12, 9-11); Kowalska/Wójcicka - Szelkowska/Nowakowska 3:1 (7-11, 11-1, 11-7, 11-6); Rębelska/Tusień - Bagrowska/Wereszczaka 3:1 (11-8, 8-11, 11-6, 12-10); Kowalska - Szelkowska 3:0 (11-7, 11-5, 11-5); Sandra Składanek - Nowakowska 0:3 (7-11, 4-11, 4-11); Wójcicka - Bagrowska 0:3 (9-11, 11-13; 3-11);  Małgorzata Zdunek - Wereszczaka 3:0 (11-6, 11-5, 11-5).
Pozostałe wyniki kolejki: KTS Broń Radom - KTS Broń II Radom 8:2; KS Puznówka 1996 - UKS Alfa Gostynin 5:5.