poniedziałek, 14 stycznia 2013

Jedna w świecie, dwie w Europie w kraju coraz lepiej. Ania 10 w Czechach


W najnowszym styczniowym rankingu kadetek (U15) Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (ETTU), Kasia Bagrowska zajmuje 65. miejsce. W światowym rankingu ITTF - Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego w tej kategorii wiekowej płocczanka jest 89. To najwyższe miejsca wychowanki trenera Grzegorza Lipczyńskiego w jej karierze. Co więcej, płocczanka w światowym rankingu U15 jest sklasyfikowana najwyżej ze wszystkich Polek. Od listopada zeszłego roku w europejskim rankingu kadetek ETTU klasyfikowana jest także druga zawodniczka Nadwiślanina - Anna Wereszczaka. W styczniowym zestawieniu zajmuje miejsce 144. Ania, jak co roku, wykorzystując  na trening przerwę między świętami i Sylwestrem, zajęła 10. miejsce w międzynarodowym turnieju sylwestrowym w Bystrzycach pod Hostynem (Czechy).


Płock ma już dwie zawodniczki klasyfikowane w rankingu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (ETTU). Kasia Bagrowska (z prawej) w światowym rankingu U15 jest obecnie najwyżej sklasyfikowaną Polką . Ania Wereszczaka (z lewej) do zawodniczek klasyfikowanych w Europie dołączyła w listopadzie


W kraju po drugiej serii turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw Polski płockie kadetki w swojej kategorii wiekowej zajmują najwyższe miejsca spośród swoich klubowych koleżanek ujętych w rankingach wszystkich kategorii wiekowych. Katarzyna Bagrowska jest ósma, a Anna Wereszczaka 30. Trzecia kadetka Nadwiślanina, rok młodsza od swoich koleżanek klubowych - Dominika Wolińska jest w tej klasyfikacji 177. W rankingu województwa mazowieckiego dziewczęta zajmują kolejno miejsca - drugie, piąte i szesnaste.

Aleksandra Lau jest najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką Nadwiślanina w kategorii juniorek

W rankingu juniorek najwyżej z Nadwiślanek sklasyfikowana jest Aleksandra Lau - 44. miejsce w kraju, 5. w województwie. Kolejne miejsca zajmują - Katarzyna Bagrowska (95. w Polsce, 9. na Mazowszu), Anna Wereszczaka (124. w kraju, 11. w województwie), Sylwia Szelkowska (odpowiednio miejsca 127. i 13.), Anna Nowakowska (175. i 15) oraz Dominika Wolińska (265. i 23.). W kraju w kategorii juniorek sklasyfikowanych jest 590 zawodniczek, w województwie mazowieckim - 45.

W dorosłym rankingu, w którym pierwsze trzy miejsca przynależą kolejno do reprezentantek Polski na ubiegłorocznych IO w Londynie - Li Qian, Natalii Partyki i Katarzyny Grzybowskiej. Najwyżej z płocczanek, na 125. miejscu w Polsce i 12. w województwie mazowieckim sklasyfikowana jest Katarzyna Bagrowska. Kolejne miejsca zajmują: Anna Nowakowska (175. i 17.), Anna Wereszczaka (211. i 23.), Aleksandra Lau (237. i 26) oraz Sylwia Szelkowska (322. i 29.). Poza Anną Wereszczaka i Sylwią Szelkowską, które zanotowały nieznaczny spadek w stosunku od poprzedniego notowania, pozostałe zawodniczki poprawiły swoje pozycje na liście. W kategorii wiekowej seniorek sklasyfikowanych jest 537 zawodniczek w Polsce w tym 43 na Mazowszu.


Tymczasem Ania Wereszczaka, wykorzystując, jak co roku, na trening przerwę między świętami i Sylwestrem, zajęła 10. miejsce w międzynarodowym turnieju sylwestrowym w Bystrzycach pod Hostynem (Czechy). W zawodach rozegranych w formule open wzięło udział 24 uczestników, amatorów i zawodników niższych lig z Czech, Słowacji i Polski. Zwycięstwo w turnieju przypadło w udziale grającemu na co dzień w regionalnej lidze czeskiej Sylwestrowi Rudzkiemu z Cieszyna.

Ania w na turnieju w Bystrzycach pod Hostynem

Turniej odbył się na zakończenie kilkudniowego obozu szkoleniowego prowadzonego przez zawodników czeskiej ekstraligi, w tym byłego reprezentanta Czech Karela Karaska oraz zawodnika II Bundesligi Tomasa Janaska. Ten drugi dał się zapamiętać ostatnio polskim kibicom jako jeden z rywali Daniela Góraka z Bogorii Grodzisk Maz. w prestiżowym turnieju Prague Open.  

W zawodach najliczniej reprezentowana była Słowacja, a następnie Czechy i Polska. Dziesiąte miejsce jest najwyższym w dotychczasowej historii startów Ani Wereszczaka w turniejach w Bystrzycach. Pozostali Polacy zajęli kolejno miejsca - Dariusz Filak (niestowarzyszony) - 15, Marcin Filak (Huragan Sosnowiec) - 18, Patryk Rudzki (niestowarzyszony) - 19, Aniela Żukowska (Olimp Kętrzyn) - 20.

Brak komentarzy: