.

.

poniedziałek, 30 marca 2015

Cztery medale mistrzostw Mazowsza. Ligowcom nic nie grozi

Trzy nominacje na Mistrzostwa Polski i dwie na turnieje Grand Prix Polski, cztery medale Mistrzostw Mazowsza to dorobek zawodniczek i... zawodnika MLUKS Nadwiślanin Płock w końcówce bogatego w starty marca. Zespołom ligowym Nadwiślanina wiodło się w tym czasie w kratkę. Występujące w II lidze kobiet dziewczęta Nadwiślanina BS Mazowsze są już pewne zajęcia III miejsca na koniec sezonu.

Dziewczęta Nadwiślanina wśród laureatem Młodzieżowych Mistrzostw Mazowsza. Trzecia z lewej Aleksandra Lau (srebrny medal), z tyłu trener Radosław Matlewski, dalej Sylwia Szelkowska (brązowy medal) i Magdalena Szczodrowska (IV miejsce)

Serię sukcesów rozpoczęli najmłodsi adepci tenisa stołowego. Julia Czubakowska i Kajetan Kachniewski zagrali w finałowych pojedynkach III Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego żaczek i żaków (rocznik 2004 i młodsi). Mimo dzielnej postawy oboje musieli uznać wyższość rywali, ale drugie miejsca, które zajęli dały im kwalifikację do udziału w III Grand Prix Polski. Teraz czeka ich daleka wycieczka do Krosna w województwie podkarpackim, gdzie wystartują w gronie najlepszych obecnie żaczek i żaków w kraju.

Miejsce 13-16. wśród żaczek zajęła w III WTK rozgrywanym w Warszawie Oliwia Kozakiewicz, a w przedziale miejsc niżej (17-24.) sklasyfikowano Alicję Firszt. Wśród chłopców tuż za pierwszą czwórką uplasował się Wiktor Smolicki (miejsce 5-8), Michał Czubakowski sklasyfikowany został w przedziale miejsc 17-20., a Mikołaj Skotak zajał lokatę 21-24. wśród 43 startujących.

Dwa medale Młodzieżowych Mistrzostw Mazowsza zdobyły również w stolicy Aleksandra Lau i Sylwia Szelkowska, występujące po raz pierwszy w kategorii U-21 (w tym sezonie dla roczników 1994-96). W turnieju mistrzowskim, rozgrywanym systemem każdy z każdym Ola zajęła drugie miejsce, a Sylwia trzecie. Płocczanki miały tyle samo wygranych co złota medalistka mistrzostw Weronika Rosłaniec z KS Puznówka 1996 i o końcowej kolejności decydowały wygrane sety, których płocczanki miały mniej. Aleksandra Lau musiała zadowolić się srebrnym medalem, a Sylwia Szelkowska - brązowym. Obok podium stanęła Magdalena Szczodrowska (IV miejsce).

Pierwsze dwa miejsca mistrzostw województwa dawały bezpośredni awans do Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Do Sylwii uśmiechnęło się jednak szczęście i w ostatnich chwili, dzięki dużej liczbie zdobytych w sezonie punktów w rankingu seniorek, płocczanka otrzymała nominację do udziału w mistrzostwach z listy zawodniczek rezerwowych.

W Ostródzie, gdzie rozegrano mistrzostwa, nadwiślanki zapłaciły przysłowiowe frycowe. Wygraną może pochwalić się jedynie Sylwia Szelkowska, która występując w turnieju mikstów w parze z Mikołajem Kamińskim (LKS Biała Rawska) zaliczyła zwycięstwo 3:1 (8-11, 11-7, 12-10, 13-11) w pierwszej rundzie przeciw parze Rafał Marczykowski (Dojlidy Białystok)/Kinga Gilewska (KS Galaxy Białystok). Aleksandra Lau wygrała w turnieju mistrzowskim dwa sety - jeden w grze pojedynczej przeciw późniejszej podwójnej (singiel i debel) brązowej medalistce mistrzostw - Martynie Dziadkowiec z LUKS Chełmno i drugi w grze mieszanej w parze z Michałem Murawskim (GLKS Nadarzyn) w grze przeciw Adrianowi Spychale (ZKS Drzonków) i Natalii Kocoń (Traper Złocieniec).

Wgrze pojedynczej obie płocczanki zostały sklasyfikowane w przedziale miejsc 33-48., w grze podwójnej 17-24. i w grze mieszanej 17-32. na 48 startujących par.

Katarzyna Bagrowska (z lewej) i jej partnerka deblowa Beata Kogut (Pogoń Siedlce) ze złotymi medalami Mistrzostw Mazowsza Juniorek za zwycięstwo w grze podwójnej

Gdy płockie "młodzieżówki" walczyły w Mistrzostwach Polski w Ostródzie, w Sochaczewie swoją wysoką pozycję w województwie mazowieckim potwierdziła ich młodsza koleżanka Katarzyna Bagrowska. W Mistrzostwach Mazowsza Juniorek zdobyła dwa medale - złoty w grze podwójnej w parze z Beatą Kogut z Pogoni Siedlce i srebrny, jak przed rokiem, w grze pojedynczej. Płocczanka już wczesniej zapewniła sobie udział w Mistrzostwach Polski Juniorek, gdzie zagra zarówno w turnieju indywidualnym, jak i drużynowym.

W II lidze kobiet dziewczęta Nadwiślanina BS Mazowsze Płock najpierw uległy na wyjeździe Spójni Warszawa 3:7 (punkty dla Płocka: Lau i Bagrowska po 1,5 pkt.), by w meczu u siebie pewnie pokonać IKTS Broń Radom 8:2 (punkty zdobyły: Bagrowska i Szelkowska po 2,5 pkt; Lau i Magdalena Szczodrowska po 1,5 pkt.). Tym samym na dwie kolejki przed końcem rozgrywek płocczanki zapewniły sobie trzecie miejsce na koniec rozgrywek. Niestety, wyższa lokata również nawet matematycznie "nie grozi" dziewczętom Nadwiślanina BS Mazowsze, Po dwóch ostatnich meczach na trzecie miejsce rankingu zawodniczek II ligi MZTS awansowała Katarzyna Bagrowska, która może się pochwalić jak dotąd 75 procentową skutecznością (12 wygranych pojedynków, przy czterech porażkach).

Tymczasem występujący w grupie mistrzowskiej III ligi mężczyzn zawodnicy Nadwiślanina Płock zanotowali dwa zwycięstwa pod rząd. Najpierw pokonali u siebie 8:6 UKS 14 Ursus, by następnie dość sensacyjnie pokonać Spójnię III Warszawa 8:4. Płocczanie są czwartym miejscu w grupie mistrzowskiej, ale podobnie jak dziewczętom, nie grozi im ani spadek z III ligi, ani awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Udział zawodniczek i zawodników Nadwiślanina Płock w rozgrywkach ligowych i wojewódzkich turniejach kwalifikacyjnych oraz w imprezach rangi ogólnopolskiej jest możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka w ramach wykonywania przez klub zadania publicznego pn. ORGANIZACJA SZKOLENIA SPORTOWEGO ORAZ UDZIAŁ WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM ROZGRYWEK LIGOWYCH W ZAKRESIE TENISA STOŁOWEGO.