poniedziałek, 23 czerwca 2014

Znacząco i spektakularnie

Jak co roku czerwiec dla tenisistek i tenisistów stołowch "Nadwiślanina" Płock obfity był w starty kończące bieżący sezon. Nie zabrakło sukcesów. Najbardziej znaczący odniosła Katarzyna Bagrowska zajmując miejsce 17-24. w Mistrzostwach Polski Juniorek. Najbardziej spektakularny stał się udziałem przedstawiciela najmłodszych dzieci trenujących pod okiem Grzegorza Lipczyńskiego, 9-letniego Wiktora Smolickiego, który zdobył brązowy medal mistrzostw województwa mazowieckiego w kategorii skrzat. Miejsce 5-8. w Finale Ogólnopolskim Licealiady zajęły zawodniczki pierwszego zespołu Nadwiślanina, reprezentując barwy LO V w Płocku. Zespół juniorek Nadwiślanina zdobył także brązowy medal mistrzostw Mazowsza w swojej kategorii wiekowej.


Zwycięzcy VIII Memorialu Karola Środy w kategorii open. Od lewej: Xu Wen Liang (2. m-ce) i Wen Wen Liu (1. m-ce)Preludium do startów kończących sezon stanowił tymczasem VIII Ogólnopolski Memoriał im. Karola Środy, od kilku lat połączony z memoriałem niezapomnianego zawodnika i działacza "Nadwiślanina" - Waldemara Witkowskiego. Karol Środa, dziś legendarny już płocki sportowiec odnosił sukcesy nie tyko przy ping-pongowych stołach, ale także był cenionym napastnikiem pierwszego zespołu piłki nożnej Wisły Płock. 

Impreza współfinansowana przez Urząd Miasta Płocka
W tym roku działaczom "Nadwiślanina" udało się reaktywować ten cieszący się zainteresowaniem turniej dzięki współfinansowaniu przez Urząd Miasta Płocka. Do walki o cenne nagrody stanęło kilkudziesięciu tenisistów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii open, w Płocku tak jak na całym świecie triumfowali zawodnicy z azjatyckimi korzeniami - WenWen Liu i Xu WenLiang, ale kilku płocczan mogło się cieszyć z urwania seta rywalowi i rywalce z Chin. W kategorii powyżej 40 lat triumfował Robert Wojnarski (Victoria Płock) przed Dariuszem Pietrzakiem z Nadwiślanina.

Nazajutrz po rozgrywkach memoriałowych juniorki "Nadwiślanina" wzięły udzial w drużynowych mistrzostwach województwa. W meczu o srebrny medal i jednocześnie awans do Drużynowych Mistrzostw Polski niespodziewanie uległy zespołowi KS Puznówka 1996 1:3 i musiały swoje apetyty zadowolić zaledwie brązowym medalem mistrzostw Mazowsza. O porażce zadecydowała niezwykle emocjonująca gra podwójna pomiędzy siostrami Rosłaniec a Anną Nowakowską i Sylwią Szelkowską. Płocczanki prowadziły już 2:1 w setach by niestety dwie ostatnie partie przegrać minimalną różnicą wygranych piłek, w tym czwary set na przewagi. 

Tydzień później Aleksandra Lau, Anna Nowakowska i Sylwia Szelkowska reprezentując barwy LO V, do którego uczęszczają, wyruszyły na podbój Ogólnopolskiego finału Licealiady. Wyjazd na zawody, które odbyły się w Łodzi był w całości sponsorowany przez sklep "Mo....... Pod Trzynastką". Pierwszy występ dziewcząt z Nadwiślanina w tej imprezie zakończył się pełnym sukcesem, z którego wraz z zawodniczkami cieszyła się ich nauczycielka Tatiana Szyczkow. Po pokonaniu zespołów z Bydgoszczy i Nysy płocczanki awansowały do fazy pucharowej Liceliady. Tam jednak w niezwykle zaciętym meczu, musialy uznać wyższość V LO z Lublina, późniejszych złotych medalistek imprezy, ale miejsce 5-8. w ścisłej krajowej czołówce nie tylko może dawać powody do satysfakcji, ale także jest bardzo dobrym prognostykiem przed przyszłym sezonem i rokiem szkolnym. 

Tylko jeden pojedynek przegrał tymczasem Wiktor Smolicki, jedyny reprezentant Nadwiślanina w rozegranych w Warszawie mistrzostwach województwa mazowieckiego skrzatów (rocznik 2005 i młodsi). W półfinale zatrzymał płocczanina Mateusz Zalewski (KS Sokół Serock). W meczu o trzecie miejsce wychowanek Grzegorza Lipczyńskiego po niesamowitej walce pokonał Dawida Staniszewskiego, również z Serocka 3:2, dzieki czemu mógł się cieszyć pierwszy raz w swojej zaczynającej się, miejmy nadzieję, karierze miejscem na podium mistrzostw Mazowsza.

Wiktor Smolicki (trzeci z prawej) na trzecim miejscu podium mistrzostw województwa mazowieckiego. Za nim trener Grzegorz Lipczyński

Na koniec przyszedł czas na najważniejszą imprezę sezonu dla pięciu juniorek "Nadwiślanina" - Indywidualne Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. Awans ze szczebla wojewódzkiego wywalczyła sobie wcześniej tylko jedna z nich - Katarzyna Bagrowska, kiedy wygrała mazowieckie eliminacje. Pozostałe zawodniczki musiały wziąć udział w eliminacjach odbywających się w Lidzbarku Warmińskim bezpośrednio przed mistrzostwami. Jako pierwsza zameldowała się w turnieju głównym, zajmując drugie miejsce w grupie eliminacyjnej Aleksandra Lau. Przepustkę do udziału w IMP dały jej zwycięstwa nad Sylwią Szelkowska (los skojarzył obie zawodniczki Nadwiślanina w jednej grupie) oraz nad  Karoliną Bejenką z UZTS Barcin.

Pozostałe trzy juniorki, jakby na komendę, awans do turnieju głównego uzyskały w tej samej fazie eliminacji, drugiej rundzie turnieju barażowego, wygrywając swoje pojedynki stosunkiem setów 3:1. Anna Wereszczaka pokonała Natalię Guzdek z (JKTS Jastrżębie), Anna Nowakowska - Magdalenę Przesmycką z SCKiS Hals Warszawa, a Sylwia Szelkowska - Paulinę Komisarską z UKS Chrobry Międzyzdroje. Uzyskując w komplecie awans do turnieju głównego Mistrzostw Polski Juniorek, dziewczęta zapisały piękną kartę w historii swojego klubu. Jeszcze nigdy w historii "Nadwiślanin" nie miał aż takiej dużej reprezentacji w tej imprezie. Jednocześnie płocki klub miał najliczniejszą reprezentację w turnieju głównym imprezy wraz z KS Bronowianką z Krakowa, klubem o znacznie większych możliwościach organizacyjnych, który również wprowadził pięć zawodniczek do turnieju finałowego.

Od lewej: Paulina Stachecka (Nadarzyn), Katarzyna Bagrowska, Aleksandra Lau i Anna Wereszczaka podczas oficjalnego otwarcia Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Lidzbarku. Wśród dziewcząt Nadwiślanin Płock wraz z Bronowianką Kraków były najliczniej reprezentowanymi klubami podczas tej imprezy

Niestety, Nowakowska, Szelkowska i Wereszczaka, tak jak na komendę awansowały, tak i na komendę odpadły z turnieju głównego i z turnieju pocieszenia. Na otarcie łez pozostaje im fakt, że startując z niskimi numerami startowymi (odpowiednimi do rankingu) musiały mierzyć siły z zawodniczkami ze ścisłej krajowej czołówki. Najdłużej z tej trójki walczyła Anna Nowakowska, która w pierwszej rundzie turnieju pocieszenia stoczyła emocjonujący pojedynek z Magdaleną Iracką z TS Oborniki, niestety, przegrany 2:3. Pierwszej rundy turnieju głównego nie przeszła także Katarzyna Bagrowska (porażka 3:4 z Natalią Ciemną z IKTS Noteć Inowrocław). Ale Katarzyna doszła potem aż do przedostatniej rundy turnieju pocieszenia.

Dziewczętom Nadwiślanina w pierwszej rundzie turnieju Mistrzostw Polski przyszło potykać się z zawodniczkami ze ścisłej krajowej czołóki. Na zdjęciu Anna Nowakowska w pojedynku z Martą Chrabąszcz z KU AZS UE Wrocław. Sylwia Szelkowska miała jeszcze bardziej trudną przeciwniczkę - rozstawioną z numerem 4. Karolinę Lalak z Arki Ryki, późniejszą brązową medalistkę mistrzostw

Tymczaem Aleksandra Lau w pierwszej rundzie turnieju głównego pokonała znaną sobie z rozgrywek na Mazowszu Paulinę Stachecką z GLKS Nadarzyn. W drugiej rundzie mimo nawiązania walki, nie dała rady znacznie wyżej rozstawionej w turnieju Kindze Falarz z MKS Jedynka Łódź i zakończyła rywalizację jeden przedział miejsc wyżej od swoich klubowych koleżanek. Z wyjątkiem Kasi, która od pierwszej rundy turnieju pocieszenia pokonywała kolejne rywalki. Najwyżej notowaną - Dagmarę Baranowską z UPKS Arka Ryki pokonała 3:1 w III rundzie, co dało jej prawo gry w turnieju indywidualnym kolejnego dnia mistrzostw. Niestety, w IV z V rund uległa 1:3 Annie Caban z Jedynki Łódź, zawodniczce, która w pierwszej rundzie turnieju głównego wyeliminowała Annę Wereszczaka.  

Poza turniejem singlowym mistrzostwa rozegrano także w konkurencjach gier podwójnych i mieszanych. W mikstach żadna z par z płocczankami nie awansowała do drugiej rundy. W grze podwójnej na drugiej rundzie zakończyła swój udział eksportowa para "Nadwiślanina" - Bagrowska/Lau, Blisko sprawienia niemałej sensacji były w tym turnieju Anna Wereszczaka w parze z Agatą Klabińską z KS Stella Gniezno. Płocko-gnieźnieński debel zdecydowanie pokonał w pierwszej rundzie znacznie wyżej notowane zawodniczki z Jedynki Łódź - Annę Caban i Kingę Falarz. Potem w drugiej rundzie płocczance i gnieźniance zabrakło zaledwie krzty doświadczenia i ogrania by pokonać jeszcze wyżej notowaną parę - Monika Klimczak (SCKiS Hals Warszawa)/Dominika Banaś (TTS Polonia Bytom), późniejsze brązowe medalistki w grze podwójnej.

Dla Aleksandry Lau i Sylwii Szelkowskiej występ w Lidzbarku Warmińskim był ostatnim w kategorii juniorek, w przyszłym sezonie będą reprezentować swój klub w kategorii młodzieżowej (18-21 lat) i w kategorii seniorek. Anna Nowakowska pozostanie juniorką jeszcze przez jeden sezon, a Anna Wereszczaka i Katarzyna Bagrowska przez dwa sezony.

Płock, 31 maja 2014 r.
VIII Memoriał Karola Środy i Waldemara Witkowskiego
Kategoria open: 1.WenWen Liu, 2. Xu WenLiang, 3. Michał Murawski, 4. Sebastian Kopacki, 5. Krzysztof Niedzielak, 6. Michał Markowski.
Kat. powyżej 40 lat: 1. Robert Wojnarski, 2. Dariusz Pietrzak, 3. Hubert Pożarowszczyk, 4. Jacek Kisiel, 5. Marek Kamiński, 6. Mirosław Krajewski.Wyszogród, 1 czerwca 2014 r
Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Juniorek
Mecz o awans do Mistrzostw Polski 
(półfinał mistrzostw województwa)
KS Puznówka 1996 - MLUKS Nadwiślanin Płock 3:1
Dominika Rosłaniec - Sylwia Szelkowska 3:0 (11-7, 11-9, 11-6); Weronika Rosłaniec - Anna Wereszczaka 0:3 (7-11, 6-11, 6-11); D. Rosłaniec/W.Rosłaniec - Szelkowska/Anna Nowakowska 3:2 (9-11, 11-8, 11-13, 11-7, 11-9); D. Rosłaniec - Wereszczaka 3:0 (11-8, 11-9, 11-9).

Łódź, 6-7 czerwca 2014 r.
Drużynowy Ogólnopolski Finał Licealiady
Faza grupowa - Grupa C: V LO Białystok (Aleksandra Dąbrowska, Klaudia Nawrocka) - V LO Płock (Aleksandra Lau, Sylwia Szelkowska, Anna Nowakowska) 3:1; XI LO Bygdoszcz (Iwona Łuszczek, Karolina Bejenka, Marta Zielińska) - V LO Płock 1:3; Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie (Natalia Kasperowicz, Aleksandra Kurczak) - V LO Płock 1:3. Pozostałe wyniki w grupie: V LO Białystok - XI LO Bygdoszcz 3:1; V LO Białystok - DLH Nysa 3:0; XI LO Bydgoszcz - DLH Nysa 3:0. Kolejność w grupie: 1. V LO Białystok, 2. V LO Płock (awans do fazy pucharowej), 3. XI LO Bydgoszcz, 4. DLH Nysa.
Faza pucharowa - ćwierćfinały: V LO Lublin (Natalia Cięszczyk, Karolina Lalak, Gabriela Sienkiewicz) - V LO Płock 3:2. Kolejność końcowa: 1. V LO Lublin, 2. XXXII LO Łódź (Anna Caban, Kinga Falarz, Wiktoria Przywara), 3-4. XVIII LO Kraków (Aleksandra Falarz, Dominika Wołowiec, V LO Białysotk, 5-8. V LO Płock, ... (sklasyfikowano 16 zespołów). Wyjazd sponsorowany przez sklep "Mo....... Pod Trzynastką"

Warszawa, 8 czerwca 2014 r.
Indywidualne Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Skrzatów
Chłopcy - II runda (1/8): Wiktor Smolicki (MLUKS Nadwiślanin Płock) - Tomasz Ogrodnik (UKS Return Piaseczno) 3:0 (12-10, 11-6, 11-3). Ćwierćfinały: Smolicki - Mikołaj Giereło 3:0 (11-8, 11-7, 11-9). Półfinał: Mateusz Zalewski (KS Sokół Serock) - Smolicki 3:0 (11-3, 11-6, 11-8). Mecz o III miejsce: Smolicki - Dawid Staniszewski (Sokół) 3:2 (8-11, 11-8, 10-12, 11-8, 11-5).
Kolejność końcowa: 1. Szymon Wiśniewski (KS Bogoria Grodzisk Maz.) , 2. Zalewski, 3. Smolicki, 4. Staniszewski... (sklasyfikowano 25 zawodników).


Lidzbark Warmiński, 11-15 czerwca 2014 r.
Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek
Turniej eliminacyjny
Grupa B: Anna Wereszczaka (MLUKS Nadwiślanin Płock) - Ewelina Drewniany (LUKS Skrzyszów) 3:2 (11-6, 11-4, 11-13, 7-11, 12-10); Andżelika Maciąg (UKS Gim-Tim 5 Stalowa Wola) - Wereszczaka 3:1 (11-6, 12-10, 8-11, 11-8); Wereszczaka - Martyna Zygadło (niestowarzyszona) 1:3 (10-12, 11-7, 8-11, 5-11). Pozostałe wyniki: Maciąg - Zygadło 3:1; Zygadło - Drewniany 2:3; Maciąg - Drewniany 3:0. Kolejność: 1. Maciąg, 2. Zygadło (obie awans do turnieju głównego), 3. Drewniany, 4. Wereszczaka (obie awans do turnieju barażowego).
Grupa D: Anna Nowakowska (Nadwiślanin) - Kinga Płachta (LUKS Chełmno) 3:1 (11-7, 11-8, 6-11, 11-2); Alicja Śliwa (KS Bronowianka Kraków) - Nowakowska 3:0 (13-11, 11-3, 11-3); Natalia Kłaput (Bronowianka) - Nowakowska 3:1 (12-10, 10-12, 11-4, 11-6). Pozostałe wyniki: Śliwa - Kłaput 1:3; Kłaput - Płachta 3:2; Śliwa - 3:1. Kolejność: 1. Kłaput, 2. Śliwa, 3. Nowakowska, 4. Płachta.
Grupa F: Aleksandra Lau (Nadwiślanin) - Sylwia Szelkowska (Nadwiślanin) 3:1 (12-10, 11-8, 12-14, 14-12); Lau - Kamila Głodek (UPKS Arka Ryki) 0:3 (5-11, 8-11, 11-13); Szelkowska - Karolina Bejenka (UZTS Barcin) 3:2 (10-12, 11-8, 9-11, 12-10, 11-6); Lau - Bejenka 3:1 (11-3, 11-13, 11-8, 11-9); Głodek - Szelkowska 3:2 (11-5, 16-14, 5-11, 6-11, 11-7). Kolejność: 1. Głodek, 2. Lau, 3. Szelkowska, 4. Bejenka.
Faza barażowa - I runda: Szelkowska - Justyna Kopeć (MKS Czechowice-Dziedzice) 3:0 (11-6, 11-6, 11-6). II runda: Natalia Guzdek (JKTS Jastrzębie) - Wereszczaka 1:3 (5-11, 11-1, 6-11, 7-11); Magdalena Przesmycka (SCKiS Hals Warszawa) - Nowakowska 1:3 (5-11, 11-6, 6-11, 6-11); Paulina Komisarska (UKS Chrobry Międzyzdroje) - Szelkowska 1:3 (8-11, 3-11, 11-8, 7-11). Awans do turnieju głównego: Szelkowska, Nowakowska, Wereszczaka.
Turniej główny - I runda (1/32): Karolina Lalak (Arka) - Szelkowska 4:0 (11-2, 11-9, 12-10, 11-7); Anna Caban (MKS Jedynka Łódź) - Wereszczaka 4:0 (11-5, 11-8, 11-7, 11-5); Natalia Ciemna (IKTS Noteć Inowrocław) - Katarzyna Bagrowska (Nadwiślanin) 4:3 (11-8, 11-9, 8-11, 8-11, 11-8, 7-11, 11-9); Marta Chrabąszcz (KU AZS UE Wrocław) - Nowakowska 4:0 (11-3, 11-3, 11-7, 11-8); Paulina Stachecka (GLKS Nadarzyn) - Lau 2:4 (8-11, 12-14, 5-11, 11-7, 15-13, 9-11). II runda (1/16): Kinga Falarz (Jedynka) - Lau 4:0 (11-6, 11-7, 12-10, 11-9).
Turniej pocieszenia - I runda (o miejsca 9-48.): Julia Bibik (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński) - Szelkowska 3:0 (11-9, 11-0, 11-9); Patrycja Kapek (LKS Rój Żory) - Wereszczaka 3:0 (11-2, 11-5, 11-6); Bagrowska - Agata Fiedurek (UKS Kusy Laskowice) 3:2 (11-6, 11-9, 9-11, 7-11, 11-7); Nowakowska - Monika Iracka (UKS TS Oborniki) 2:3 (7-11, 11-6, 9-11, 11-9, 5-11). II runda (o miejsca 9-32.): Lau - Kłaput 1:3 (6-11, 20-18, 9-11, 8-11); Adriana Kołaszewska (Chrobry) - Bagrowska 0:3 (7-11, 5-11, 10-12). III runda (o miejsca 9-24.): Dagmara Baranowska (Arka) - Bagrowska 1:3 (10-12, 10-12, 11-9, 8-11). IV runda (o miejsca 9-16.): Caban - Bagrowska 3:1 (11-7, 5-11, 11-9, 11-5).
Kolejność końcowa: 1. Aleksandra Falarz (Bronowianka), 2. Paulina Krzysiek (KTS Optima Lublin), 3-4. Klaudia Nawrocka (KS Galaxy Białystok), Lalak, ..., 17-24. Bagrowska, ..., 33-48. Lau,..., 49-64. Nowakowska, Szelkowska, Wereszczaka.
Gra podwójna - I runda (1/16): Caban/K. Falarz - Agata Klabińska (KS Stella Gniezno)/Wereszczaka 1:3 (11-7, 8-11, 6-11, 8-11); Aleksandra Wojciechowska (LKS 45 Bujaków-Mikołów)/Dominika Wołowiec (Bronowianka) - Lau/Bagrowska 2:3 (6-11, 9-11, 11-9, 11-7, 9-11); Aleksandra Dąbrowska (Galaxy)/Nawrocka - Nowakowska/Szelkowska 3:0 (11-6, 11-6, 11-9). II runda (1/8): Monika Klimczak (Hals)/Dominika Banaś (TTS Polonia Bytom) - Klabińska/Wereszczaka 3:1 (13-11, 11-3, 9-11, 11-9); Karolina Tokarczyk (MKS Czechowice-Dziedzice)/Chrabąszcz - Bagrowska/Lau 3:1 (11-3, 8-11, 11-5, 11-6). Kolejność końcowa: 1. Joanna Kiedrowska (GKTS Gdańsk)/A. Falarz; 2. Dąbrowska/Nawrocka; 3-4. Banaś/Klimczak, Marcelina Kamińska (LUKS Straszyn)/Daria Kędzior (MRKS Gdańsk)...; 9-16. Klabińska/Wereszczaka, Bagrowska/Lau, ...; 17-32. Nowakowska/Szelkowska,...
Gra mieszana - I runda (1/32): Michał Moczko/Magdalena Kasenberg (oboje UKS Dwunastka Wrocław) - Daniel Jokiel (ZKS Drzonków)/Szelkowska 3:1 (11-5, 11-9, 2-11, 11-8); Arkadiusz Kukla (MKS Dwójka Rawa Mazowiecka)/Stachecka - Piotr Stępiński (KS Spójnia Warszawa)/Nowakowska 3:1 (10-12, 11-7, 11-8, 11-8); Marcin Balcerzak (Polonia)/Wojciechowska - Jakub Jędrzejczak (Spójnia)/Lau 3:1 (3-11, 11-8, 11-7, 11-2); Maciej Stochmal (Polonia-Białogon Kielce)/Kołaszewska - Bartosz Lebrecht (Nadarzyn)/Wereszczaka 3:1 (11-8, 11-7, 9-11, 11-5); Mikołaj Piotrowski (KS Gwiazda Bydgoszcz)/Ciemna - Jakub Załuski (GLKS Orlęta Krosnowice)/Bagrowska 3:1 (11-9, 11-9, 9-11, 11-3). Kolejność końcowa: 1. Patryk Zatówka (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz)/Natalia Bajor (KU AZS UE); 2. Jakub Folwarski (MKS Pogoń Siedlce)/A. Falarz; 3-4. Adam Dosz (MKS Pogoń Lębork)/Lalak, Damian Kreft (MRKS Gdańsk)/Paulina Knyszewska (Bronowianka); ...; 33-56. Jokiel/Szelkowska, Stępiński/Nowakowska, Jędrzejczak/Lau, Lebrecht/Wereszczaka, Załuski/Bagrowska,...  

Brak komentarzy: