.

.

sobota, 7 września 2013

Pierwsze koty za płoty

Zespół LUKS Agro Sieć Chełmno okazał się zbyt mocny by dziewczęta beniaminka I ligi kobiet Nadwiślanina BS Mazowsze Płock zyskały coś więcej niż doświadczenie w swej pierwszej potyczce na tym szczeblu rozgrywek. Doświadczenie było dość gorzkie, bo nadwiślanki przegrały na sucho - 0:10. Historycznego pierwszego seta w I lidze dla płocczanek zdobyła Anna Nowakowska w grze przeciw tegorocznej brązowej medalistce mistrzostw Polski juniorek w grze mieszanej Martynie Dziadkowiec. I właśnie na zdobywaniu setów muszą się na razie skoncentrować płocczanki, absolutne debiutantki na tym szczeblu rozgrywek.

LUKS Agro Sieć Chełmno wystąpił w Płocku w swym najmocniejszym składzie. Od lewej: Martyna Dziadkowiec, Anika Kocoń, Agnieszka Moskal, Katarzyna Hennig

W meczu z ósmym zespołem grupy północnej I ligi kobiet w ubiegłym sezonie dziewczęta Nadwiślanina ugrały zaledwie cztery partie. Ale aż 12 z 30 przegranych przez płocczanki partii kończyło się minimalną różnicą piłek. Trzy sety zakończyły się walką na przewagi.

Zespół Nadwiślanina BS Mazowsze Płock wyszedł do prezentacji przed pierwszym, historycznym, meczem w I lidze w następującym składzie (od lewej): Katarzyna Bagrowska, Sylwia Szelkowska, Anna Nowakowska, Anna Wereszczaka i Aleksandra Lau

Właśnie od takiego seta rozpoczął się pierwszy pojedynek na drugim tzw. słabszym stole, w którym Anna Wereszczaka podejmowała Katarzynę Hennig trzecią kadetkę w Polsce ubiegłego sezonu. Mimo prowadzenia 5:0 w tym secie płocczanka zbyt szybko chyba uwierzyła w swój dobry dzień, bo kilka niefortunnych zagrań rywalka wykorzystała by najpierw wyrównać stan seta, a potem zdobyć prowadzenie 9:7. Płocczanka jednak nie rezygnowała i doprowadziła najpierw do remisu, a potem jako pierwsza wywalczyła piłkę setową na 10:9. Niestety w ostatnich dwóch piłkach zwyciężyło większe doświadczenie Katarzyny Hennig i mimo pięknej ofensywnej gry płocczanki, pierwszy set, a potem kolejne dwa padły łupem zawodniczki przyjezdnej.

W meczu z LUKS Agro Sieć Chełmno debiutował w I lidze kobiet również trener - Krzysztof Niedzielak. Na zdjęciu doradza Annie Nowakowskiej. Dobrze doradza, bo płocczanka, w ubiegłym sezonie 158. juniorka w ogólnopolskim rankingu, nie tylko prowadziła wyrównaną i otwartą walkę z piątą na tej liście rankingowej Martyną Dziadkowiec, brązową medalistką MP juniorek w grze mieszanej, ale i urwała rywalce seta!

I tak można byłoby scharakteryzować przebieg większości pojedynków, które złożyły się na debiut dziewcząt Nadwiślanina BS Mazowsze. Płocczanki momentami grały olśniewająco, jak Anna Nowakowska prowadząca otwartą grę uwieńczoną zdobyciem seta, przeciw Martynie Dziadkowiec. Jak Katarzyna Bagrowska, która urwała partię numerowi jeden zespołowi z Chełmna - Agnieszce Moskal. Jak wreszcie Aleksandra Lau, która wraz z Bagrowską wygrały pierwszego seta gry podwójnej na pierwszym stole, by potem ulec w trzech następnych. Olśniewające, ale tylko momenty, to jednak jeszcze za mało by odnosić sukcesy w I lidze, pierwszym, centralnym szczeblu rozgrywek kobiet.

W ciasnej sali Zespołu Szkół Kupieckich, popularnego "Ekonomika" znalazło się miejsce dla publiczności, która nie omieszkała dopisać w liczbie większej niż podczas drugoligowych pojedynków dziewcząt

Płock, 7 września
MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock - LUKS Agro Sieć Chełmno 0:10
Anna Nowakowska - Martyna Dziadkowiec 1:3 (6-11, 8-11, 11-8, 8-11); Anna Wereszczaka - Katarzyna Hennig 0:3 (10-12, 9-11, 9-11); Katarzyna Bagrowska - Agnieszka Moskal 1:3 (7-11, 11-8, 8-11, 2-11); Aleksandra Lau - Anika Kocoń 0:3 (6-11, 10-12, 9-11); Bagrowska/Lau - Moskal/M. Dziadkowiec 1:3 (11-8, 5-11, 9-11, 7-11); Nowakowska/Wereszczaka - Hennig/A. Kocoń 0:3 (5-11, 3-11, 9-11); Nowakowska - Moskal 0:3 (4-11, 9-11, 4-11); Wereszczaka - A. Kocoń 0:3 (7-11, 9-11, 5-11); Bagrowska - M. Dziadkowiec 0:3 (6-11, 9-11, 10-12); Lau - Hennig 1:3 (11-9, 9-11, 5-11, 8-11).

Pozostałe wyniki I kolejki grupy północnej I ligi tenisa stołowego kobiet: IKTS Noteć Inowrocław - Galaxy Białystok 3:7; GKTS Gdańsk - UKS Chrobry Międzyzdroje 4:6; Polmlek Zamer II Lidzbark Warmiński - UKS Klubsovit Białystok 4:6; Stella Niechan Gniezno - MRKS Gdańsk 4:6.