.

.

wtorek, 22 listopada 2011

Wiceliderki na koniec pierwszej rundy!

Trzecim zwycięstwem z rzędu dziewczęta Nadwiślanina Płock zakończyły pierwszą rundę rozgrywek II ligi kobiet. Pokonując u siebie 7:3 KS Puznówka 1996 płocczanki zachowały pozycję wicelidera tabeli, którą utrzymają do rundy rewanżowej, jaka zostanie rozegrana w przyszłym roku.

KS Puznówka przyjechała do Płocka tradycyjnie w rodzinnym składzie: Weronika Rosłaniec, Katarzyna Rosłaniec, Karolina Nowak i Dominika Rosłaniec
Wiceliderki II ligi kobiet MOZTS - MLUKS Nadwiślanin Płock
Rywalki z klubu z powiatu garwolińskiego, choć płocczanki nigdy z nimi nie przegrały, od zawsze były trudnymi przeciwniczkami. Tak samo było i tym razem. O zwycięstwie, po wygraniu przez płocczanki gier podwójnych, zadecydowały dopiero pojedynki singlowe w drugiej serii.

Ostatni mecz w rundzie poprowadziło aż dwóch licencjonowanych sędziów. Od lewej: Grzegorz Bor i Leon Pawlak
Niesamowicie dramatyczny dla nadwiślanek był już pierwszy pojedynek meczu, w którym spotkały się kadetki - Dominika Rosłaniec - obecnie nr 1 w tej kategorii wiekowej w województwie i numer 9 w kraju, z rok młodszą Katarzyną Bagrowską. Płocczanka po wygraniu pierwszego seta w dwóch następnych jako pierwsza zdobywała dziewiąty punkt, ale potem nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, ostatecznie przegrywając 1:3 w setach.

Ola Lau w zakończonej rundzie popisała się stuprocentowym wskaźnikiem zwycięskich gier

Na drugim stole za niespodziankę uznano zwycięstwo Karoliny Nowak z Puznówki z Anną Nowakowską. Planowo swoje pojedynki wygrały po 3:0 w setach Anna Wereszczaka i Aleksandra Lau, nie sprawiając zawodu trenerowi. Dzięki temu po pierwszej części gier pojedynczych by remis.

Debel starszych dziewcząt - Sylwia Szelkowska i Ola Lau
Potem było dramatycznie, kiedy w trakcie gry podwójnej Katarzyna Bagrowska doznała urazu barku. Szczęśliwie jednak dograła zwycięską grę deblową do końca i również dzięki zwycięstwu debla starszych dziewcząt, przed drugą serią gier płocczanki mogły się cieszyć z prowadzenia w meczu 4:2. Do zwycięstwa brakowało dwóch wygranych pojedynków.

Pierwszy na korzyść Nadwiślanina rozstrzygnęła Aleksandra Lau pokonując, choć z pewnymi problemami, Karolinę Nowak. Szósty punkt meczowy zdobyła dla Nadwiślanina Sylwia Szelkowska, która zastąpiła na pierwszym stole Bagrowską. Sylwia pokonała Weronikę Rosłaniec 3:2, choć była już w ciężkich tarapatach. Przegrywała w setach 0:2, ale po przełamaniu rywalki w trzeciej partii grała coraz pewniej, piątego seta wygrywając aż 11:2.

Na koniec meczu, bardzo ciekawy i efektowny pojedynek stojący, na wysokim poziomie rozegrały Dominika Rosłaniec i Anna Wereszczaka. Płocczanka była bardzo blisko przełamania rywalki w czwartym, jak się okazało, ostatnim secie ale w grze na przewagi, gdy wszystko jest możliwe musiała uznać wyższość rywalki.

Ania Wereszczaka postawiła bardzo trudne warunki Dominice Rosłaniec
Mimo, że czterem z sześciu ligowych zespołów zostało do rozegrania po jednym zaległym meczu, płocczanki, niezależnie od tych rozstrzygnięć zakończą rozgrywki rundy jesiennej na drugim miejscu w tabeli, najwyższym w historii klubu. Prawem gry w barażach o pierwszą ligę premiowane jest jednak tylko pierwsze miejsce na koniec rozgrywek, o które w rundzie rewanżowej płocczanki mogą już nie mieć szans powalczyć, nawet jeśli wygrają wszystkie pozostałe mecze.

W piątek, przed niedzielnym spotkaniem ligowym, dziewczęta Nadwiślanina zagrały w pierwszym turnieju tegorocznej, siódmej już edycji Grand Prix Iłowa o Puchar Przewodniczącego MKOiW NSZZ Solidarność w Płocku. Wszystkie wystartowały w kategorii kobiet open i zajęły pięć pierwszych miejsc. Podczas turnieju doszło jednak do wielu ciekawych pojedynków między zawodniczkami Nadwiślanina, w których żadna nie odpuszczała. Gry te stały na tyle wysokim poziomie, że wzbudziły ogromne zainteresowanie miejscowej publiczności, która momentami dopingowała to jedną, to drugą zawodniczkę Nadwiślanina nagradzając wiele zagrań brawami.

Podium pełne dziewcząt Nadwiślanina

II liga kobiet MOZTS
20 listopada 2011 r, Płock
MLUKS Nadwiślanin Płock - KS Puznówka 1996 7:3
Katarzyna Bagrowska - Dominika Rosłaniec 1:3 (11-8, 9-11, 9-11, 6-11); Aleksandra Lau - Katarzyna Rosłaniec 3:0 (11-6, 11-6, 11-5); Anna Wereszczaka - Weronika Rosłaniec 3:0 (11-2, 11-5, 11-9); Anna Nowakowska - Karolina Nowak 0:3 (6-11, 9-11, 6-11); Lau/Sylwia Szelkowska - D. Rosłaniec/W. Rosłaniec 3:1 (11-6, 8-11, 11-9, 11-6); Wereszczaka/Bagrowska - K. Rosłaniec/Nowak 3:1 (11-6, 9-11, 11-9, 11-6); Szelkowska - W. Rosłaniec 3:2 (7-11, 10-12, 11-9, 11-5, 11-2); Lau - Nowak 3:1 (11-3, 9-11, 11-5, 11-9); Wereszczaka - D. Rosłaniec 1:3 (4-11, 11-7, 7-11, 10-12); Nowakowska - K. Rosłaniec 3:0 (11-5, 11-9, 11-3).

VII Turniej o Puchar Przewodniczącego
Komisji Oświaty i Wychowania
 Regionu Płockiego NSZZ "Solidarność"
Iłów, 18 listopada 2011 r.
Kobiety, kategoria open. Gry zawodniczek Nadwiślanina między sobą - ćwierćfinał: Katarzyna Bagrowska - Anna Wereszczaka 3:2 (16-14, 15-13, 10-12, 4-11, 11-9); półfinały: Anna Nowakowska - Aleksandra Lau 0:3 (3-11, 7-11, 5-11); Sylwia Szelkowska - Bagrowska 3:1 (8-11, 11-9, 3-11, 4-11); finał: Lau - Bagrowska 3:2 (7-11, 11-9, 9-11, 11-4, 11-9).
Turniej pocieszenia o III miejsce - półfinał: Nowakowska - Wereszczaka 2:3 (11-13, 8-11, 1-11, 11-4, 4-11); finał: Szelkowska - Wereszczaka 2:3 (11-9, 8-11, 8-11, 11-7, 7-11).
Kolejność końcowa: 1. Lau, 2. Bagrowska, 3. Wereszczaka, 4. Szelkowska, 5. Nowakowska (uczestniczyło 12 zawodniczek)