.

.

poniedziałek, 9 marca 2009

Kasia z pucharem Strzałkowskiego!

Dziewczęta Nadwiślanina BS Mazowsze Płock mocno zaznaczyły swój udział w 54. edycji najstarszego i największego turnieju tenisa stołowego dla młodych na Mazowszu o puchar red. Janusza Strzałkowskiego. Kasia Bagrowska zdobyła najwyższe trofeum. Patronat nad turniejem sprawuje również nasza lokalna redakcja "Tygodnika Płockiego".

Dekoracja najmłodszych dziewczynek. Za chwilę Kasia (pierwsza z lewej) odbierze puchar. Obok niej stoją kolejno: Klaudia Ciesielska (Ożarowianka - II miejsce),
Łucja Rokicka, Klaudia Rokicka (obie Puznówka,
III i IV miejsce), Ania Wereszczaka (V m-ce)
i Wiktoria Ziemkiewicz (Wiktoria Płock, VII m-ce)

Kasia bezapelacyjnie wygrała kategorię najmłodszych dziewczynek w rozegranym 7 marca w Siedlcach finale turnieju. Ale popłoch wśród najlepszych siała też Ania Wereszczaka. W młodziczkach Ola Lau znalazła się tuż za podium. Niewiele do sukcesu zabrakło też Sylwi Szelkowskiej, która minimalnie przegrała z drugą zawodniczką turnieju.

W grze o pierwsze miejsce Kasia Bagrowska pokonała 3:2 Klaudię Ciesielską z Ożarowianki. Ale wcześniej na drodze do finału musiała zmierzyć się ze swoją klubową koleżanką Anią Wereszczaka. Kasia wygrała 3:0 (11-8, 11-8, 11-9), ale był to mecz w którym, poza finałem, przegrała najwięcej piłek.

"Siostrobójcza" walka o wejście do finału...
Grają koleżanki z klasy

Ania sprawiła w Siedlcach dwie duże niespodzianki. By zagrać z Kasią po raz pierwszy pokonała wyżej notowaną od siebie zawodniczkę Klaudię Rokicką z KS Puznówka. Potem, w walce o pierwszą czwórkę, Ania przegrała niestety z siostrą stryjeczną Klaudii – Łucją Rokicką, ale później w meczu o piąte miejsce znów pokazała przysłowiowe kły pokonując również wyżej notowaną od siebie Aleksandrę Karasek z Nadwiślanina Słubice i to stosunkiem 3:0!

Ola Lau otarła się o podium zajmując czwarte miejsce w kategorii młodziczek (rocznik 1996-97). Nie sprostała w drodze do pozycji medalowych Patrycji Piętce (II miejsce w turnieju) z GKTS Wiązowna oraz Aleksandrze Paziewskiej (III miejsce w turnieju) z KS Puznówka. Ze swoją imienniczką z Puznówki stoczyła bardzo zacięty pojedynek. Przegrywając 0:2 w trzecim secie wyciągnęła się ze stanu 6:10. W kolejnym podobna sztuka jej się już nie udała, ale i tak potwierdziła, że do czołówki należy i wcale nie przechodzi kryzysu formu.

Sylwi zabrakło nieco szczęścia. W turnieju musiała uznać wyższość Patrycji Piętki oraz Beaty Kogut z MKS Siedlce. Co ciekawe, Sylwia była bliżej od Oli pokonania Piętki, tocząc z nią zacięte wymiany piłek w setach kończonych grą na przewagi. Ostatecznie Sylwia uplasowała się w przedziale miejsc 9-12.

Do siedleckiego finału zakwalifikowali się również inni zawodnicy płockiego Nadwiślanina, który był bodaj najlicznie reprezentowanym tam klubem. Miejsca w przedziale 9-12 zajęli Piotr Lichocki (kategoria najstarsza – kadet/junior, roczniki 1993-95), startująca jako rezerwowa Dominika Wolińska (najmłodsza kategoria dziewcząt) i Mateusz Lau (najmłodsi chłopcy). Wyniki te są bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość. Cała ta trójka była młodsza od najstarszych zawodników i zawodniczek w swoich kategoriach wiekowych i z pewnością nie był to ostatni finał tego turnieju z ich udziałem.

Miejsce w przedziale 13-16 zajął Adam Fuz (kategoria najmłoszych chłopców), któremu przyszło grać przeciw zawodnikom pozostającym obecnie poza jego zasięgiem, aczkolwiek tradycyjnie już Adam walczył bardzo dzielnie i ambitnie.Rejon płocki reprezentawała również ośmioletnia jeszcze Wiktoria Ziemkiewicz z UKS Wiktoria Płock. Zajęła bardzo dobre, honorowane dyplomem 7. miejsce.