.

.

niedziela, 3 października 2010

Ola trzynasta w kadetkach w Polsce!

Aleksandra Lau z Nadwiślanina Płock została sklasyfikowana na 13. miejscu I Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do mistrzostw Polski kadetek (roczniki 1996 i 1997) w tenisie stołowym. W drodze do pierwszej ósemki rozgrywanego w Radomsku turnieju Olę zatrzymała trenująca w ośrodku PZTS w Krakowie Paulina Krzysiek z OKSiR Podwawelski Kraków, rozstawiona w całym turnieju z numerem czwartym.

Aleksandra Lau pokonała w Radomsku trzy wyżej notowane zawodniczki

W dwudniowym turnieju czternastoletnia Ola wystartowała z numerem 19, dającym jej prawo gry w tzw. pierwszej kategorii. Pierwszego dnia zawodów płocczanka zajęła drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, ulegając jedynie, jak się później okazało, finalistce turnieju Aleksandrze Dąbrowskiej z UKS TS "Ósemka" Białystok. Ola Lau odniosła w sobotę trzy zwycięstwa, pokonując wyżej notowane zawodniczki - kolejno: Ewelinę Drewniany (numer startowy 6.) z MKS Tarnovia Tarnów - 3:2 (11-5, 5-11, 12-10, 8-11, 11-2), Dominikę Drelich z UKS GIM TIM 5 Stalowa Wola - 3:0 (12-10, 11-6, 14-12) oraz Kamilę Głodek z UPKS Arka Ryki - 3:2 (8-11, 11-7, 6-11, 13-11, 11-7). Drugie miejsce w grupie dało Aleksandrze prawo gry w turnieju głównym zawodów, w którym w niedzielę rywalizowała najlepsza szesnastka zawodów.

Drugi dzień zawodów nie był już tak pomyślny dla płockiej tenisistki. Zagrała dwa pojedynki i w obu uległa rywalkom. W pierwszym przegrała ze wspomnianą Pauliną Krzysiek 0:4 (5-11, 5-11, 5-11, 6-11), w drugim o lepszy przedział miejsc przegrała 0:4 (6-11, 6-11, 17-19, 5-11) z turniejową "dziesiątką" Aleksandrą Falarz z LZS Brzostowianka Brzostek. W turnieju głównym grano już do czterech setów, jak w zawodowym, dorosłym tenisie stołowym.

I tak jednak występ Oli w niedzielę wzbudził zainteresowanie. Płocczanka rozegrała bowiem bodaj najdłuższego seta w zawodach, przegrywając w trzecim secie przeciw Falarz dopiero 17:19.

- Cały występ uważam za udany, zabrakło nieco szczęścia w ostatniej grze, ale i tak Ola poprawiła swój wynik z poprzedniego "oteku", w którym brała udział i jest to jej najwyższe miejsce w dotychczasowej karierze - powiedział po turnieju trener Aleksandry - Grzegorz Lipczyński.

Poprzednio płocczanka uczestniczyła w trzech OTK młodziczek (młodsza kategoria) w sezonie 2008/2009 zajmując po kolei miejsca - 16., 15. i 14.

Ola uzyskała również najlepszy rezultat z czerech startujących kadetek z województwa mazowieckiego. Patrycja Piętka z GTKS Wiązowna uplasowała się na miejscu 18 - 20, Dominika Rosłaniec z KS Puznówka 1996 była 32., a na miejscu 33-34. sklasyfikowano Lidię Durmaj z Alfy Gostynin.
* * *
Debiutujący w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w najmłodszej kategorii wiekowej - żak - do 10 lat, Marcin Dobies z Nadwiślanina Płock, zajął siódme miejsce w I WTK rozegranym w sobotę w Warszawie.