.

.

niedziela, 24 października 2010

Na początek zwycięstwo

Od zwycięstwa w meczu u siebie z KS Puznówka 1996 rozpoczęły sezon tenisistki stołowe MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock. Rywalki postawiły trudne warunki, mimo to płocczanki odniosły pewne zwycięstwo 7:3. Po pierwszej kolejce wraz z Returnem Piaseczno dzielą fotel wicelidera tabeli.

Zespół beniaminka II ligi. Od lewej: Dominika Rosłaniec, Karolina Nowak,
Katarzyna Rosłaniec i Aleksandra Paziewska

Zabrakło w niedzielę obłożnie chorej "wielkiej nieobecnej" Kasi Bagrowskiej, ale za to w meczu debiutowała w barwach Nadwiślanina Ewelina Brygier, która przeszła do Płocka z Olimpijczyka Jeżewo. Zawodniczka ma największe doświadczenie w zespole. Uczennica pierwszej klasy liceum im. Władysława Jagiełły w drugiej lidze spędziła ostatnie cztery sezony. Olimpijczyk zrezygnował w tym roku z udziału w rozgrywkach II ligi i w tak Ewelina z licencją w ręku trafiła do płockiego zespołu.

Dziewczęta Nadwiślanina przystąpiły do rozgrywek w nowych strojach ufundowanych
przez nowego sponsora SPP-H "Majonezy" w Kętrzynie

I to właśnie Ewelina jako pierwsza przekonała się, że dziewczęta z Puznówki tanio skóry w Płocku nie sprzedadzą. Dość niespodziewanie przegrała pierwszą grę 1:3 z doskonale znaną swoim koleżankom z Nadwiślanina, Dominiką Rosłaniec. Na drugim stole pewnie wygrała Aleksandra Lau i po pierwszej serii gier był remis 1:1. W drugiej serii niespodziankę sprawiła Sylwia Szelkowska wygrywając bodaj pierwszy raz z wyżej od siebie notowaną Aleksandrą Paziewską. Nie obyło się bez emocji w tej grze. Sylwia w pierwszym secie przegrywała już 6:10 by doprowadzić do wyrównania i rozstrzygnąć tę partię na swoją korzyść (13:11). Następnego seta płocczanka oddała dość łatwo, by jednak w kolejnych dwóch kontrolować wynik i sumie odnieść dość spektakularne zwycięstwo.

Równolegle na drugim stole emocjonujący pojedynek ze szczęśliwym zakończeniem stoczyła młodziczka Anna Wereszczaka pokonując 3:2 starszą od siebie i też dobrze sobie znaną kadetkę Karolinę Nowak. A płocczanka przegrywała już w tej grze 0:2! W pierwszym secie wydawało się, że do horroru nie dojdzie, bo Ania prowadziła już 7:3. Istny horror płocczanka zafundowała w czwartym secie wygrywając go dopiero na przewagi 12:10. W piątym, też niewiele zabrakło do gry na przewagi, ale płocczance udało się zachować w końcówce wystarczająco dużo zimnej krwi by ten pojedynek wygrać. Gdyby pojedynki Sylwii i Ani potoczyły się inaczej, bardzo trudno byłoby dziewczętom Nadwiślanina wywalczyć w niedzielę nawet jeden punkt
W grach podwójnych padł remis 1:1. Na pierwszym stole po raz pierwszy zagrały w parze Ewelina i Ania i po przetarciu sie w pierwszym przegranym secie, dziewczętom szło bardzo dobrze w grze przeciw dużo lepiej zgranym Dominice Rosłaniec i Oli Paziewskiej, najlepszym w zespole rywalek. W czwartym secie płocczanki zgubiły jednak rytm i mimo prowadzenia w setach 2:1 nie udało im się wygrać tego pojedynku. Na drugim stole Ola i Sylwia tymczasem pewnie pokonały młodsze od siebie kadetki i po zakończeniu gier podwójnych płocczanki prowadziły w meczu już 4:2.

"Eksportowy" debel Nadwiślanina - Sylwia i Ola, ubiegłoroczne mistrzynie
województwa, niewiele dały pograć młodszym od siebie rywalkom

Do zwycięstwa były potrzebne jednak jeszcze dwie wygrane gry i tych dostarczyły w kolejnej serii Ewelina Brygier i Ola Lau pewnie pokonując swoje rywalki, choć też nie zabrakło emocji w meczu Eweliny. Była zawodniczka Olimpijczyka z każdą rozegraną piłką nabierała coraz większej pewności siebie w występach w nowym zespole. Zwycięstwo można było zatem świętować już przed ostatnią serią gier.
Warto podkreślić wygranie przez płocki zespół wszystkich pojedynków na drugim stole - pojedynczych przez Olę Lau i Anię Wereszczaka oraz podwójnej przez debel Lau/Szelkowska. Dla Ani był to pierwszy "ustrzelony" w II lidze komplet punktów meczowych w grach pojedynczych. Gratulacje!

Następny mecz płocczanki rozegrają 11 listopada w Piasecznie przeciw tamtejszemu UKS Return Piaseczno.

Pozostałe wyniki I kolejki: Broń Radom - Alfa Gostynin 8:2, Spójnia II Warszawa - Return Piaseczno 3:7. Kolejność w tabeli: 1. Broń, 2. Nadwiślanin BS Mazowsze, Return Piaseczno, 4. Warmia III Lidzbark Warmiński (zespół pauzował w I kolejce), 5. Spójnia II, Puznówka, 7. Alfa.

Płock
24 października 2010 r.
Nadwiślanin BS Mazowsze Płock
- KS Puznówka 1996 7:3

Ewelina Brygier - Dominika Rosłaniec 1:3 (-4, 9, -5, -4), Aleksandra Lau -Katarzyna Rosłaniec 3:0 (6, 9, 5), Sylwia Szelkowska - Aleksandra Paziewska 3:1 (11, -4, 7, 9), Anna Wereszczaka - Karolina Nowak 3:2 (-9, -7, 4, 10, 9), Brygier/Wereszczaka - D. Rosłaniec/Paziewska 2:3 (-6, 8, 5, -4, -6), Lau/Szelkowska - K. Rosłaniec/Nowak 3:0 (5, 8, 1), Brygier - Paziewska 3:1 (-10, 9, 7, 9), Lau - Nowak 3:0 (1, 7, 6), Szelkowska - D. Rosłaniec 0:3 (-6, -4, -6), Wereszczaka - K. Rosłaniec 3:1 (-8, 3, 2, 4).