.

.

poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Pojadą na mistrzostwa Polski!

Wszystkie pięć dziewcząt podstawowego składu Nadwiślanina Płock uzyskało prawo startu w mistrzostwach Polski w swoich kategoriach wiekowych. Nadwiślanin będzie reprezentowany na krajowych imprezach najwyższej rangi przez zespół juniorek (Aleksandra Lau / Sylwia Szelkowska) i zespół kadetek (Katarzyna Bagrowska, Anna Wereszczaka, Anna Nowakowska). Udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski wywalczyły jednak już tylko dwie nadwiślanki, obie w kategorii kadetek - Bagrowska i Wereszczaka. Turnieje półfinałowe przed mistrzostwami Polski gościły w szczęśliwym dla płocczanek Ciechanowie.

Radosna piątka nadwiślanek
O dwa miejsca na mistrzostwach Polski w turnieju indywidualnym w każdej kategorii wiekowej i o dwa w drużynie walczyli w Ciechanowie wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach wojewódzkich zawodnicy z Warmii i Mazur, Podlasia, Lubelskiego i Mazowsza. W kadetkach (rocznik 1997 i 1998) zawody zostały zdominowane przez zawodniczki Nadwiślanina. Jako pierwsza w gronie 32 najlepszych w Polsce zawodniczek w tej kategorii wiekowej zameldowała się Katarzyna Bagrowska. Potem dołączyła do niej Anna Wereszczaka. Obie najtrudniejsze pojedynki stoczyły z Adą Górską z Warmii Lidzbark Warmiński, obie pokonały tę trudną rywalkę 3:2 w setach, ale dramaturgii i emocji nie tylko w tych meczach nie zabrakło.

Gabriela Sienkiewicz (w głębi stołu) zaczęła od prowadzenia z Kasią Bagrowską w pierwszym secie 7:0!
Pierwsze gry turnieju płocczanki zaczęły fatalnie. Ich rywalki szybko zdobyły wysokie prowadzenie. Paulina Żukowska z Żaka Pisanica prowadziła z Anią Wereszczaka 6:0, Gabriela Sienkiewicz z KTS Sygnał Lublin z Kasią Bagrowską 7:0 i przy takim samym wyniku swój pierwszy punkt zdobyła Ola Lau w turnieju juniorek w grze przeciwko Kamili Głodek (UPKS Arka Ryki). Pierwsza z przysłowiowych łopatek podniosła się Ania, która po oddaniu pierwszego seta w kolejnych kontrolowała już wynik i wygrała pierwszą grę 3:1. Kasia dopiero w trzecim secie przy stanie pojedynku 0:2 wpadła we właściwy rytm gry i wygrywając trzy sety pod rząd awansowała do dalszej rundy. Nie udało się to niestety Oli, która przegrała z Głodek 0:3.

Ola Lau w drugim pojedynku z Kamilą Głodek, który płocczanka... wygrała
W drugiej rundzie istny horror zafundowała swojemu trenerowi Kasia. Zaczęło się od minimalnego, ale przegrania dwóch pierwszych setów przeciwko Adzie Górskiej. Potem płocczanka wyrównała stan gry, ale w piątym secie rywalka prowadziła już 9:7 i sytuacja była bardzo trudna. Zwyciężyło jednak doświadczenie Kasi, która doprowadziła do gry na przewagi, by w decydującym momencie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Pojedynek Kasi Bagrowskiej z Adą Górską
Tymczasem nieco mniejszy horror stał się udziałem Ani Wereszczaka w pojedynku z Moniką Zdyb (ULKS Dzierzkowice). Prowadząc 2:1 w setach płocczanka w czwartej partii przegrywała już 2:6. Z kolejnych jednak 10 piłek przegrała tylko jedną i mogła cieszyć się z awansu do finału turnieju eliminacyjnego, w którym musiała zmierzyć swoje siły z... Kasią Bagrowską. Tu walka trwała tylko przez dwa pierwsze sety. Dzięki zwycięstwu do OOM awansowała Kasia, Ania zaś otrzymała drugą szansę w pojedynku z półfinałową przeciwniczką Kasi - Adą Górską. I znów pojedynek z rywalką z Warmii trwał pięć setów i znów rywalka prowadziła w meczu 2:1 w setach. Ale ponownie zwyciężyło większe doświadczenie i konsekwencja w grze płocczanki, która w nagrodę uzyskała awans do mistrzostw Polski.
Pojedynek Ady Górskiej z Anią Wereszczaka
W turnieju indywidualnym juniorek nie udało się niestety wywalczyć awansu Aleksandrze Lau. Po przegranej z Głodek, Ola miała wolny los, a potem pewnie pokonała swoją niedawną rywalkę z finału mistrzostw województwa Patrycję Piętkę (GTKS Wiązowna). Ole niestety nie dała już rady pokonać następnej rywalki - Patrycji Kostro (KTS Wysokie Mazowieckie - woj. podlaskie), i ostatecznie zajęła 4. miejsce w turnieju.

W Toruniu Ola i Sylwia po raz trzeci zagrają o mistrzostwo Polski w drużynie. Wcześniej grały w kategorii młodziczek i kadetek, teraz przyszedł czas na start w juniorkach i to w pierwszym roku, kiedy obie przeszły do tej kategorii wiekowej

Niepowodzenie w turnieju indywidualnym odbiła sobie jednak wygrywając wraz z Sylwią Szelkowską turniej drużynowy, pozostawiając w pokonanym polu zespoły UKS Alfa Gostynin, UKS Żaczek Fajsławice (lubelskie) i... UPKS Arka Ryki. W meczu przeciwko temu zespołowi Ola wzięła rewanż za przegraną w turnieju indywidualnym i pokonała Kamilę Głodek 3:1 w setach.

Kadetki w składzie Bagrowska, Wereszczaka, Anna Nowakowska dzięki absencji zespołów z Podlasia oraz Warmii i Mazur miały nieco krótszą drogę do finałów Drużynowych Mistrzostw Polski, co wcale nie znaczy, że nie mniej emocjonującą. O awansie decydował tylko jeden mecz z ULKS Dzierzkowice (woj. lubelskie), wygrany przez płocczanki 3:1. Doszło tu do rewanżu pomiędzy Moniką Zdyb a Anią Wereszczaka. Zawodniczki stoczyły bardzo efektowny pojedynek, który w którym aż trzy sety kończone były wysokim wynikiem po grze na przewagi. Niestety, rewanż udał się zawodniczce z lubelskiego, cały mecz zakończył się jednak zwycięstwem płocczanek.

Mistrzostwa Polski Juniorek odbędą się już za kilkanaście dni w Toruniu. Ola Lau i Sylwia Szelkowska będą ustanawiać klubowe i płockie standardy na przyszłość w tym turnieju, są pierwszymi zawodniczkami Nadwiślanina, które wezmą udział w zawodach na tak wysokim szczeblu w tej kategorii wiekowej.

Na finałowe turnieje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - mistrzostw Polski kadetek, młodszym płocczankom przyjdzie czekać niemal dwa miesiące. OOM w tenisie stołowym zaplanowano na przełom czerwca i lipca, a turnieje odbędą się w Krakowie. W turnieju indywidualnym najwyższe miejsce z zawodniczek Nadwiślanina zajęła w ubiegłym sezonie Aleksandra Lau (17-24), podobnie jak w deblu (9-16), w grze mieszanej (5-8) oraz w drużynie z Sylwią Szelkowską (5-8). To dość wysoka postawiona poprzeczka.

Dla Katarzyny Bagrowskiej będzie to już trzeci z rzędu turniej mistrzostw Polski w jej kategorii wiekowej. Rok temu płocczanka zdobyła mistrzostwo Polski młodziczek, teraz będzie jednak znacznie trudniej, gdyż będzie rywalizowała z zawodniczkami starszymi o rok. Anna Wereszczaka zagra po raz drugi z rzędu w mistrzostwach Polski PZTS, zaś dla Anny Nowakowskiej udział w turnieju drużynowym będzie debiutem w zawodach tej rangi.

Ciechanów, 28 kwietnia 2012 r.
Półfinały Mistrzostw Polski
Turnieje indywidualne
Kadetki - I runda: Anna Wereszczaka (MLUKS Nadwiślanin Płock) - Paulina Żukowska (LUKS ABC Żak Pisanica) 3:1 (5-11, 11-7, 11-7, 11-8); Katarzyna Bagrowska (Nadwiślanin) - Gabriela Sienkiewicz (KTS Sygnał Lublin) 3:2 (9-11, 8-11, 11-5, 11-6, 11-6). Półfinały: Monika Zdyb (ULKS Dzierzkowice) - Wereszczaka 1:3 (4-11, 7-11, 11-3, 7-11); Bagrowska - Ada Górska (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński) 3:2 (9-11, 11-13, 11-8, 11-6, 12-10). Finał: Bagrowska - Wereszczaka 3:0 (11-9, 11-7, 11-3). Finał o II miejsce: Wereszczaka - Górska (4-11, 11-8, 6-11, 11-6, 11-6). Kolejność końcowa: 1. Bagrowska (awans), 2. Wereszczaka (awans), 3. Górska, 4. Aleksandra Ciołko (UKS TS Płomień Dobrzeniewo Duże - woj. podlaskie).
Juniorki - I runda: Kamila Głodek (UPKS Arka Ryki) - Aleksandra Lau (Nadwiślanin) 3:0 (11-5, 11-3, 11-7). Turniej o II miejsce - II runda: Lau - Patrycja Piętka (GKTS Wiązowna) 3:0 (12-10, 11-5, 11-9). Półfinał: Patrycja Kostro (KTS Wysokie Mazowieckie) - Lau 3:1 (11-6, 13-11, 11-13, 11-5). Kolejność końcowa: 1. Kinga Gilewska (UKS TS Ósemka Białystok), 2. Kostro, 3. Głodek, 4. Lau.
Turnieje drużynowe
Kadetki - grupa A
MLUKS Nadwiślanin Płock - ULKS Dzierzkowice 3:1
Anna Wereszczaka - Monika Zdyb 1:3 (18-16, 14-16, 14-16, 9-11); Katarzyna Bagrowska - Klaudia Rachoń 3:0 (11-3, 11-3, 11-8); Bagrowska/Wereszczaka - Zdyb/Rachoń 3:1 (11-6, 7-11, 11-7, 11-5); Bagrowska - Zdyb 3:1 (11-6, 10-12, 14-12, 12-10).
Kolejność końcowa: 1-2. Nadwiślanin (awans), UKS Bobry Bobrowniki (awans), 3-4. UKS Return Piaseczno, Dzierzkowice, 5. LUKS ABC Żak Pisanica.
Juniorki
MLUKS Nadwiślanin Płock - UKS Alfa Gostynin 3:0
Sylwia Szelkowska - Lidia Durmaj 3:2 (2-11, 6-11, 11-5, 11-6, 12-10); Aleksandra Lau - Anna Zawitowska 3:1 (10-12, 11-9, 11-5, 11-3); Lau/Szelkowska - Durmaj/Magdalena Szczodrowska 3:0 (11-8, 11-5, 11-9).
MLUKS Nadwiślanin Płock - UKS Żaczek Fajsławice 3:1
Aleksandra Lau - Dorota Bielesza 3:1 (7-11, 11-3, 11-7, 11-4); Sylwia Szelkowska - Kamila Kulbaka 2:3 (11-7, 11-9, 9-11, 8-11, 8-11); Lau/Szelkowska - Kulbaka/Bielesza 3:1 (9-11, 11-2, 11-2, 11-5); Lau - Kulbaka 3:0 (11-0, 11-6, 11-2).
MLUKS Nadwiślanin Płock - UPKS Arka Ryki 3:1
Aleksandra Lau - Klaudia Kozieł 3:1 (9-11,  11-6, 11-9, 11-5); Sylwia Szelkowska - Kamila Głodek 0:3 (7-11, 6-11, 11-13); Lau/Szelkowska - Głodek/Kozieł 3:1 (12-10, 8-11, 11-8, 11-5); Lau - Głodek 3:1 (11-8, 8-11, 11-4, 11-9).
Kolejność końcowa: 1. Nadwiślanin (awans), 2. Arka (awans), 3. Alfa, 4. Żaczek.