.

.

poniedziałek, 30 marca 2009

Puchar, medale i nagrody

Katarzyna Bagrowska i Anna Wereszczaka zajęły dwa pierwsze miejsca w turnieju najmłodszych o puchar dyrektora szkoły podstawowej w Guzowie (powiat żyrardowski). W kategorii dziewcząt rocznik 2000 i młodsze trzecia była rezerwowa zawodniczka Nadwiślanina BS Mazowsze Paulina Pietrzak. Puchar za pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej w Ogólnopolskim Turnieju im. Andrzeja Grubby przywiozła z Jeżewa Aleksandra Lau.

W pierwszej piątce turnieju młodziczek
im. Andrzeja Grubby w Jeżewie znalazły
się aż trzy zawodniczki Nadwiślanina BS Mazowsze.
Od lewej stoją: Sylwia Szelkowska, Katarzyna Bagrowska,
Aleksandra Piętka (Wiązowna), Monika Klimczak (Piaseczno) i Aleksandra Lau

W Jeżewie dziewczęta Nadwiślanina BS Mazowsze zdominowały turniej w kategorii młodziczek (rocznik 1996 i młodsze). Kto chciał zająć dobre miejsce w turnieju musiał po drodze trafić na conajmniej jedną z nich. Doszło też do "siostrobójczych" pojedynków. Najpierw Anna Wereszczaka przegrała w walce o pierwszą ósemkę turnieju z Sylwią Szelkowską, potem w drodze do pierwszej czwórki Sylwia uległa Katarzynie Bagrowskiej.

Turniej wygrała Aleksandra Lau, pewnie pokonując w widowiskowym finałowym pojedynku Monikę Klimczak z GOSiR Piaseczno. Wcześniej Monika minimalnie pokonała Katarzynę Bagrowską 3:2, przegrywając już w tym pojedynku 0:2. Kasia nie wykorzystała dwóch piłek meczowych i ostatecznie musiała zadowolić się czwartym miejscem w turnieju. Sylwia ukończyła turniej na miejscu piątym. Ani Wereszczaka na pocieszenie zajęcia miejsca w przedziale 9-12 pozostaje dobry prognostyk - wygranie seta w pojedynku z Aleksandrą Piętką z Wiązowny, niedawną pogromczynią jej starszych koleżanek z zespołu.

Pamiątkowe zdjęcie ekipy Nadwiślanina Płock
z II Ogólnopolskiego Turnieju im. Andrzeja Grubby w Jeżewie.
Od lewej: Kasia Bagrowska, Sylwia Szelkowska,
Ania Wereszczaka, Ola Lau, Mateusz Wojtalewicz,
Adrian Graczyk i Jarek Siery

W kategorii młodzików, gdzie doszło do kilku sensacyjnych rozstrzygnięć Jarosław Siery zajął 10 miejsce, a Mateusz Wojtalewicz i Adrian Graczyk uplasowali się w przedziale miejsc 13-16. Wszyscy trzej zawodnicy Nadwiślanina są również uczniami SP 20 Płock. Startowały 24 dziewczynki i 43 chłopców.

Nadwiślanin dominuje wśród najmłodszych

Ósmy już Turniej Tenisa Stołowego dla Najmłodszych w Guzowie potwierdził, że w Nadwiślaninie Płock jest kontynuacja szkolenia i w coraz młodszych rocznikach nadchodzą następcy obecnie odnoszących sukcesy młodziczek i młodzików tego klubu. Płocczanie zdobyli 8 z dwunastu rozdanych na turnieju medali. W klasyfikacji drużynowej SP 20 Płock zajęła pierwsze miejsce z 47 punktami przed SP Budki Piaseckie (25 pkt) i SP Guzów 13 (pkt).

W kategorii dziewcząt rocznik 2000 i młodsze trzecie miejsce zajęła Paulina Pietrzak, piąte Paulina Czarzasta i szóste Aleksandra Pomianowska. Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej zawodnicy Nadwiślanina zajęli cztery pierwsze miejsca w kolejności: Kacper Kralski, Konrad Skierski, Adam Skalski i Marcin Dobies. O niektórych z nich piszemy po raz pierwszy, chcielibyśmy by warto było zapamiętać te nazwiska, by w przyszłym sezonie pojawiały się częściej.

W "starszych" kategoriach turniej w Guzowie (dziewczęta i chłopcy, roczniki 1998 i 1999) odbyło się bez niespodzianek, nie licząc powrotu do dobrej formy Adama Fuza, który w finale turnieju pokonał swojego klubowego kolegę Mateusza Lau. Siódmy w tej kategorii wiekowej był Bartosz Skalski. Wśród dziewcząt triumfowała Katarzyna Bagrowska przed Anną Wereszczaka.