.

.

piątek, 17 lutego 2012

Z Gostyninem jak w pierwszej rundzie

Dziewczęta Nadwiślanina Płock, poopieczne trenera Grzegorza Lipczyńskiego, pewnie (8:2) pokonały w pierwszym meczu rundy rewanżowej II ligi tenisa stołowego kobiet swoje koleżanki z UKS Alfa Gostynin. Identyczny wynik padł w pierwszej rundzie w meczu Gostyninie. Płocczanki są wiceliderkami ligi, gostyninianki zajmują drugie miejsce od końca tabeli. Tak było przed i jest po kolejce wznawiającej rozgrywki po zimowej przerwie. Królowymi polowania na zwycięskie gry zostały kadetki Nadwiślanina Katarzyna Bagrowska i Anna Wereszczaka, które wygrały swoje pojedynki singlowe i grę podwójną bez straty seta. Sto procent zwycięstw zanotowała także Aleksandra Lau, ale wystąpiła tylko w jednej grze singlowej, w drugiej części meczu, przy wysokim prowadzeniu Nadwiślanina, ustępując miejsce przy stole młodziczce Nadwiślanina, debiutującej w II lidze Dominice Wolińskiej.

Zespół Alfy Gostynin nie przyjechał do Płocka by przegrać, a przeciwniczki wcale nie były słabe. Od lewej: Anna Zawitowska, Karolina Garstka, Lidia Durmaj, Magdalena Szczodrowska
W niemal derbowym pojedynku przewaga od początku należała do płocczanek. Chociaż dziewczęta z Gostynina przyjechały z wolą walki o jak najlepszy wynik, być może nawet zwycięstwo, o czym świadczył najmocniejszy skład, w jakim zagrały. Gospodynie jednak szybko udowodniły, że zasługują na miano wiceliderek drugiej ligi.

Wiceliderki II ligi w komplecie. Od lewej: Anna Nowakowska, Sylwia Szelkowska, Aleksandra Lau, Katarzyna Bagrowska, Anna Wereszczaka i Dominika Wolińska

Po pierwszej rundzie gier pojedynczych płocczanki objęły prowadzenie 4:0, pieczętując zdobycie dwóch punktów w meczu zwycięstwami w obu grach deblowych. Nie obyło się jednak bez emocji i zaciętych pojedynków.

Zwycięstwo Kasi Bagrowskiej nad Karoliną Garstką (na pierwszym planie) dobrze rozpoczęło mecz dla płocczanek, choć wcale nie było tak łatwo pokonać numeru jeden zespołu gości

Już na samym początku takim ciekawym starciem był mecz pomiędzy mistrzynią Polski młodziczek z ubiegłego roku, byłą kadrowiczką Katarzyną Bagrowską, a liderką zespołu z Gostynina - Karoliną Garstką. Płocczanka wygrała 3:0 jednak aż w dwóch setach decydowała gra na przewagi. Emocjonujący pięciosetowy pojedynek z Anną Zawitowską stoczyła w pierwszej rundzie występująca pierwszy sezon w Nadwiślaninie Anna Nowakowska. Po czterech setach widowiskowej gry, w tym jednym wygranym 15:13 (!) Nowakowska rozstrzygnęła pojedynek przekonywującymi trzema atakami w końcówce piątego seta, w którym było już 8:8. Pięć setów trwał również pojedynek deblowy Sylwii Szelkowskiej w parze z Aleksandrą Lau przeciwko Garstce i Magdalenie Szczodrowskiej.

Dominika Wolińska w drugiej lidze już raz zagrała, ale miała pecha. W meczu w którym wystąpiła w poprzednim sezonie, przeciw LUKS Warmia III Lidzbark Warmiński, Nadwiślaninowi przyznano walkower 10:0, a jej grę anulowano. Teraz jednak na pewno trafi do drugoligowych statystyk.

Gostyninianki dwa punkty meczowe zdobyły w ostatnich grach. Najpierw dość pewnie Garstka pokonała debiutantkę Dominikę Wolińska. Mimo porażki Dominika zademonstrowała bardzo wysokie umiejętności, co dobrze prognozuje przed zbliżającym się III WTK młodziczek. W ostatniej grze meczu Lidia Durmaj, po kolejnym emocjonującym i efektownym pojedynku pokonała 3:2 Annę Nowakowską.

Lidia Durmaj (czerwona koszulka) w walce o drugi punkt meczowy dla przyjezdnych
Następny mecz płocczanki zagrają na wyjeździe z pierwszym zespołem KTS Broń Radom, po tej kolejce, bezpośrednimi sąsiadkami w tabeli. Mecz ten będzie miał ogromne znaczenie jeśli chodzi o końcowy układ górnej części tabeli. Radomianki w Płocku zremisowały 5:5, a w Radomiu z pewnością będą chciały się zrewanżować. Porażka z Nadwiślaninem praktycznie pozbawi ich szans na zajęcie drugiego miejsca.

Płock, 16 lutego 2012
II liga kobiet MOZTS
MLUKS Nadwiślanin Płock - UKS Alfa Gostynin 8:2
Katarzyna Bagrowska - Karolina Garstka 3:0 (12-10, 11-8, 13-11); Anna Wereszczaka - Lidia Durmaj 3:0 (11-5, 11-5, 11-9); Aleksandra Lau - Magdalena Szczodrowska 3:0 (11-5, 11-5, 11-2); Anna Nowakowska - Anna Zawitowska 3:2 (9-11, 15-13, 8-11, 11-4, 11-8); Lau/Sylwia Szelkowska - Garstka/Szczodrowska 3:2 (11-3, 6-11, 13-11, 9-11, 11-9); Wereszczaka/Bagrowska - Durmaj/Zawitowska 3:0 (11-4, 11-7, 12-10); Bagrowska - Szczodrowska 3:0 (11-7, 11-6, 11-9); Wereszczaka - Zawitowska 3:0 (11-3, 11-7, 11-4); Dominika Wolińska - Garstka 1:3 (4-11, 6-11, 14-12, 8-11); Nowakowska - Durmaj 2:3 (12-10, 12-10, 7-11, 10-12, 6-11).
Punkty zdobyły: Anna Wereszczaka i Katarzyna Bagrowska po 2,5; Aleksandra Lau 1,5; Anna Nowakowska 1; Sylwia Szelkowska 0,5; Dominka Wolińśka 0 - dla Nadwiślanina. Karolina Garstka i Lida Durmaj po 1- dla Alfy.
Pozostałe wyniki kolejki: KTS Broń II Radom - KS Spójnia II Warszawa 2:8; KTS Broń Radom - KS Puznówka 1996 7:3.